Letisko kúpilo pre riaditeľa nábytok za 71 tisíc EUR. Nechce ho však ukázať.

Po voľbách sa menia odborníci v štátnych spoločnostiach a súdiac podľa Letiska Bratislava noví odborníci potrebujú nový nábytok. Štátom vlastnené Letisko Bratislava investovalo v lete do nového zariadenia kancelárie riaditeľa, jeho sekretariáru, rokovacej miestnosti a troch ďalších kancelárií 71 339,77 eur.
www.ginn.pro
Tajnosti okolo kúpy: Ak si však myslíte, že máte právo vidieť nábytok, ktorý Letisko Bratislava vlastnené štátom kúpilo, tak sa mýlite. Nedozviete sa ani, či sa robilo výberové konanie alebo ako vybralo Letisko dodávateľa. Kto ho vyberal? Čo sa stalo s nábytkom, ktorý tam bol predtým? Prečo sa vlastne vyberal, bol ten predtým starý alebo čo? Môžeme si nábytok odfotiť? Letisko mlčí. Zmohli sa na jednovetovú odpoveď. Dana Madunická z Letiska Bratislava len odpísala: „Akciová spoločnosť Letisko M. R. Štefánika — Airport Bratislava (BTS) riadne dodržiava a rešpektuje všetky ustanovenia zákona č. 211/2000 Z. z. o slobodnom prístupe k informáciám v platnom znení, ako aj ďalších všeobecne záväzných právnych predpisov.“ Radi by sme tomu verili, keďže ide o akciovú spoločnosť vo vlastníctve štátu, ale prečo potom tie tajnosti? Nábytok za viac ako 71 000 eur? Prečo? Bolo to nutné?
————————
Ivan Trhlík – čakáme na pozvanie! Na otázku, či túto odpoveď myslí bratislavské Letisko vážne a nemieni odpovedať konkrétne, Dana Madunická uviedla, že na odpovedi trvajú. Od toho momentu niekoľko dní nedvíha mobilný telefón. Preto sme sa vybrali na Letisko osobne, aby sme na mieste zistili, o čo ide a nový nábytok si pozreli a odfotili pre verejnosť. Ďalej ako po dvere s esbéskarom sa však nedostanete. Na odpovede Letiska posielame sťažnosť na Ministerstvo dopravy, výstavby a regionálneho rozvoja, do ktorého pôsobnosti Letisko Bratislava patrí. Medzitým očakávame, či generálny riaditeľ Ivan Trhlík po našej osobnej návšteve predsa len neotvorí dvere a neukáže nový interiér. Predsa len nešéfuje súkromnej firme, ale firme v štátnom vlastníctve a ľudia majú právo vidieť, aký nábytok si štátni manažéri efektívne nakúpili.
————————
Za poskytnutie informácií o nábytku je za letisko zodpovednáDana Madunická. GINN bude trpezlivo čakať na jej telefonát.
————————
Nielen pravda sama poskytuje istotu, ale už i jej samotné hľadanie upokojuje.
Blaise Pascal, francúzsky filozof, matematik, fyzik, prozaik * 1623 — † 1662
————————
Produkcia a réžia: Martin Daňo
Účinkovali: p. Kelemen, Ivan Trhlík, Dana Madunická, vlastná ochrana Letiska Bratislava Lenka Dale, Martin Daňo
Hudba: The Great Unknown
GINN.pro © 2013