Občania USA:
Návrh v nedávnej správe etického výboru Dolnej snemovne, aby Kanada prijala kódex správania médií v súvislosti s “dezinformáciami”, je presne ten typ veci, ktorý by len ďalej cenzuroval slobodu prejavu, ktorá nezodpovedá vládnemu naratívu, varoval konzervatívny poslanec.
Zpráva etického výboru Dolnej snemovne s názvom “Oversight Of Social Media Platforms: Poslankyňa za liberálnu stranu Iqra Khalidová tvrdí, že takzvané “dezinformácie” patria medzi “najväčšie problémy našej doby.
“Myslím si, že je to jeden z najväčších problémov našej doby, na ktorý sa naozaj musíme zamerať,” povedala nedávno novinárom; neuviedla však žiadne podrobnosti o tom, ako by to malo vyzerať.
Ako poznamenal Blacklock’s Reporter, konzervatívna poslankyňa Michelle Rempel Garnerová uviedla, že kroky na monitorovanie správ v straníckom svetle sú nebezpečné.
“Ak sa dostaneme do situácie, keď budeme cenzurovať prejavy, najmä keď budeme tvrdiť, že stanovisko vlády’je pozitívne stanovisko, ktoré treba nahrať, a že kritika vlády je stiahnutá v legitímnej situácii, robíme demokracii medvediu službu,” povedala na zasadnutí výboru pre záležitosti snemovne v máji.
Etický výbor Snemovne reprezentantov”v správe neuviedol žiadnu definíciu toho, čo je to “dezinformácia”, avšak odvolal sa na “Kódex postupov Európskej únie v oblasti dezinformácií” z roku 2022, ktorý ju definuje ako “nepravdivý alebo zavádzajúci obsah, ktorý sa šíri s úmyslom oklamať alebo zabezpečiť hospodársky alebo politický zisk a ktorý môže spôsobiť verejnú škodu.”
Kódex EÚ obsahuje výnimky, ako sú satira a paródia,” “reklama,” “chyby v spravodajstve,” ako aj komentáre.
Zpráva Dolnej snemovne odporučila, aby “kanadská vláda prijala kódex postupov v oblasti dezinformácií v štýle Európskej únie a prinútila platformy sociálnych médií, aby pravidelne podávali správy o svojich aktivitách v oblasti dôvery a bezpečnosti v Kanade a aby poskytli kanadským výskumníkom prístup k svojim údajom.”
Reportéri sa pýtali Khalidovej, čo by chcela vidieť, pokiaľ ide o vládne opatrenia týkajúce sa “dezinformácií.”
Odpovedala slovami: “Veľa ľudí si chodí na platformy sociálnych médií pre správy, pre informácie.”
“To podľa mňa kladie na platformy sociálnych médií povinnosť, aby boli schopné poskytovať tieto správne informácie.”
V súčasnej situácii federálna vláda pod vedením premiéra Justina Trudeaua sa pustila do presadzovania zákonov ovplyvňujúcich slobodu prejavu na internete.
Keď ide o takzvané médiá “dezinformácie”, v skutočnosti sú to práve kanadské médiá financované štátom, ktoré boli prichytené pri tom, že musia vydávať odvolania.
V roku 2022 bola kanadská štátna televízia CBC’pokarhaná svojím dohľadompo tom, ako uverejnila falošný článok, v ktorom tvrdila, že za protestmi proti Konvoju slobody stojí Rusko.
Pred mesiacom LifeSiteNews informoval o tomako kanadský federálny výbor uviedol, že poslanci by mali prijať zákony na potrestanie sociálnych médií a technologických spoločností, ktoré nepodnikajú kroky na potlačenie takzvaného “nežiaduceho alebo pochybného” obsahu na internete.
Ako informoval portálLifeSiteNews, kanadská právnická skupina The Democracy Fund (TDF) varovala, že návrh zákona C-63 liberálnej vlády’sa snaží ešte viac obmedziť prejav na internete a bude “vyzbrojovať”národné’súdy v prospech vládnucej federálnej strany a nerobí nič iné, len vytvára atmosféru “strachu.”
Zákon C-63 bol predstavený liberálnym ministrom spravodlivosti Arifom Viranim v Dolnej snemovni vo februári a okamžite bol odsúdený ústavnými expertmi ako problematický.
Jordan Peterson, jeden z najvýznamnejších kanadských’psychológov, nedávno obvinil návrh zákona z toho, že sa pokúša vytvoriť cestu, ktorá umožní, aby sa “orwellovský myšlienkový zločin” stal v krajine normou.
Občania USA: Povedzte Kongresu, aby zastavil tendenčnú cenzúru NewsGuard’na internete