Nevieš písať? Nemáš práva! Nezákonnosti na policii v Košiciach

Deň po zásahu polície na MZ V košiciah som išiel 13.9.2016 na Obvodné oddelenie PZ, ktoré proti mne – novinárovi – priestupkové konanie proti spoločenskému spolunažívaniu. Po prepustení zo zaistenia mi totiž mestskí policajti neodovzdali žiadne dokumenty a mám dôvodné obavy, že v moju výpoveď spísali bezo mňa s poznámkou, že som odmietol podpisať a prevziať listinu, teda si ju vymysleli. Nebolo by to prvý raz a konanie štátnej polície, ktorá ma z rúk obecnej polcie po viac ako 8 hodinách prevzala tomu nasvedčuje – nechcú mi sprístupniť môj priestupkový spis a naťahujú čas. Kvoli čomu? Aby som nevidel čo je tam? Ani opakované návštevy polície mi nepomohli – vraj si mám podať písomnú žiadosť. Keď ma už prešla trpezlivosť potom, čo som na oddelenie PZ dorazil na základe ich telefonátu, že spis je pripravaný a po príchode mi povedali, že si mám podať písomnú žiadosť – požiadol som policajtov, nech teda takú žiadosť spíšu oni, pretože v každom konaní existuje výhrada tzv. ústneho podania. Policajti odmietli, že budú pisať len ak sa jedná o trestné oznámenie. Ale čo ľudia, ktorí nevedia písať, nemajú počítač, pero, papier, alebo im plynie lehota a chcú podať sťažnosť či odvolanie? Ak neviete písať – nemáte žiadne práva? Nakoniec som odpor policajtov prelomil ale trvalo to takmer dve hodiny a žiadosť som podal. Je to ale pekný príklad pre všetkých ako pracuje polícia, ktorej heslom je „Pomáhať a chrániť“, pritom by stačilo nemanipulovať. Nemanipuluovať spisy a mariť vyšetrovanie.
V pondelok 12.9.22016 sa konalo zasadanie Mestkého zastupitelstva v Košiciach o kauze EEI, kde hlavným bodom bola parkovanie v meste. Polícia ma odmietla ako novinára vpustiť do priestoru vyhradeného pre média, čo bolo dôvodom, prečo som zvolil inú cestu, keď už sa nedalo ísť ani vľavo ani vpravo. Dôvodom prekážky bol novinársky preukaz, ktorý však v právnom prostredí Slovenskej republiky neexistuje – aj toaletný papier má väčšiu váhu. Nikto nemá oprávnenie vydávať preukazy a ani zákon ho nestanovuje ako identifikačný doklad. Existuje Slovenský syndikát novinárov, ktorý ale nie je profesná organizácia a zalaminované novinárske preukazy vydávajú komukoľvek za poplatok. Veď aj taká Slávka Červeňvá ho mala keď hádzala stoličkou v palramente.
Alebo bol dôvodom môjho obmedzenia povedaný názor, že Richard Raši (primátor za SMER-SD) je zlodej?! Veď keby bol Raši slušný politik – toľkých policajtov tam nepotrebuje. Ale keď sa kradne a páchajú nezákonnosti – vtedy sa musí chrániť! Mňa obmedzil mestký policajt č. 169, ktorý mohol pokojne počkať kým doskočím a následne ma zaistiť – on ale urobil hrdinský čin – stiahol ma za nohy (úplne zbytočne) a následne sa spustil 10 hodinový kolotoč nezákonnosti od zaistenia, lekárskeho vyšetrenia, pokusu hospitalizácie na psychiatrické oddelenie, prevzatia štátnymi policajtami a prepustením na slobodu, kedy konečne prišiel čas, že môžem zasadnúť za klávesnicu a bojovať nie silou svalou ale silou argumentov a zákona!
——
GINN podporujú občania http://www.ginn.press/podpora
aj spoločnosť Regiojet / Student Agency
——
Osoby: Richard Raši, Peter TImko (policajt č. 169), Dano Eliáš (obecný policajt 735), Ján Palčík (šéf MP)(, Ing Jozef Somoši (309535), Mgr. Ľubomír Róka (303606), Martin Daňo
Ďalšie kľúčové slová: megalodon, gorila, nakrúcanie, politika, vláda, parlament, SMER-SD, demokracia, totalita, smrť, genocída, národ, Panasonic HX-A500, Panasonic HC-WX979, výtržnosť, výtržníctvo, polícia, policajt, trest, podvod, súd, súdy, nemocnica, ošetrenie, pacient, prísaha, lekárske tajmostvo
Produkcia: GINN a Martin Daňo © 2016
Séria: Gorila, Megalodon, Slovensko, Slovakia