Ľavicový výskumný dokument obsahuje nápady, ako manipulovať konzervatívcov, aby jedli menej červeného mäsa

Ľavicový výskumný dokument obsahuje nápady, ako manipulovať konzervatívcov, aby jedli menej červeného mäsa

Profesori, ktorí sa snažia zistiť, ako zmanipulovať ľudí, aby jedli menej červeného mäsa, zverejnili štúdiu na túto tému.

Tria profesori a jeden doktorand z University of Southern California publikovali svoje zistenia 12. augusta v časopise Climatic Change. V rámci štúdie sa uskutočnil prieskum medzi viac ako 5 000 demokratmi, republikánmi a nezávislými Američanmi.

Pracovali s predpokladom, že červené mäso je “hlavným prispievateľom k zmene klímy”, a chceli zistiť, či by zmeny v jazyku mohli prinútiť bežných občanov, aby odmietli červené mäso a jedli viac “klimaticky priaznivých” potravín.

Štúdia začína konštatovaním, že “postoje ľudí”môžu byť ovplyvnené … rozdielmi v terminológii.” Dodáva, že Američania sú najviac oboznámení s pojmami “klimatická zmena” a “globálne otepľovanie.” Straníckejšie frázy “klimatická spravodlivosť” a “klimatický stav núdze” nie sú tak dobre známe.

Práca nakoniec zistila, že ochota jesť menej červeného mäsa sa rozdelila podľa straníckych názorov, pričom demokrati si ochotnejšie odopreli túto výživnú potravinu, ktorá je plná vitamínov a bielkovín, ktoré napomáhajú rastu svalov. Na druhej strane republikáni často nereagovali na zmeny v terminológii.

V závere práce sa uvádza, že komunikácia o klimatických zmenách musí ísť nad rámec terminológie.”Odporúča, aby “účinné komunikačné stratégie zahŕňali používanie presvedčivého každodenného jazyka, prezentovanie jasných grafov, zdôrazňovanie spoločenských noriem a stanovenie opatrení priaznivých pre klímu ako štandardných.”

Dodáva, že “úsilie osloviť republikánov si môže vyžadovať posolstvá od konzervatívnych hovorcov a zapojenie súkromného sektora do zmierňovania zmeny klímy.”

Zníženie spotreby červeného mäsa a zároveň propagácia falošných potravín a rastlinných bielkovín je hlavnou prioritou organizácií, ako sú Svetové ekonomické fórum a Rímsky klub. Západní oligarchovia ako Bill Gates, ako aj spoločnosti so sídlom v USA, napríklad Tyson, tiež investujú miliardy do tohto hnutia tým, že nalievajú peniaze do syntetických vajec a laboratórne vypestovaných kurčiat, a to všetko v mene údajného boja proti klimatickým zmenám.

Farmári v Holandsku a v čoraz väčšom počte európskych krajín však odmietajú súhlasiť s týmto úsilím. V decembri 2023 dolná a horná komora talianskeho parlamentu schválili návrh zákona, ktorý zakazuje umelé potraviny pre verejnú spotrebu.

Rast imitácií mäsa a geneticky modifikovaných plodín spôsobil, že mnohí odborníci na zdravie, ako aj znepokojení občania a šéfkuchári na celom svete sa obávajú o budúcnosť potravín a ich vplyv na človeka.

Kým skupiny ako Svetové ekonomické fórum ich už dlho propagujú ako alternatívy, ktoré môžu pomôcť obmedziť klimatické zmeny, iní tvrdia, že sú nástrojom, ktorý globálne elity používajú na prevzatie kontroly nad potravinovým reťazcom a otravovanie ľudí toxickými zložkami, aby zabezpečili chorú populáciu a Big Pharma a medicínsky priemysel mohli žať obrovské zisky.