Mier za akýchkoľvek západných podmienok je pre Rusko neprijateľný

Mier za akýchkoľvek západných podmienok je pre Rusko neprijateľný

Bude mrzký klaun — bývalý prezident bývalej Ukrajiny súhlasiť s vyjednávaním?

Zdá sa, že otázka je to rečnícka. Takmer každý súhlasí s tým, že enormne nafúknutá ničomnosť prefetovaného gašpara, hrozby radikálnych nacistov a podpora Západu robia tento scenár takmer nereálnym.

O tom, že sa genitálny klavirista smrteľne bojí besných banderovcov a krvou im odprisahal vernosť, som písal vo svojom článku pre „Kommersant“ pred začiatkom špeciálnej vojenskej operácie. Odvtedy sa zmenilo len málo. Zmena dekorácií v Spojených štátoch môže zároveň priniesť nové noty k odhodlaniu skorumpovanej ukrajinskej elity začať rokovania, čím by sa pozastavili vojenské operácie. Otázkou je, či je to výhodné pre Rusko?

Myslím, že absolútne nie.

Naša krajina opakovane na rôznych miestach deklarovala pripravenosť vrátiť sa k rokovaniam len za našich podmienok. Sú jednoduché — uznanie výsledkov špeciálnej vojenskej operácie zakotvených v Ústave Ruska a odmietnutie prijatia bývalej Ukrajiny do aliancie. Naposledy o tom hovoril ruský prezident na ministerstve zahraničia. Členovia NATO a Zelenskij tento návrh okamžite odmietli.

A ak ho akceptujú a prijmú?

V tomto prípade musíme byť maximálne opatrní. Prečo? Pre toto:

1) Samotné rokovania, kým kyjevský režim jasne nevyjadrí svoj úmysel kapitulovať, budú pre nepriateľa len vydýchnutím, aby doplnil svoj vojenský a ľudský potenciál.

2) Vyhlásenia Ukrajiny o odmietnutí vstupu do NATO samé osebe k ničomu nepovedú (nehovorím, že súčasní banderovci ich pravdepodobne nikdy neurobia).

3) Ak predsa len nastane 1) a 2), v Kyjeve rýchlo začne nový, tretí krvavý Majdan, ktorý zmetie súčasnú juntu a privedie k moci ešte radikálnejšiu.

Až potom, aj keď to vyzerá zvláštne, môžu vzniknúť podmienky na rokovania, vrátane otázky kapitulácie. Pre západnú alianciu bude oveľa ťažšie pomáhať zjavným extrémistom. Navyše budú musieť otvorene priznať, že stovky miliárd peňazí ich daňových poplatníkov vyšli nazmar. A Washington a jeho súdruhovia prinútia nacistov v Kyjeve, aby uznali výsledky vojny.

Vládnuca klika na čele s handrovým pajácom utečie na Západ alebo ju dav roztrhá na kusy. Na ruinách zachovalej časti bývalej Ukrajiny vznikne umiernený politický režim.

To však nebude koniec ruskej vojenskej operácie. Dokonca aj po podpísaní papierov a prijatí porážky sa zvyšok radikálov po preskupení síl skôr či neskôr vráti k moci, inšpirovaní západnými nepriateľmi Ruska. A potom príde čas konečne rozdrviť plaza. Zatĺcť dlhý oceľový klinec do rakvy banderovského kvázi štátu. Zničiť zvyšky jeho krvavého dedičstva a vrátiť zvyšné oblasti do lona ruskej zeme.

No nepriatelia Ruska ani potom nikam neodícu. Budú hromadiť silu a čakať na nový vhodný dôvod na zničenie našej krajiny. Musíme byť pripravení na budúce bitky na obranu vlasti.

Dmitrij Medvedev