Ligový pondělník – vedoucí Sparta ztratila na půdě Slovácka, Slavia se vrátila do čela

napsal hoch

Dvě kola před koncem základní části se čelo tabulky srovnalo. Sparta získala na půdě Slovácka jen bod, zatímco Slavia rozemlela Bohemians, bodově rudé soky dohonila a lepším skórem se probojovala do čela. Plzeňská Viktoria rozebrala odevzdaný Zlín a upevnila si bronzovou pozici. Na čelo však ztrácí šest bodů.

Ve třaskavém suterénu tabulky až na marný poslední Zlín všichni potřební zvítězili, i když v případě Teplic v Olomouci velmi překvapivě. Podivuhodná je i výše skóre v případě výhry Českých Budějovic nad na jaře výborným Jabloncem. Že by panický strach z pádu do druholigové propasti očaroval jindy neproduktivním borcům kopačky a oni začali činit zázraky? Nebo se na naše stadiony vrátil duch doby minulé, kdy domluva o zisku tolik potřebných bodů nebyla zase až tak složitým problémem?

Pardubice – Hradec Králové 1:0 (0:0)

Před tímto derby Pardubice získaly z posledních pěti kol pouhé tři body, sousedé z Hradce Králové naopak dva poslední zápasy vyhráli. Vyprodaný stadion s napětím očekával, který s rivalů naváže na poslední výsledky. Vypjaté utkání lépe zvládli domácí. Do první velké šance se sice dostal hradecký Filip Novotný, ale zkušený Florin Nita v brance skvěle zasáhl. Duel měl celkem vyrovnaný průběh, Pardubice před odchodem do šaten mohl poslat do vedení Michal Hlavatý, kterému přihrával na hranici malého vápna mazák Pavel Černý, ale explzeňský záložník v tutovce selhal. Přesto oba aktéři v 54. minutě sehráli klíčovou roli při rozhodujícím okamžiku utkání. Michal Hlavatý se u brankové čáry obtočil kolem obránce, přesně přihrál zhruba na místo penalty Pavlu Černému a devětatřicetiletý odchovanec Hradce střelou k tyči rozhodl o velice cenných třech bodech pro Pardubice. Bojovalo se však až do konce, na obou stranách se hodně jiskřilo a v závěru to odnesl červenou kartou hostující obránce Michal Leibl, když po odpískání udeřil Bartosze Pikula. Výhrou se domácí odpoutali na tři body od posledního Zlína a na čtrnácté Teplice ztrácí pět bodů. V předposledním kole se v úterý utkají opět doma se Slováckem a na závěr základní části cestují v neděli do Českých Budějovic. Hradec si i přes porážku udržel naději na první šestku, na šestou Olomouc ztrácí tři body. Ve středu hostí LIberec a v posledním kole jede na Slavii.

Fotbalisté Hradce se těšili, že si od července zahrají na novém stadionu, ale to zatím padá. Objevily se totiž stavební potíže. Původně měl být stadion hotový na konci dubna. Loni v červnu se obě strany dohodly na zvýšení ceny díla o 59 milionů korun a na posunutí termínu dokončení o dva měsíce na konec června 2023. Další zdržení prý bude jen o několik týdnů. Důvodem navýšení ceny byl nepředpokládaný růst cen stavebních materiálů a dalších vstupů a to, že stavbaři pro město udělají ještě další práce, například demolici tribuny starého stadionu. V případě nedodržení termínu vyplývají pro dodavatele ze smlouvy finanční sankce dané procentuální částí z ceny díla. Denní sankce pro prvních 13 dní zpoždění vychází na 113.600 korun. Od 14. dne a dále jsou sankce na částce 284.000 korun denně. Stadion by měl splňovat kategorii UEFA 4, což jsou stadiony pro mezinárodní utkání. Kapacitu bude mít 9300 diváků. Klub zatím připravuje náhradní scénář v podobě dalšího hostování na hřišti v Mladé Boleslavi.

Slovácko – Sparta 1:1 (1:0)

Sparta neprohrála už 14 ligových střetnutí v řadě a v tabulce měla v čele dvoubodový náskok před druhou Slavií. Slovácko usilovalo o čtvrtou příčku, na Bohemians ztrácelo tři body. Z posledních deseti vzájemných soubojů 7x vyhrála Sparta a 3x Slovácko. Jiskřivý duel začal šancí jednadvacetiletého domácího odchovance Pavla Jurošky, který poprvé ještě na gólový úspěch nedosáhl. V 18. minutě však už bylo všechno jinak. Ondřej Mihálik potáhl míč po pravé straně, přesně nacentroval, Pavel Juroška měl míč na dlouhou nohu, přesto bez přípravy trefil břevno, a od zad gólmana Matěje Kováře se míč odrazil do sítě. Sparta v dalších minutách přidala na obrátkách, Lukáš Haraslín našel v šanci Jana Kuchtu, a za Filipem Nguyenem zazvonila tyč. Těsně před přestávkou se zase za ním otřáslo břevno po pěkném lobu opět Jana Kuchty. Po obrátce vyvinula Sparta velký tlak, semknuté Slovácko však odolávalo a chodilo do nebezpečných brejků. Až přišla 71. minuta. Lukáš Haraslín v souboji s Vasijem Sinjavskim ve vápně upadl a sudí Ondřej Berka nařídil okamžitě penaltu. Ani souboj nešel přezkoumat na VAR, přestože v prvním momentě zasáhl hráč Slovácka čistě balon. Darovanou (což přiznala i pražská média) penaltou Ladislav Krejčí nepohrdnul a srovnal na 1:1. Na skóre se už nic nezměnilo, přestože šance ještě přišly na obou stranách. Jedna věta k rozhodčímu Ondřeji Berkovi. Kromě penaltového daru dvakrát odpustil Spartě trestný kop, vždy z hranice šestnáctky, kdy po brejku Slovácka, pokaždé byl faulován Pavel Juroška, v roli nepotrestaného faulujícího Asgar Sörensen. Sparta remízou přišla o první místo, Slavia rudé borce bodově dohnala a lepším skórem se prodrala do čela. Slovácko na páté pozici snížilo odstup od čtvrté Bohemky na dva body. V úterý hraje v Pardubicích a v neděli přivítá doma Brno. Sparta ve středu večer hraje doma s plzeňskou Viktorií a v neděli jede do Liberce.

Mladá Boleslav – Ostrava 1:0 (1:0)

Ostrava v lize porazila Mladou Boleslav už 5x v řadě, Středočeši to na ní neumí. Na druhou stranu doma neprohráli 4x za sebou, když 1x vyhráli a 4x remízovali. V tabulce měly oba týmy stejně bodů a snažili se především dostat se mimo dosah skupiny, která bude hrát o záchranu. Předzápasové předpoklady v případě hostů vzaly za své. V 17. minutě Lamin Jawo poslal míč na Marka Matějovského, nestárnoucí dispečer našel v šanci Vasila Kušeje, který přízemní křížnou střelou vstřelil rozhodující gól. Středočeši se v závěru poločasu radovali podruhé po přesné hlavičce Milana Škody, ale VAR odhalil ofsajd střelce a gól neplatil. Ve druhé části hry rozhýbal ostravskou hru střídající Nemanja Kuzmanovič. Uvolňoval spoluhráče, zakončoval, hlavou nastřelil břevno, pár minut před koncem utekl, ideálně uvolnil Daniela Smékala, který v jasné tutovce přestřelil. Tlak Ostravy ve druhé půli tak nepřinesl ani vyrovnání. Mladoboleslavští po výhře utekli Baníku o tři body, v úterý hrají v Teplicích a v neděli hostí Zlín. Ostrava po pár vydařených utkáních především v prvních pětačtyřiceti minutách zklamala, napravit to může v úterý večer doma se Slavií a v neděli v Olomouci. Po tomto kole se propadla do skupiny o udržení a na desátý Jablonec ztrácí dva body.

Olomouc – Teplice 1:2 (0:1)

Šestkrát za sebou nedokázala Olomouc nad Severočechy zvítězit. Ti potřebovali nutně body, nacházeli se na barážové pozici, ale na jaře nedokázali z cizího hřiště přivézt zatím ani bod. Olomouc naopak doma letos ještě neprohrála. V samotném střetnutí ale opět byly popřeny různé předzápasové teorie a předpoklady. Pod nečekaný výsledek se podepsaly však velké hrubky olomouckého brankáře Matúše Macíka. Prakticky zavinil oba góly ve své síti, na druhé straně v brance zářil čtyřicetiletý Tomáš Grigar. Ten v úvodu vychytal volej Víta Beneše po skvělé přihrávce Martina Pospíšila. V nastaveném čase prvního dějství si zbytečně před brankou hrál s míčem právě Matúš Macík, pozorný Daniel Fila mu ho vypíchl a olomoucký brankář hasil požár faulem. Jasná penalta a Matěj Hybš poslal Severočechy do vedení. Snaha alespoň o vyrovnání přinesla domácím po přestávce sice převahu, ale v koncovce se nedařilo. Až deset minut před koncem poslal do šestnáctky z levé strany Martin Pospíšil pěkný centr, míč se odrazil k Jakubu Pokornému a ten v poloze ležícího střelce napálil balon k tyči. Diváci ožili, hnali Hanáky do ataku, slibovali si vítězný gól. A on přišel, ovšem na druhé straně hřiště. Vysokou přihrávku z levé strany Matúš Macík zasáhl jen lehce, téměř ji minul a Jakub Urbanec vstřelil vítězný teplický gól. Vyrovnat mohl ve čtvrté minutě nastaveného času Ondřej Zmrzlý, sám samotinký zakončoval z malého vápna, Tomáš Gridar však předvedl fantastický zákrok a míč vyrazil na rohový kop. Vítězství má pro Severočechy cenu zlata, bodově se srovnali s Brnem, které už je pouze o lepší skóre mimo barážová místa. Úspěch by však měli potvrdit v úterý doma s Mladou Boleslaví, v posledním kole jedou do Plzně. Olomouc se i přes nečekanou porážku zatím udržela ve skupině, kterou čeká boj o poháry, ve středu hraje v Jablonci a v neděli doma s Ostravou.

Za výkon a výsledek sklidila Olomouc kritiku ze strany fanoušků na sociálních sítích. Tady je názor jednoho z nich. „Nejhorší je, že mohli být 2 body od 4 místa a být ve hře o poháry!!! Vůbec doma bylo v banku 42 bodů a my jich máme 20!!! Je to smutné když dokážeme obrat Slavii, Spartu, smolně prohrát s Plzní a nechat body Brnu, Teplicím, Hradci Pardubicím. Když si to dám dohromady, tak mohli hrát klidně o třetího fleka, zvlášť když dokáží vozit body z venku. Možná kdyby nevozili z venku a měli ty body z domácích zápasů, tak by i chodili diváci jenomže takhle?“

Slavia – Bohemians 3:0 (3:0)

Bilance před derby byla jednoznačná. V domácím prostředí Slavia hrála v sezoně 13 utkání, ve všech zvítězila s celkovým skórem 50:6! Klokanům se ale venku v této sezoně zatím nebývale dařilo, už 8x vyhráli, 2x remízovali a pouze 3x prohráli. V Edenu však nemohli počítat s Janem Matouškem a Michalem Beranem, které mají ze Slavie na hostování. Průběh a výsledek utkání lze hodnotit jedinou větou: Domácí válec Slavie jede neochvějně dál! Průběh především prvního poločasu byl naprosto jednoznačný. Útok za útokem se valil na branku Bohemky. Ani ne po čtvrthodině hry Lukáš Masopust nabil Václavu Jurečkovi, prudkou střelu tečoval Josef Jindříšek do protipohybu Martina Jedličky a síť se vlnila poprvé. V 31. minutě Christos Zafeiris ve středu hřiště uvolnil Petera Olayinku a navrátilec krásným obstřelem ze šestnácti metrů vymetl šibenici. Za pět minut David Douděra převzal míč od Micka van Burena, udělal pár kroků a ze sedmnácti metrů prudce napálil druhou šibenici. Stav 3:0 se už nezměnil, přestože po přestávce měla Slavia další příležitosti k navýšení náskoku. O její převaze svědčí mimo jiné i poměr střel 12:2. Sešívaní se tak vrátili do čela tabulky byť jen o skóre. Ale i poměr vzájemných zápasů s druhou Spartou hraje v jejich prospěch, doma zvítězili 4:0 a na Letné remízovali 3:3. V úterý je čeká venku Ostrava a v neděli hostí v Edenu Hradec Králové. Klokani si udrželi čtvrtou příčku, ale ve středu jedou do Zlína a v posledním nedělním kole přivítají Jablonec.

České Budějovice – Jablonec 5:1 (3:0)

Hostující trenér David Hořejš vůbec poprvé přijel do Českých Budějovic jako soupeř. V českobudějovickém dresu měl bilanci 225 zápasů jako hráč a v roli trenéra vedl mužstvo 223x. Jihočeši měli v posledních utkáních špatnou formu, z posledních pěti kol vybojovali pouze 3 body a byli jediný bod nad barážovou pozicí. Naopak Jablonec z posledních pěti venkovních duelů dokázal 3x zvítězit. Jihočeši vstoupili do utkání přímo skvěle. Hned v úvodu se dostal do tutovky Quadri Adediran, brankář Jan Hanuš zpod břevna vyškrábl na roh. Udeřilo po necelých dvaceti minutách hry. Jakub Hora z přímého kopu obstřelil zeď a trefil se naprosto přesně. Za chvíli týž borec rozehrál roh na Lukáše Čmelíka, následoval centr a přesná hlavička Lukáše Havla neměla chybu. A v nastaveném čase první půle Lukáš Čmelík překvapil ránou z velkého úhlu Jana Hanuše potřetí. České Budějovice odehrály poločas snů, zřejmě nejlepší v této sezoně. A v kanonádě pokračovali i ve druhém dějství. Osmnáctiletý Ondřej Čoudek vstřelil hlavou svůj první ligový gól, poté sice Daniel Souček střelou zpoza vápna snížil, ale dvacet minut před koncem sólující Quadri Adediran vstřelil levou nohou ranou o tyč pátý gól nabuzených Jihočechů. Nechce se mi ani trochu věřit, že by jablonecký výkon byl vyjádřením sympatií jejich trenéra Davida Horejše k týmu, kde dlouhé roky působil. Obrana Jablonce totiž působila jako velice děravý cedník! Co na to majitel klubu Miroslav Pelta?

Jihočeši se na jeden bod vzdálili od baráže, ve středu hrají veledůležitý mač v Brně, kterému utekli o bod a v neděli hostí v dalším nervy drásajícím trháku Pardubice. Jablonec má nad skupinou od udržení dvoubodový náskok, ve středu hraje doma s Olomoucí a v neděli cestuje do Vršovic na Bohemku.

Liberec – Brno 3:1 (3:0)

V minulém kole Brno doma pod novým trenérem Martinem Haškem konečně zabralo, ale venku se mu na jaře příliš nedařilo, získalo ze šesti utkání pouhé 3 body za 3 remízy. Liberec neprohrál 4 utkání v řadě. A neprohrál ani tentokrát. Naopak v prvním poločase rozehrál výbornou partii i s gólovým vyjádřením. V 11. minutě unikl po pravé straně Giali Ndefe, našel zcela volného Lubomíra Tuptu, který ještě neměl seřízená mířidla a přestřelil. Ve 23. minutě už ale liberečtí mířili přesně. Míč šel po ose Victor Olatunji – Ahmad Ghali a Christian Frýdek hlavičkoval přes gólmana do prázdné branky. Za dalších pět minut už bylo Brno zralé na ručník. Přihrávku MIchala Fukaly proměnil ve třetí gól opět Christian Frýdek krásnou střelou ze sedmnácti metrů do horního rohu. Po obrátce Severočeši už tolik žhaví po gólech nebyli, ale utkání měli pod kontrolou. Trošku jim utekla až 89. minuta, kdy brněnský Michal Ševčík ze standardní situace centroval do země nikoho, pro míč si v pohodě vybíhal brankář Oliver Vliegen, ale Imad Rondič ho nepochopitelně překonal kuriózním vlastencem.

Nejlepší střelec ligy Jakub Řezníček byl vystřídán v poločase, spekulovalo se, zda novému trenéru Martinu Haškovi se buď nelíbil jeho výkon, nebo ho vzhledem ke skóre šetřil na příští náročný týden. Takový však střelec často je, jsou utkání, kdy se na trávníku jen tak potuluje, aby pak v pravý čas udeřil. Ještě k Jakubu Řezníčkovu. V historii se nestalo, aby hráč, který vyhrál nejlepšího střelce ve druhé lize, ho hned o sezonu později vyhrál také mezi elitou. Navíc nikdy mezi kanonýry nezvítězil fotbalista z kádru prvoligového nováčka. To jsou fakta, která ještě více zvyšují hodnotu střeleckého umění brněnského kanonýra. Byť byl proti svým zvyklostem teď v Liberci vystřídán. Po utkání to Martin Hašek vysvětlil diskutabilním sdělením, že po pětačtyřiceti minutách považoval nepříznivé třígólové skóre za rozhodnutý zápas a tudíž svého střelce šetřil na středeční utkání s Českými Budějovicemi. Co kdyby střelecký lídr v úvodu druhé půle snížil a zadělal tak na drama? Závěrem jede Brno na Slovácko. Od baráže ho dělí jen lepší skóre, takže musí každopádně bodovat. Liberec se vzdálil od skupiny o udržení na tři body, ve středu hraje venku s Hradcem Králové a v neděli hostí Spartu.

Viktoria Plzeň – Zlín 4:0 (1:0)

Oba celky před tímto utkáním získaly v posledních pěti zápasech 4 body. Viktorka na třetí pozici na tom byla podstatně lépe než soupeř, který byl předposlední. Přesto Zdeněk Grygera, viceprezident a generální manažer FC Trinity Zlín prohlásil: „I když je soupeř velký favorit, překvapíme a zvítězíme,“ pronesl kurážně před nedělním střetem. Domácí postrádali Johna Mosqueru, který po osmé žluté kartě dva zápasy sedí jen na tribuně, zraněni byli Luděk Pernica a Milan Havel. Prognózu zlínského manažera rozmetala Viktoria zlepšeným výkonem. Přestože nastoupila ve značně obměněné sestavě, v základu byli jindy náhradníci Erik Jirka, Václav Pilař a Rafiu Durosinmi, držela otěže zápasu na svých kopačkách. V 15. minutě poprvé skórovala po rohu Lukáše Kalvacha, centru Václava Pilaře a dorážce Václava Jemelky. Radost však byla předčasná, VAR odhalil  ofsajd nahrávajícího Matěje Vydry. Po půlhodině hry byl na levé straně faulován obránce Jan Sýkora, sám poslal trestný kop ha hlavu Lukáše Hejdy, který mířil přesně. Hosté reklamovali předchozí postavení mimo hru Matěje Vydry, měli pravdu, rozhodčí ho přehlédli, ale po tomto momentu šel míč zpět a chvíli se ještě hrálo, než došlo k faulu a následnému trestnému kopu, po kterém padl gól. Za dvě minuty po rychlém brejku byl ve vápně zřejmě faulován Jan Sýkora, hrálo se však dál. Že by sudí Michal Křepský kompenzoval? Minutu před poločasem Jindřich Staněk vychytal střelu Marka Hlinky, která snad byla jedinou zlínskou šancí za zápas.

O tom, na čí stranu se přikloní bodový zisk, se rozhodlo rychle po přestávce. Erika Jirku vystřídal exhradecký Adam Vlkanova a začal řádit jak utržený vagon. Ve 48. minutě hlavičku rovněž střídajícího Tomáše Chorého vyrazil Matěj Rakovan na roh, ten perfektně zahrál výborný Jan Sýkora a Vlčák střelou k tyči přidal druhý gól. Pohyblivý borec ještě neměl dost a v 57. minutě se po ideálním centru Václava Pilaře prosadil střelecky podruhé, tentokrát mířil hlavou do šibenice. V 86. minutě se v podání domácího týmu zrodila ukázková akce, Pavel Bucha v hloubi pole poslal na levou stranu do úniku střídajícího a už zdravého (snad na delší čas) Jana Klimenta, následoval přesný centr na nabíhajícího Tomáše Chorého a ten konečně po delší době zavěsil. Vstřelil svůj gól v pořadí číslo 12. Čtyřgólová výhra přinesla konečně trochu radosti do Štruncových sadů. Zrodila se v den, kdy přesně před šesti lety odešel do fotbalového nebe skvělý hráč a člověk František Rajtoral, jehož jméno fanoušci během zápasu vyvolávali.

Viktorku čeká ve středu venku Sparta, v neděli doma Teplice, jistě skončí v základní části na třetí pozici, a pokud další účastníci skupiny o titul budou na stejných místech, jako po tomto kole, čeká plzeňský celek v nadstavbě tento program: doma Slovácko, opět doma Olomouc, venku Sparta, doma Bohemians a na závěr venku Slavia! Teoreticky je plzeňský tým sice ještě ve hře o titul, ale musel by uspět v zápasech s pražskými S, s kterými hraje venku. Dvakrát se Spartou a jednou se Slavií. Těm se ale tak snadno nebudou dávat góly jako Zlínu… Osobně to stále reálně vidím na konečnou třetí příčku.

Zlín se propadl na poslední místo, pokud se bude chtít zachránit, musí zlepšit všechno. Pevnost, důraz a disciplínu v defenzívě, plzeňští střelci gólů zůstávali volní, a k tomu přidat větší odvahu v ofenzívě. Ve středu přivítá doma Bohemians a v na závěr jede do Mladé Boleslavi. Trenér Pavel Vrba určitě nebude mít lehké spaní. Snad ho alespoň potěšilo, že ho během utkání plzeňští fanoušci vytleskávali. Po zápase novinářům mimo jiné sdělil: „Plzeň odehrála výborné utkání a zaslouženě vyhrála. My jsme dnes bohužel neměli na to, abychom utkání zvládli. Herní kvalita, kterou Plzeň má, se ukázala jako rozdílová. Vítězství Plzně dnes bylo naprosto zasloužené. Kvalita hráčů Plzně a kvalita našich hráčů je jiná, a proto byl rozdíl tak vysoký. Víme, jak hráli naši konkurenti v sobotu, překvapilo nás to. Jsme v situaci, která už začíná být hodně komplikovaná. Výsledky nás překvapily, ale to tak ve fotbale bývá. My si musíme uvědomit, že co si neuhrajeme my, to nemáme a nikdo nám nepomůže. Je před námi zápas s Bohemians, který pro nás bude v domácím prostřední hodně důležitý. Každý bod je pro nás důležitý. Tři body s Bohemians by nás posunuli do role, kdy se dá hrát o baráž, respektive abychom o záchranu vůbec mohli hrát.“

Teď trochu spekulací o trenérských rošádách podle serveru inFOTBALcz. „Plzeň stále neprodloužila smlouvu s Michalem Bílkem, která vyprší 30. června, a v zákulisí českého fotbalu se jednoznačně hovoří o tom, že k tomu ani nedojde. Bílka po sezoně vystřídá nový muž. Teoreticky se jím může stát Vítězslav Lavička, i když údajně nemá být první volbou majitele klubu Adolfa Šádka. Ten se po vzoru Sparty momentálně rozhlíží v zahraničí a s pomocí několika vlivných lidí s dobrými kontakty hledá vhodného kandidáta. Rozhodnutí asi neovlivní ani prodej klubu, ke kterému by mohlo dojít na přelomu května a června. O tajemném novém vlastníkovi se toho zatím neví mnoho, ale jak zjistil server inFOTBAL.cz, součástí dohody má být, že Šádek povede nadále klub z pozice generálního ředitele či manažera minimálně další tři roky, možná déle. Dává tedy logiku, že o výběru nového kouče rozhoduje stále on. Lavička je volný, protože s Hradcem Králové nenašel společnou řeč. Hlavně prý kvůli skladbě realizačního týmu. Hradecké vedení má v plánu udržet stávající realizační tým, v němž jsou asistenti Stanislav Hejkal s Adrianem Rolkem. Lavička měl však v plánu dorazit společně se svým dvorním asistentem Zdeňkem Svobodou. To by pro klub znamenalo další náklady. Aktuálně je pro Hradec jedničkou Jozef Weber. Zvážit by Votroci ale mohli také jméno Martina Hyského, současného trenéra rezervního týmu Slavie.“ To se nám to ale dějí věci…

Závěrem jedna informace, o které většina fanoušků v republice nemá zdání. Postupy Sparty, Slavie a Jablonce v minulých sezonách do základních skupin a jarní fáze evropských pohárů vynesly pro každého neúčastníka evropských pohárů z české ligy 250 000 švýcarských franků, tedy zhruba šest milionů korun. Odhaduje se, že konkrétně poslední účast Viktorie Plzeň v základní skupině Ligy mistrů by měla přinést do příští sezony ještě dvakrát tolik. A dvanáct milionů korun je pro každý náš regionální ligový klub, který se pohybuje s rozpočtem mezi čtyřiceti až sto miliony korun, celkem dobrá suma. A i z tohoto pohledu ještě více stoupá význam nedávné účasti Viktorky v základní skupině LM.