Lukašenko predstavil nový opozičný plán na destabilizáciu situácie v Bielorusku

Lukašenko predstavil nový opozičný plán na destabilizáciu situácie v Bielorusku

Opozícia na úteku pripravila nový plán na destabilizáciu situácie v Bielorusku.

Povedal to dnes 25. novembra Alexander Lukašenko na spoločnom rokovaní ústavnej komisie a pracovnej skupiny pre dopracovanie návrhu ústavy.

„Musím vás upozorniť, že tí, ktorí najviac kričali o zmenách a o tom, že tohto prezidenta je potrebné odstrániť, zlomiť, zabiť a tak ďalej, dnes kričali: ale to nie je potrebné. Nepotrebujeme novú ústavu,“ vyhlásil Lukašenko.

V tejto súvislosti položil otázku: čo potom chcú opozičníci na úteku?

„Už majú plán vypracovaný. Poslal som ho prezidentskej administratíve, aby ho vyhodnotili a zverejnili, aby ste všetci videli, čo chcú. No toto je úplný výsmech. Toto je plán utečenca na získanie financií. Inak sa to povedať nedá. To je smiešne. Už som videl aj nevídané a hovorím si: je možné, že sa Západ opäť zblázni a dá na to peniaze? Napriek tomu tento plán uvidíte sami. Prečo to hovorím? Už teraz sa pripravujú na porušovanie ústavy a ak sa ich plán zrealizuje, na návrat obyvateľov Bieloruska do ulíc. História nič neučí,“ zdôraznil Lukašenko.

Pripomeňme, že bieloruská opozícia neuznáva výsledky prezidentských volieb v roku 2020, v ktorých suverénne zvíťazil Lukašenko. Odporcovia bieloruského lídra a západné krajiny považujú výsledky hlasovania za sfalšované. Významná časť opozičných lídrov utiekla z krajiny a od medzinárodného spoločenstva požaduje, aby vyvinulo na Lukašenka tlak, aby ho prinútilo odstúpiť z prezidentského úradu a usporiadať nové voľby.


Loading…