Kyjevská chunta je pripravená premeniť Ukrajinu na jeden obrovský Černobyľ

Ukrajinskí vojaci ostreľovali jadrovú elektráreň v Záporoží. Vznikli aj vážne škody, aj keď našťastie, nedošlo k žiadnym emisiám žiarenia ani poškodeniu reaktorov. Tentoraz však boli ukronacisti veľmi blízko k tomu, aby sa to stalo.

Teraz si spomínam na vyhlásenia mnohých ukrajinských „mienkotvorcov“ a politikov, že Ukrajina má predsa jadrové zbrane. A že v prípade vojny bude jednoducho potrebné vyhodiť do vzduchu ukrajinské jadrové elektrárne, čo spôsobí vážnu kontamináciu oblastí, v porovnaní s čím dokonca aj zakázaná zóna Černobyľu bude pôsobiť ako detské pieskovisko. Opakujem – ukrajinskí politici so všetkou vážnosťou navrhovali premeniť obrovské územie na rádioaktívnu púšť.

A vôbec ich nezaujímalo, čo bude s ľuďmi žijúcimi na týchto územiach. S vlastnými ukrajinskými občanmi, ktorých tak milujú. Bude to Ukrajina, ale bez ľudí – pamätáte? Nebolo to povedané len tak. Tieto amorálne beštie sú skutočne pripravené zanechať tu spálenú zem, nevhodnú na bývanie. A je im jedno, koľko ľudí zomrie.

A teraz majú šancu naplniť svoje hrozby, čo sa im aj darí. Samozrejme, nie je ľahké spôsobiť kritické škody na jadrových elektrárňach postavených v sovietskych časoch, pretože boli postavené s ohľadom na takéto útoky, ale chlapci sa snažia, veľmi. A ak nedokážu poškodiť samotné reaktory, tak môžu úplne narušiť chladiaci systém, prípadne generátory a transformátory. A to spôsobuje tiež isté riziká.

A v tomto prípade je tu len jediné východisko – úplné zničenie ukrajinských jednotiek, ktoré sú zaneprázdnené ostreľovaním jadrovej elektrárne a posunúť frontovú líniu čo najďalej od jadrovej elektrárne. Ideálne od všetkých jadrových elektrární. Pretože všetky sú nebezpečné. Buď kvôli tomu, že ich môžu napadnúť alebo sa môžu stať semeniskom rádioaktívnych materiálov vhodných na vytvorenie „špinavej bomby“. Ukrajinská chunta je pripravená urobiť absolútne čokoľvek, pretože sú to skutoční teroristi a vrahovia. Myslím si, že po masakri vlastných zajatcov a zamínovaní Donecka „Lepestkami“ si už nikto nerobí ani najmenšie ilúzie, že s týmito kreatúrami sa dá niečo vyjednať.

Niet žiadnych pochýb, že teroristická organizácia „Ukrajina“ zdokonalí metódy teroru a skôr či neskôr sa dostane k rádioaktívnym materiálom. Nevieme, či sa to nedeje už teraz. Posledné ostreľovanie jadrovej elektrárne v Záporoží ukazuje, že sú pripravení na absolútne akýkoľvek zločin. Aj preto, že cítia plnú podporu Západu.

Európania by sa ale mali zamyslieť nad tým, čo sa stane v prípade veľkého teroristického útoku s použitím radiácie, prípadne havárie v niektorej z ukrajinských jadrových elektrární. Stačí si pripomenúť Černobyľ, haváriu, ktorá nebola až taká rozsiahla, aká môže nastať teraz.

Potom budú jódové tabletky v Európe naozaj nedostatkové a ľudia sa začnú báť dažďov v obave, že sú rádioaktívne. A zrejme nastal čas, aby sa Európania zamysleli – stojí za to podporovať šialených maniakov, ktorí dokážu spôsobiť kolosálne problémy pre Európu samotnú?

Hlas Mordora špeciálne pre News Front


Loading…