Madame de Pompadour, intrigy a rotarián Korčok » Belobog

Madame de Pompadour, intrigy a rotarián Korčok » Belobog

Ilustračný obrázok: Wikimedia Commons

Čo majú spoločné? Madame de Pompadour bola známa osobnosť na francúzskom dvore. Mala mnoho kvalít a skúseností ako manipulovať s mužmi. Darilo sa jej to celé roky. Bola tvorkyňou štátnej politiky Francúzska. Za života obdivovaná i zatracovaná. Písala francúzske dejiny z pozadia a z lôžka svojej postele. Z dnešného pohľadu dámy až takých kvalít nemáme, ale je zrejmé, že sa na politike štátu podieľajú z pozadia. A možno aj z postele. Politika rotariána Korčoka je veľmi podobná. Politická prostitúcia je v podstate mužské zamestnanie, kým klasická prostitúcia väčšinou ženské zamestnanie.
 
Bývalý kandidát na prezidenta Maroš Šefčovič bol vážnym kandidátom na prezidenta v roku 2019. V druhom kole prehral so Zuzanou Čaputovou, ktorá vsadila na pomoc Árona Shaviva, aktivistu Rizmana a skládkovú aféru. A samozrejme na Sorosa. Tieto jej prepojenia vyplávali na povrch, až keď už bolo neskoro. Šefčovičovi nepomohla ani ozaj dobrá kvalita jeho vzdelania, skúsenosti diplomata, jazyková výbava a všeobecný prehľad. Jazýčkom na váhach boli ženy. Dnes po tomto neúspešnom experimente sa ďalšie ženy už nepokúsili o post prezidentky. Náčelník Sorosovcov sa však určite postará, aby Čaputová získala nejaký dobrý medzinárodný post za verné služby na poste americkej guvernérky štátu Slovensko.
 
Švagra si nevyberáš
 
Šefčovičova manželka Helena má sestru Soňu. Tá je samozrejme čírou náhodou Korčokovou manželkou. Opäť ďalší prezidentský kandidát. Šefčovič je úplne iného politického razenia ako Korčok. V čase prezidentských volieb mlčí ako ryba. Pre poriadok v rodine sa predsa nemá kritizovať švagor, no nie? A možno keby sa opäť čírou náhodou stal Korčok prezidentom, tak sa ešte Šefčovičovi môže zísť. Korčok ako Čaputa v nohaviciach s veľkou pravdepodobnosťou opäť môže využiť Shavivu alebo niekoho jemu podobného. A možno aj čivavu. K jarmulke má blízko, keď si ju neváhal nasadiť pri návšteve Izraela. Korčok opäť čistou náhodou v roku 2009 vystriedal svojho švagra na poste veľvyslanca stálej misie Slovenska v Bruseli.
 
Plus jeden deň na margo toho napísal komentár E. Kukana: „To je zhoda okolností. Každý z nich je osobnosťou v diplomacii.“ So šedou eminenciou diplomacie a spolupracovníkom minulých i súčasných slovenských tajných služieb E. Kukanom sa dá súhlasiť tak na polovicu. Korčok v žiadnom prípade osobnosťou nebol. Taká zhoda okolností v praxi neexistuje. Ak chcete na MZVaEZ dosiahnuť na vyššie méty, musíte mať niekoho, kto vám cestu vydláždi. Madame de Pompadour by tam bola „diplomatická stálica“. Zaujímavé je, že Kukan Šefčoviča najprv pri kandidatúre na prezidenta v roku 2019 najprv verejne podporil a potom pred druhým kolom svoju podporu odvolal z údajného sklamania, že sa vraj Šefčovič stal „hovorcom“ Smeru. Dnes už nebohý Kukan tak výrazne podporil Čaputovú, ktorá napokon tiež čírou zhodou okolností voľby vyhrala.
 
Kauza Evka bola typickým príkladom zlyhania Korčoka. Na stránke nadácie Zastavme korupciu sa môžeme dočítať:
 
https://zastavmekorupciu.sk/kauzy/ako-mohol-korcok-zasiahnut-pri-evke-firmu-blizku-siekelovi-nekomentoval/
 
„Nadácia sa Korčoka pýtala nasledovné otázky: Ako si vysvetľuje, že štát zaplatil za služby počas predsedníctva 2-krát, raz agentúre Evka a potom to isté cez ministerstvo (napríklad honorár Adriane Kučerovej)? Čo ako štátny tajomník (v istom čase dokonca zastupujúci minister) a splnomocnenec pre predsedníctvo urobil preto, aby zabránil nehospodárnemu nakladaniu s peniazmi? A čo sa stalo s dokumentami, ktoré žiadala Transparency International Slovensko (TIS), ale ministerstvo ich už nemalo“?
Nadácia priamu odpoveď od Korčoka nedostala, čím sa de facto sám usvedčil, že nekonal, keď konať mal. Nadácia napísala, že:
 
„Na nehospodárnosť poukázal aj Najvyšší kontrolný úrad, pričom ministerstvo mnohé informácie pred verejnosťou tajilo. S rezortom sa o ne súdila organizácia TIS. Keď súdy po rokoch napokon definitívne vyhrala, Korčok bol už ministrom za SaS“.
 
Jediným postihnutým bola tak Zuzana Hlávková, pracovníčka MZVaEZ, ktorá na nehospodárnosť poukázala a odišla z ministerstva preč. Korčok sa z kauzy vyvliekol ako klzký had. Netvrdím, že Korčok z prípadu finančne profitoval. Na to máme OČTK.
 
Archa nedávno napísala: „V diskusii NA TELO ma zaujal výrok Andreja Danka, ktorý povedal, že Korčok u neho v r. 2018 sedel v kancelárii a prosil aj Pelleho a aj Fica, aby sa mohol stať veľvyslancom v USA, aby ho tá kauza “Evka”, nestála to miesto. A že sa za neho prihováral aj minister Lajčák, Korčok bol vtedy štátnym tajomníkom MZV SR“.
 
Tým ale finančné špinavosti na MZVaEZ nekončia. Druhé kolo za oveľa viac peňazí sa „vyplavilo“ tu:
 
https://www.aktuality.sk/clanok/702351/agentura-evka-opat-dostala-statnu-zakazku/
 
Korčok v tom čase bol na MZVaEZ štátnym tajomníkom. Mal vysoké právomoci pretože zastupoval ministra Lajčáka, ktorý už mal povinnosti v OSN. Do kauzy boli teda zasvätení aj Lajčák aj Korčok. Zuzana Hlávková popisuje reakcie ministra Lajčáka v priamom rozhovore s ním takto:
 
„Povedal, že moje mladícke ideály sú mu sympatické, ale že srdce musí ísť ruka v ruke s rozumom. Povedal tiež, že bohužiaľ na Slovensku žijeme v istom nastavení, kde napríklad v IT sektore existujú kartely a rôzne zákulisné dohody, s ktorými bohužiaľ štát nevie nič robiť a musí sa im prispôsobiť. A že ak verím jemu, verím tomu, že je všetko v poriadku“.
 
V preklade to znamená, že sa nemá do veci starať, že to tak jednoducho na Slovensku beží. Celý popis diania okolo kauzy si môžete pozrieť tu:
 
https://blog.sme.sk/transparency/politika/ako-som-kvoli-pochybnym-zakazkam-odisla-z-ministerstva-zahranicnych-veci
 
TIS na facebooku napísalo: „Ivan Korčok by sa mal ospravedlniť slovenskej verejnosti za nehospodárne a netransparentné využitie verejných prostriedkov v niektorých predsedníckych zákazkách a aj za klamstvá ministerstva v kauze.“
 
Nestalo sa. Korčok sa počas celej kampani téme a zodpovednosti vyhýbal, vyhováral sa a správal sa ako malý chlapec, keď ho prichytia pri čine. Riadi sa pravidlom: zatĺkať, zatĺkať, zatĺkať. Veď sa na to zabudne. Slováci však nezabúdajú.
 
A propos. Miroslav Lajčák. Má manželku Jarmilu Hargašovú-Lajčákovú. Jej sestra Eva tvorí pár s Jaroslavom Kiskom, bratom bývalého prezidenta Andreja Kisku.
 
Na A. Kisku sa kauzy lepia a kvôli súdom nemôže spokojne spávať. Okrem kauzy pozemkov Veľký Slavkov sa neho prilepila kauza financovania jeho prezidentskej kampane. (viď odkaz).
 
https://www.hlavnydennik.sk/2020/02/19/ako-sa-kiska-nachytal-na-vlastnych-klamstvach
 
https://www.noviny.sk/krimi/844337-je-andrej-kiska-podvodnik-sud-by-mal-dnes-rozhodnut-v-jeho-pripade
 
DenníkN v novembri 2018 napísal, že Lajčák podal demisiu keďže parlament odmietol globálny pakt OSN o migrácii, na ktorého vzniku sa priamo podieľal, a nepodržal ho ani predseda Smeru Robert Fico. Táto demisia bola divadlo pre občanov. Lajčák sa hral na principiálneho pričom vie, že švagrov brat v roli prezidenta A. Kiska jeho demisiu neprijme. Dnes Lajčák múti vodu opäť na Balkáne v prospech Borella, jeho európskeho pána, v prospech USA a ukradnutého Kosova a v neprospech bratského srbského národa.
 
Takže Kiska, Čaputová, rotarián Korčok sú členmi toho istého proamerického a protislovenského stáda ako aj Demeš, Bútora, Káčer, Naď, Šeliga, Heger, Matovič, Dzurinda, Lipšic…
 
Milé Slovenky a Slováci, príďte voliť. Voľme dobro. Ak by vyhralo zlo, ohrozíme štátnosť našej vlasti…
 
Viac na:
https://www.facebook.com/transparencysk/posts/kauza-smeru-dobieha-v-prezidentskej-kampani-aj-kor%C4%8Doka-mal-by-sa-k-nej-postavi%C5%A5-/791983612976723/
https://www1.pluska.sk/spravy/z-domova/dvaja-diplomati-sefcovic-korcok-maju-sebe-blizko-ake-zeny-ich-spajau
https://spolok-archa.info/proamericke-rodinkarstvo-korcok-lajcak-kiska-rozumieme-co-sa-tu-deje/
https://www.aktuality.sk/clanok/702351/agentura-evka-opat-dostala-statnu-zakazku/
https://www.facebook.com/photo/?fbid=2747813968569190&set=pcb.2747823271901593
https://blog.hlavnespravy.sk/30066/kto-a-kolko-zaplatil-pani-prezidentka-za-sluzby-arona-shaviva-za-vas-tron/
 
Z mesta SNP Ivan Štubňa

Chcete, aby bol prezidentom „Papuánec“ Korčok?

Milí Slováci a Slovenky, zabudli sme už na to, kto sa podieľal na organizácii a podpise zradcovskej obrannej dohody s USA (DCA)?
 
Len pripomínam Jaroslav Naď, Zuzana Čaputová a Ivan Korčok. Obranná dohoda je nadpráca lokajských vlád Matoviča a Hegera, je zbytočná, je v rozpore s Ústavou SR a navyše ohrozuje bezpečnosť Slovenskej republiky. Prítomnosť zahraničných okupantov NATO a ich zbraní n Slovensku urobilo z našej krajiny terč v prípadnom konflikte s Ruskom. Podpísanie tejto dohody bol akt nepriateľstva voči Rusku.
 
Americká guvernérka štátu Slovensko poverila podpisom dohody Jaroslava Naďa. Podpisového aktu sa zúčastnil aj Ivan Korčok, politický skokan, skákajúci od strany po stranu podľa toho, ktorá ho mohla vyniesť v politike o level vyššie. Prečo nepodpísal dohodu Korčok? Z americkej strany ju podpísal minister zahraničných vecí Blinken. Slovenský minister zahraničných vecí Korčok ju mal podpísať ako rovnocenný proťajšok na tej istej úrovni v diplomatickej hierarchii. Nestalo sa tak preto, lebo Korčok dobre vie, že obsah dohody je v rozpore s Ústavou Slovenskej republiky. Ponechal si zadné dvierka, aby ho nikto nemohol obviniť, že dohodu nepodpísal on. Nič to však nemení na tom, že bol režisérom prípravy dohody. Prenechal  preto možnosť podpisu najväčšiemu slovenskému dezolátovi Naďovi.
 
Sme pre USA iba Papuánci? Pozrime sa no to, prečo. USA dňa 22. mája 2023 v Port Moresby podpísali dohodu o obrannej spolupráci s Papuou-Novou Guineou (PNG), s najľudnatejšou tichomorskou ostrovnou krajinou. Premiér PNG James Marape pri podpise zmluvy povedal: „Dohoda o obrane je obojstranne výhodná“. V kontexte PNG to zabezpečuje náš národný záujem.“ Ďalej uviedol, že to pomôže krajine, jednej z najchudobnejších v regióne, rozvinúť „robustnú ekonomiku“.V reakcii na domácu kritiku podpisu obrannej dohody Marape povedal, že dohoda žiadnym spôsobom nezasahuje do suverenity PNG.
 
Zaujal veľmi podobné stanovisko ako Korčok a náš špičkový dezolát Jaroslav Naď, ktorý momentálne rozkladá v Čechách ministerstvo obrany ako poradca tamojšej ministerky Černochovej.
Americký minister zahraničných vecí Antony Blinken, ktorý za USA uvedenú dohodu podpísal, povedal, že dohoda uľahčí obranným silám oboch krajín spoločný výcvik a zlepší kapacitu armády PNG reagovať na prírodné katastrofy. Lož. To, čo nepovedal, bolo, že ustanovenia dohody sú výhodné pre USA a nevýhodné pre  PNG. Obsah je veľmi podobný s obrannou dohodou, ktorú „upiekli“ slovenskí zapredanci na čele s Naďom a Korčokom.
Dohoda o obrannej spolupráci medzi PNG a USA bola kritizovaná niektorými analytikmi, ale aj Kongresom odborových zväzov PNG ako príliš ústretová voči záujmom Washingtonu.
Anton Sekum, generálny tajomník  Kongresu odborových zväzov povedal, že dohoda nebola s s nikým prekonzultovaná, nebola k nej vedená parlamentná diskusia, neprebehla ani verejná diskusia a bola podpísaná pre verejnosť v utajenom režime. Doslova vyhlásil: „Akákoľvek dohoda, ktorá bude mať prvky zasahovania do našej suverenity a môže ohroziť krajinu, sa nesmie podpísať bez súhlasu všetkých občanov“.
Opozičný líder v PNG Joseph Lelang požiadal Najvyšší súd o preskúmanie  zákonnosti tejto dohody. Nepomohli ani masívne protesty študentov v celej krajine  proti podpisu dohody, ani protesty prezidenta Katolíckej spoločnosti Paula Harricknena, ktorý uviedol, že dohoda je v rozpore s Ústavou PNG.
Ministerstvo zahraničných vecí uviedlo, že text dohody o obrannej spolupráci bude zverejnený, keď vstúpi do platnosti. Predstavitelia PNG boli vlákaní do pasce podobne ako Slovensko, len iným spôsobom. Obyvatelia PNG sa totiž nedozvedeli o čom je podpísaná dohoda, lebo im bolo znemožnené poznať jej obsah. Podobne aj na Slovensku sluhovia USA neumožnili vystúpiť generálnemu prokurátorovi M. Žilinkovi v parlamente, ktorý mal voči dohode vážne pripomienky.
Armáda USA získala neobmedzený prístup k rozvoju a nasadeniu síl z kľúčových vojenských základní PNG. Bude môcť umiestniť jednotky a plavidlá v šiestich prístavoch a letiskách vrátane námornej základne Lombrum a medzinárodného letiska Port Moresby Jacksons. Bude mať neobmedzený prístup k zariadeniam, ktoré možno použiť na vzájomne dohodnuté činnosti, ako je výcvik, tranzit, údržba a tankovanie lietadiel a plavidiel, vrátane lietadiel vykonávajúcich spravodajské, sledovacie a prieskumné činnosti.
Americké úrady tiež dostali výlučné práva na výkon trestnej jurisdikcie nad americkým personálom v krajine. Na žiadnu z činností sa nevzťahuje oznamovacia povinnosť úradom PNG.
Treba si uvedomiť niekoľko významných faktov. PNG okrem iného ťaží ropu, drahé kovy, má významný obchod s Čínou a má strategické miesto. Leží na sever od Austrálie a môže slúžiť ako záložná základňa pre vojenskú kontrolu USA v tomto priestore. Podobnú dohodu majú USA podpísanú s Filipínami (jednostranne výhodnú pre USA – ako inak), kde dostali v roku 2023 k dispozícii ďalšie štyri základne. Najbližšia americká základňa na Filipínach k Taiwanu je vzdialená len 400 km.
Záver: V rámci novej bezpečnostnej dohody bol umožnený neobmedzený prístup ku kľúčovým obranným zariadeniam PNG. Zákerný postup USA pri rozširovaní svojich vojenských základní na základe okupačnej dohody s PNG, ktorú docielili s vysokou pravdepodobnosťou uplatením vysokých predstaviteľov štátu PNG je podobný ako na Slovensku. A tiež je jednostranne výhodný pre USA a nevýhodný pre PNG. Takisto ako aj na Slovensku nepomohli ani protesty občanov PNG so zdravým rozumom.
Takéto dohody sú svojim poňatím okupačné, porušujúce suverenitu štátov a dosiahnuté na základe zrady predstaviteľov štátov, ktorí sa v danom okamihu nachádzajú pri moci. Keďže sú však v rozpore s Ústavou, medzinárodnými zákonmi a dobrými mravmi, sú nulitné. Preto aj dohoda podpísaná medzi Slovenskom a USA nie je právne záväzná a môže sa kedykoľvek zrušiť.
Viac na:
https://www.rfa.org/english/news/pacific/png-defense-pact-08292023003912.html
https://www.abc.net.au/news/2023-06-14/us-military-granted-unimpeded-access-to-key-png-facilities/102480288
https://www.benarnews.org/english/news/pacific/us-png-defense-agreement-05222023053524.html
https://www.state.gov/wp-content/uploads/2023/10/63374-Papua-New-Guinea-Defense-08.16.2023.pdf
https://www.rnz.co.nz/international/pacific-news/490397/there-must-be-clarity-png-students-protest-us-defence-deal
https://www.rnz.co.nz/international/pacific-news/490375/security-pact-png-expects-more-us-military-boots-on-ground
https://www.lowyinstitute.org/the-interpreter/downsides-australia-us-png-defence-agreement
 
Z mesta SNP Ivan Štubňa