Kto chráni národnú bločkovú? Prestanete si už robiť srandu z tohto národa?

Dňa 3.9.2014 sa na Kolibe v Bratislave uskutočnila tlačová konferencia o zmenách pravidiel v Bločkovej lotérii. Organizovala ju národná lotériová spoločnosť TIPOS a.s. Manažéri a ľudia, ktorí ju v septembri 2013 zaviedli ju vehementne objahovali štatistickými prehľadmi. Aká je ale skutočnosť? Aká je pravda o bločovej lotérii? Kto ponesie zodpovenosť ak sa ukáže, že bola neefektívna? Aj tieto otázky sa opýtal GINN priamo na tlačovke.
Nakoniec sme položili aj zásadnú otázku: „Kedy si už prestanete robiť srandu z tohto národa?“ – odpoveď sme nedostal.
Zdá sa, že manažéri štátnej lotériovej spoločnosti TIPOS sa všemožne snažia zachrániť už možno teraz mŕtvy projekt Národna bločková lotéria.
————————-
GINN považuje projekt NBL ako nástroj na obohatenie úzkej skupiny osôb, ktoré túto lotériu zaviedli. Kedy si politici prestanú robiť srandu z tohto národa? Lotériu ako unikát presadil Minister financií Peter Kažimír a bez skúmania jej dopadov usporiadali: Peter Pellegrini – min. školstva, Ladislav Kriška – gen. riaditeľ TIPOS, František Imrecze – prezident FS, Daniel Čech – gen. riaditeľ DÚ a CÚ, Andrej Belánik – gen. riaditeľ sek. DÚ
————————-
Poznám tri druhy klamstva. Veľké klamstvo, malé klamstvo a štatistika.
George Bernard Shaw, anglický aforista, írskeho pôvodu, hudobný a divadelný kritik, Nositeľ nobelovej ceny, * 1856 – † 1950
————————-
Každá propaganda musí byť populárna na takom intelektuálnom stupni, aby jej aj najhlúpejší z tých, voči ktorým je nasmerovaná – porozumeli… Cez jej šikovné a ustavičné aplikovanie, ľudia môžu vidieť raj ako peklo a naopak, najhorší spôsob života môžu považovať za raj.
Adolf Hitler, nemecký politik, diktátor, * 1889 – † 1945
————————-
GINN podporujú občania www.ginn.pro/podpora
————————-
Účinkovali: Ladislav Kriška, Martin Daňo, strážnik budovy
Miesto: TIPOS a.s., Koliba, Bratislava
Produkcia: GINN a Martin Daňo © 2014
Séria: Gorila, Megalodon, Slovensko, Slovakia, 2013, 2014