Lucia Kurilovská ako Kaliňákové hlúpe čudo! Toto učí naše deti a policajtov?!

Lucia Kurilovská – rektorka Policajnej akadémie sa po kauze Disciplinárneho konania proti Štefanovi Harabinovi pre TA3 vyjadrila, že Štefan Harabin nemohol v dovolacom senáte rozhodnúť o zrušení súdneho rozhodnuia (resp. oslobodení obžalovaného) ale iba o zrušení a vrátení veci na ďalšie konanie a rozhodnutie predchádzajúcemu súdu. Vraj tento postup neumožňuje ani zákon a videla ho prvý raz. Avšak Kurilovská zabudla, že existuje aj Európsky dohovor a jeho článok 6, kde sa hovorí o práve na spravodlivý súdny proces, ktorý Harabin v rozsudku využil. Keby si bola šéfka policajtov prečítala jeho rozhodnutie – určite by sa to dozvedela a práve postupom Harabina sa Slovensko aj dotknutý človek uchránil od ďalších škôd, ktoré by nezákonným pokračovaním trestnej veci vznikli. Reportáž, kde sa Kurilovská vyjadrila o svojvôli bývalé ministra spravodlivosti a 2-násobného šéfa Najvyššieho súdu odvysielala televízia TA3. Túto podivnú správu, kde Harabin nedostal ani priestor na vyjadrenie,uverejnil reportér Martin Linhart tri dni po disciplinárke a potom, ako jej predchádzala reportáž zverejnená v deň konania disciplinárneho súdu s Harabinpm, kde svoju neprítomnosť iba 15 minút pred pojednávaním ospravedlnila predsedníčka Najvyššieho súdu Daniela Švecová a kde reportér Linhart udalosti ukázal Harabina pozitívne! Naviac v deň konania disciplinárneho súdu bola na mieste aj RTVS (Pavol Kalinský) a tá dokonca nespravila ani žiadny mediálny výstup – vraj to bolo v ten deň pre verejnosť celkom nezaujímavé. A tieto veci poukazujú na jediné – stále je tu dobre platený mediálny boj proti Harabinovi za jeho odstránenie z Justície.
——–
Lucia Kurilovská:
Po absolvovaní základnej a strednej školy v Poprade študovala na Právnickej fakulte Univerzity Komenského. V roku 1989 obhájila JUDr.[2] V rokoch 1989 až 1993 pracovala ako právnik pre medzinárodný obchod a novo-založené spoločnosti. Od roku 1993 dodnes pôsobí na Právnickej fakulte Univerzity Komenského ako vedúca odboru trestného práva procesného na Katedre trestného práva, kriminológie a kriminalistiky. V roku 1998 získala Ph.D. na tejto fakulte. Od roku 2008 doteraz pôsobí tiež ako vedecký pracovník na Ústave štátu a práva Slovenskej akadémie vied. V rokoch 2012 až 2013 generálnou riaditeľkou Sekcie trestného práva na Ministerstve vnútra SR. Od roku 2013 pôsobí ako poradkyňa (generálny štátny radca) ministra spravodlivosti. Habilitáciu dosiahla na Paneurópskej vysokej škole v roku 2014.
V apríli 2013 bola označená za favoritku ministra Roberta Kaliňáka. Jej vymenovanie bolo aj v septembri 2013 pre neho „citlivá téma“. Problémom s jej vymenovaním mal mať aj prezident Ivan Gašparovič. Ministerstvo vnútra ešte v júli nemalo istotu či prezident Kurilovskú do funkcie vymenuje. Kritizovala ho totiž za nevymenovanie zvoleného Jozefa Čentéša do funkcie generálneho prokurátora.] Prezidentovi mala vadiť aj nedostatočná kvalifikácia, Kurilovská bola vtedy len odborná asistentka. Ani po habilitácii nebola vymenovaná, Ministerstvo vnútra neposlalo návrh na jej vymenovanie. Od novely vysokoškolského zákona ho prekladá práve ministerstvo, akademický senát miesto voľby len vyjadruje súhlas. Od obvinení bývalého rektora z korupcie v júli 2012 a jeho odvolaní vysokú školu dočasne viedol Štefan Kočan. Kurilovskú za rektorku vymenoval prezident Andrej Kiska 27. augusta 2014. Po vymenovaní uviedla svoje plány s Akadémiou: „Mám svoju predstavu, ako rozšíriť výučbu niektorých predmetov, hlavne čo sa týka ekonomickej kriminality, právneho styku s cudzincom a posilniť tiež výučbu a možnosť získania prostriedkov na forenzné projekty“. Plánuje tiež rozšíriť fyzický výcvik a tréning streľby.
—–
GINN podporujú občania http://www.ginn.press/podpora
aj spoločnosť Regiojet / Student Agency
——
Miesto: Prezídium Policajného zboru SR, Národná kriminálna agentúra, NAKA
Osoby: Lucia Kurilovská, Robert Kaliňák, Daniela Švecová, Jana Bajánková, Martin Linhart, Pavol Kalinský, Martin Daňo
Ďalšie kľúčové slová: megalodon, gorila, nakrúcanie, politika, vláda, parlament, SMER-SD, demokracia, totalita, smrť, genocída, národ, Panasonic HX-A500, Panasonic HC-WX979
Produkcia: GINN a Martin Daňo © 2017
Séria: Gorila, Megalodon, Slovensko, Slovakia