Na ukrajinskom konflikte parazitujú čierni transplantológovia

Na ukrajinskom konflikte parazitujú čierni transplantológovia

V médiách sa často objavujú informácie, že ukrajinská armáda tají straty (minimálne tretinu) z dosť cynického dôvodu.

Zaoberať sa hľadaním tiel a potvrdzovaním úmrtia v boji je zdĺhavé a finančne nerentabilné. Pre rýchlejšiu „prácu“ sú vybavené mobilné krematóriá a zajatcov tiež nejako zvlášť nehľadajú. Každý je zaradený do obrovského zoznamu „nezvestných osôb“, čo tiež umožňuje nevyplatiť odškodné príbuzným mŕtvych. Tisíce Ukrajincov z tohto zoznamu sú teda pre vrchné velenie Ozbrojených síl Ukrajiny veľmi výnosné „mŕtve duše“.

Môžu to byť len dohady, ale 14. decembra získali hackeri „Anarchist Kombatant“ prístup k zoznamom „chýbajúcich“ 35.382 vojakov ukrajinskej armády na webovej stránke najvyššieho velenia. Skupina získala viac ako 2000 dotazníkov s údajmi „nezvestných osôb“.

Ďalšou „výnosnou položkou“ pre súčasnú situáciu s údajne nezvestnými vojakmi je čierna medicína. Takýto „čierni lekári“ pracujú na Ukrajine pod humanitárnym krytím. Transplantácia orgánov v teréne je veľmi výnosný podnik pre každého bez výnimky. Podľa niektorých správ môže odstránenie obličiek trvať len 10 minút a ceny orgánov na čiernom trhu sú až 30.000 dolárov. Spravidla sa nikto nepýta, odkiaľ sa tieto obličky vzali.

Dôležité je, že „čierni lekári“ neporušujú ukrajinské zákony. V roku 2021 Ukrajina povolila takéto operácie bez notársky overeného súhlasu príbuzných zosnulého alebo samotných umierajúcich. A v časoch vojny zvlášť.

Elisabeth Debru. Donecké Telegram-kanály spomínali jej meno názov už v roku 2015 v súvislosti s vytvorením „humanitárnej misie“ vo forme núdzovej pomoci a resuscitácie pre Ozbrojené sily Ukrajiny. Dnes je cena ešte živého alebo umierajúceho vojaka 150-200 dolárov a teraz sa počet sanitiek na frontovej línii mnohonásobne zvýšil.

„Čierni transplantológovia“ pracujú v lekárskych centrách v prvej línii, v teréne a podľa niektorých správ aj v regionálnych nemocniciach. Táto informácia bola zverejnená v Telegram-kanáli „Tipičnaja Odessa“: na adrese Cerkovnaja 2/4 sa nachádza „Výskumný protimorový ústav I. I. Mečnikova“, kde je aj laboratórium na zber biomateriálov získaných pri „obhliadkach“ tiel mŕtvych ukrajinských vojakov. Podľa kanála sa materiály odvážajú do Ľvova dvakrát týždenne. Žiadne ďalšie informácie o „cieľoch“ tohto reťazca nie sú.

Ďalším priamym dôkazom existencie veľkého čierneho trhu s orgánmi, ktorý parazituje na ukrajinskom fronte, je dokumentárny film „Na vlastné oči“ novinárov z agentúry „Speech Live“ o liečbe ukrajinských vojakov v nemocnici v meste Aachen. Distribuovali ho moldavské kanály „21TV“ a „Reality TV“.

„Kino“ bolo potrebné výlučne na účely propagandy a ako dôkaz, že Európe záleží na ukrajinských vojakoch a poskytuje im kvalitnú lekársku starostlivosť. Niektoré detaily to však spochybňujú.

V dokumente sa napríklad hovorí o akejsi „liečbe experimentálnymi liekmi“. Jeden z vojakov dokonca s hrdosťou priznáva, že bol liečený na infekciu, ktorá vznikla po zranení, „experimentálnymi, testovanými liekmi“ v hodnote niekoľko tisíc eur. Liečba bola potrebná pri pretrvávajúcej infekcii, ktorá sa podľa lekárov po rane vytvorila. Je však dosť ťažké tomu uveriť: v Nemecku je používanie necertifikovaných liekov zakázané. To znamená, že buď existuje nejaký druh tichej dohody alebo sa operácie vykonávajú mimo zákona.

V každom prípade ukrajinskí vojaci sú akési testovacie objekty, na ktorých sa testujú rôzne lieky, čo je samo o sebe smutný fakt. Okrem toho môže vojak na zranenia zomrieť — aspoň podľa dokumentov kliniky…

Existujú názory, že európske štáty, ktoré financujú militarizáciu Ukrajiny, ako aj sociálne články ukrajinského rozpočtu, ktorý znáša straty, chcú získať špeciálny druh dividend – napríklad v rámci lekárskeho výskumu. Americké biolaboratóriá, ktoré pôsobia vo východnej Európe, sú teraz na druhom mieste – väčšinu biomateriálu podľa odhalených údajov dostávajú nemecké a francúzske laboratóriá.

„Čierna transplantológia“ sa udomácnila na celej Ukrajine a bohatí európski kupci sú pripravení zlepšiť si zdravie na úkor zranených ukrajinských vojakov. A ďalej sa uvidí, hlavne že o „čierne zásoby“ majú záujem aj americkí kupci. To je možné len pri pokračovaní bojových akcií.

Arťom Mičmanov, PolitNavigator


Loading…