Kriminalizovať – ÁNO! Niesť za to zodpovednosť – NIE?!

Zamysleli ste sa niekedy, koľko zničených ľudských osudov po sebe zanechali nezákonné rozhodnutia správnych orgánov? Tisíce… prípadov, kedy by sa voči úradníkovi vyvodila osobná zodpovednosť je však minimum.
Dňa 13. Mája 2014 sme na súde pristihli pracovníčku Finančnej správy, ktorá zastupuje záujmy štátu a rozhodnutia daňových orgánov na súde. Takto sa pred nami skryla a na otázky neodpovedala.
—————————
„Sa zrútim, ja sa zrútim,… prosím zavolajte políciu – tento pán ma obťažuje“ – kričala pracovníčka Finančnej správy utekajúc pred mojim objektívom v budove súdu v Bratislave. A ja jej hovorím „Vy sa idete zrútiť? Vy, čo kriminalizujete pol slovenska? Ako sa majú cítiť vaše obete? Koho zaujíma, či sa oni nezrútia?…“
Až sa zamýšľam, či to táto žena nehrala (aby ma vyobrazila ako útočníka s kamerou), alebo sa fakt išla zrútiť…? no strach v jej hlase a tá panika…. v istých momentoch som už išiel volať sanitku… p.s. drobnú upútavku pustím už o chvíľu, celé možno až v noci alebo nad ránom? Takto sa pred nami budú triasť všetci úradnici až do času, kým nezačnú pracovať ako majú!!! Nie je umenie mať moc, ale niesť za svoje rozhodnutia aj zodpovednosť a mať schopnosť obhájiť svoje postupy pred verejnosťou, pred občanmi, ktorí ich živia – a toto ich naučíme a to aj za cenú osobných obetí….
—————–
Čím sú čistejšie obete, tým špinavšie sú ruky vrahov.
Stanisław Jerzy Lec, bol poľský básnik, aforista a satirik.
* 1909 — † 1966
—————–
Požadujeme osobnú zodpovednosť úradníkov za ich rozhodnutia
—————–
Novinár Martin Daňo, zakladateľ GINN, je prvý nezávislý kandidát v Eurovoľbách 2014. Už 24. Mája 2014 Voľte číslo 20 – Právo a spravodlivosť. Bude tu verejná kontrola a slobodná kritika!
—————–
Kľúčové slová: Ja sa zrútim, Zrútim sa
Produkcia: GINN a Martin Daňo, 2014
Séria: Gorila, Megalodon, 2014, Slovensko, Slovakia