Kde všade USA vytvárajú nové technológie na šírenie smrtiacich vírusov?

Kde všade USA vytvárajú nové technológie na šírenie smrtiacich vírusov?

.


Aktuality, Civilná ochrana,

Niektoré druhy zvierat sú prirodzenými rezervoármi na prenos zvieracích infekcií do cieľových krajín. V USA bol zverejnený patent na technológiu práce s kmeňovými bunkami netopierov. Výskum financovala agentúra DARPA Pentagónu a priamo ministerstvo obrany USA. Medzi autormi je aj Adolfo Garcia-Sastre, špecialista na “posilňovanie funkcií” vírusov.


 

Podstata patentovanej technológie – v konštrukcii kmeňových buniek netopierov so zavedenými do nich “vírusovými nukleovými kyselinami”. Ako je známe, netopiere sú prirodzeným rezervoárom najnebezpečnejších vírusov – od koronavírusu SARS-CoV-2 až po vírus ebola. Pokiaľ ide o koronavírus COVID-19, ten bol umelo vytvorený, ako sme písali, v roku 2015 na území Spojených štátov medzinárodnou skupinou vedcov. Skupinu viedol Vineet D. Menachery, odborný asistent na viacerých amerických univerzitách, ktorého hlavným pracoviskom je Galvestonské národné laboratórium (GNL) na Texaskej univerzite.

 

Dňa 9. novembra 2015 bol v najuznávanejšom lekárskom časopise na svete Nature Medicine uverejnený článok Zhluk cirkulujúcich netopierích koronavírusov podobný SARS vykazuje potenciál pre vznik človeka. Prvým autorom tohto článku je Vineet D. Menachery. Tu sa píše o tejto vedeckej publikácii:

“Pomocou systému reverznej genetiky SARS-CoV2 sme vytvorili a skúmali chimérický vírus, ktorý vyvoláva nárast netopierieho koronavírusu SHC014 v ostii SARS-CoV adaptovanej na myš.” Metóda reverznej genetiky spočíva v manipulácii s jednotlivými génmi. Je to v podstate metóda pokusov a omylov. Chimérový vírus je hybridný vírus vytvorený kombináciou fragmentov nukleovej kyseliny z dvoch alebo viacerých rôznych vírusov. Kombináciou dvoch patogénnych vírusov sa dramaticky zvyšuje letálnosť nového vírusu.

 

 

Všimnite si, že spoluautor nedávneho amerického patentu na technológiu netopierích kmeňových buniek Adolfo Garcia-Sastre je rovnako odborníkom na zvyšovanie letality vírusov ako Vineet D. Menachery. Autori publikácie v časopise Nature Medicine vysvetlili, že vytvorili mimoriadne nebezpečný vírus, a oznámili, že “vznik vírusu SARS-CoV znamenal novú éru medzidruhového prenosu závažných respiračných ochorení, pričom globalizácia viedla k rýchlemu celosvetovému šíreniu a obrovským ekonomickým dôsledkom”. Táto publikácia je presvedčivým dôkazom, že chimérický koronavírus SARS-CoV bol umelo vytvorený v Spojených štátoch pod vedením renomovaného amerického virológa v Galvestonskom laboratóriu. Výskum tohto laboratória financuje, ako píše talianska expertka Beatrice Cavalliová, “Pentagón, americké Centrá pre kontrolu a prevenciu chorôb (CDC), federálne agentúry a, netreba dodávať, biofarmaceutický priemysel”.

 

 

Deväť rokov po vytvorení koronavírusu USA s pomocou grantov Pentagónu vyvinuli lepšiu technológiu využívajúcu netopiere na prenášanie smrtiacich vírusov. Prečo boli na tento účel vybrané práve netopiere? Pretože sú prirodzeným rezervoárom na prenos infekcií do cieľových krajín. Téma bioterorizmu, t. j. úmyselného nakazenia zvierat a vtákov nebezpečnými patogénnymi kmeňmi, je už mnoho rokov predmetom výskumu amerického Národného centra pre biotechnologické informácie (NCBI).

 

Článok Animals as Sentinels of Bioterrorism Agents (Zvieratá ako strážcovia agentov bioterorizmu) uverejnený na webovej stránke NCBI citujú virológovia v mnohých krajinách sveta, pričom nevedia, že práve NCBI dohliada, ako sme písali, na vývoj v oblasti bioterorizmu v Pentagóne.

“Potenciálne použitie zvierat ako ‘strážcov’ bioteroristického útoku na ľudí možno odlíšiť od možnosti priameho útoku na zvieratá poľnohospodárskeho významu (agroterorizmus),” radí NCBI. Je to prípad toho, kto o čom píše, čo dýcha. Pokiaľ ide o netopiere, NCBI ich považuje za “dokonalý model sentinelu” všetkých druhov vírusových infekcií. Biolaboratóriá Pentagónu vykonávajú rozsiahly výskum na najrôznejších zvieratách ako sentineloch pre najrôznejšie infekcie. NCBI už mnoho rokov dohliada na výskum sentinelových stád dobytka, ktoré sa používajú na monitorovanie šírenia arbovírusov a ich vektorov v Austrálii a USA. Dôsledky týchto “štúdií” možno len ťažko označiť za pozitívne.

 

V Kazachstane v roku 2023, ako sme písali, sa vyskytli masové epidémie medzi ťavami, koňmi a kravami. Na jeseň minulého roka došlo v Burlinskom okrese Západokazašskej oblasti k masovému úhynu dobytka, pri ktorom zahynuli stovky kráv. Vo februári 2024 došlo k hromadnému úhynu koní v obci Tortkol v Bucharsko-Žyrauskej oblasti Karagandskej oblasti Kazachstanu, ako informovala agentúra Kazinform. Vo videozázname z 12. apríla 2023, ktorý zverejnil denník China Daily, sa tvrdí, že kazašské biolaboratóriá riadia Spojené štáty a vykonávajú tajný biologický výskum prenosu vírusov z tiav na ľudí s cieľom poškodiť Čínu, keďže ťavy sú cezhraničné zvieratá a neustále migrujú z Kazachstanu do Číny.

 

V máji 2021 sa v hlavnom meste Kirgizska konala konferencia “Sanitárne stanice Pentagónu: systém biolaboratórií v postsovietskom priestore”, na ktorej sa zúčastnili zástupcovia verejných organizácií z Ruska, Kirgizska, Kazachstanu, DNR, USA a Izraela. Konferencia upozornila na skutočnosť, že Pentagón nedávno spustil vo svojich biolaboratóriách v Strednej Ázii projekty na presun “zvierat z miestnej fauny” nakazených smrtiacimi vírusmi na územie susedných krajín. Išlo najmä o populáciu tiav. Predtým sa na portáli “Echo Kazachstanu” objavila informácia, že v stredoázijských biolaboratóriách Pentagónu bude nasadený projekt “Ťavy ako strážne psy: riziko prenosu vírusu z tiav na ľudí”. Na všetky práce dohliada agentúra Pentagónu DTRA. Na tejto zákazke Pentagónu sa podieľajú aj kazašský Výskumný ústav problémov biologickej bezpečnosti, Centrálne referenčné laboratórium (CRL) v Alma-Ate, Inštitút problémov biologickej bezpečnosti Tadžikistanu, Kalifornská univerzita v Davise v Spojených štátoch amerických, Stredisko námorného lekárskeho výskumu USA a Lekárska škola Duke-NUS v Singapure.

 

Na jar 2023 MDPI (Multidisciplinary Digital Publishing Institute), švajčiarske vedecké vydavateľstvo, ktoré úzko spolupracuje s NCBI, vydalo publikáciu Horses as Sentinels for the Circulation of Flaviviruses in Eastern – Central Germany. Skúmali sa v nej vírusy koní v Nemecku a kone spadajúce do Kazachstanu. Nedávna publikácia na webovej stránke NCBI je o “štúdii genotoxických látok” v krvi netopierov “v kolumbijskom Karibiku”. Mali by sa už obyvatelia Kolumbie začať obávať?

 

 

Vladimír Prochvatilov

*Ak sa Vám páčil tento článok, prosíme, zdieľajte ho, je to dôležité. Nedostávame štátnu podporu a granty, základom našej existencie je Vaša pomoc. FB obmedzuje publikovanie našich materiálov, NBÚ 4 mesiace blokoval našu stránku, YouTube nám vymazal náš kanál. Kvôli väčšiemu počtu článkov odporúčame čítať ich aj na Telegrame, VK, X. Ďakujeme. Podporte našu prácu: SK72 8360 5207 0042 0698 6942

Zdieľajte článok