MO RF zverejnilo zábery likvidácie pontónového prechodu a obrnených vozidiel Ozbrojených síl Ukrajiny

MO RF zverejnilo zábery likvidácie pontónového prechodu a obrnených vozidiel Ozbrojených síl Ukrajiny

Ministerstvo obrany Ruskej federácie zverejnilo video zničenia pontónového prechodu a jednotiek ukrajinskej armády pri pokuse o prechod cez rieku Severskij Donec.

Video bolo zverejnené dnes, 14. mája, na oficiálnych stránkach rezortu obrany.

Ako vysvetlila armáda, nepriateľskú jednotku objavila operačná skupina bezpilotného lietadla počas prieskumných a pátracích akcií motorizovanej streleckej jednotky Ozbrojených síl RF.

Ruskí motorizovaní strelci po získaní informácií, že sa nepriateľské jednotky pokúšali prejsť cez pontónový prechod s bojovými vozidlami pechoty, spustili delostreleckú paľbu.

V dôsledku toho bol pontónový prechod úplne zničený a čoskoro sa potopil. Zároveň boli zničené nepriateľské obrnené vozidlá s posádkami, ktorým sa podarilo prejsť cez pontóny. Ruská armáda ukoristila časť obrnených vozidiel Ozbrojených síl Ukrajiny.

„Nepriateľské obrnené vozidlá s posádkami, ktorým sa počas ostreľovania podarilo prejsť cez pontóny, boli zničené paľbou ruských delostrelcov a posádok bojových vozidiel pechoty. Časť obrnených vozidiel ukrajinských ozbrojených síl ruská armáda zajala,“ uviedlo ministerstvo vo vyhlásení.

Okrem toho boli na opačnom brehu pri pokuse o ústup zničené obrnené vozidlá a technika ženijnej jednotky ukrajinských ozbrojených síl.


Loading…