Novinár obvinený pre marenie exekúcie?! Tak to na Slovensku chodí

V stredu 5. Októbra 2016 bolo Martinovi Daňovi po druhý raz doručené obvinenie pre marenie exekúcie. Prvý raz sa to stalo v roku 2014 po návšteve exekútorskeho úradu JUDr. Oľgy Rehákovej. Obvinenie podozrivo prichádza v čase, keď proti novinárovi polícia vykonala nezákonný zákrok a ciíti sa bezmocná v ututlávaní mimoriadne závažnej kauzy nezákonného zaistenia a postupov,ktoré na novinárovi vykonala na Mestskom zastupiteĺstve v Košiciach dňa 12. Septembra 2016. Vtedy obmedzili vstup novinára na MZ a keď sa pokusil usadiť na svojom mieste, zaistili ho príslušníci obecnej polície, týrali (2 razy musel byť prevezený do nemocnice) a po dlhých 8 hodinách nakoniec vydali štátne polícii, kde bol po 2 hodinách prepustený. Pochybili nielen obecní ale aj štátni policajti a verejnosť volá po hlavách zodpovedných.
Nečakané obvinenie pre marenie exekúcie má aj ďalšiu záhadu. Bolo vydané presne v deň, keď sa konal súd, kde je noivnár M. Daňo obžalovaný z ohovárania Ministra Jána Počiatka keď tvrdil, že minister užíva kokaín a kde mal byť svedok Robert Fico, ktorého dlhodobo odmieta predviesť políciou aj sudkyňa Iveta Halvoňová.
Na vznesenie obvinenia dala príkaz Krajská prokurátorka (meno zisťujeme) ešte v roku 2014. A prečo polícia nekonala dva roky? Myslíme si, že vedenie trestného konania a vznesenie obvinenia bolo účelové s cieľom zastrašiť novinára, nakoľko podobné scénare tu už boli (tzv. chilling effect)
——-
Čo predchádzalo obvineniu:
Návšteva exekútorského úrdu Oľgy Rehákovej: https://www.youtube.com/watch?v=lPTtiTP5p-Y
Zastavenie trestného stíhania: https://www.youtube.com/watch?v=gz2FDzAhQvI
——
GINN nahliadanie a praktiky exekútorského úradu nakrúcal na kameru. Syn exekútorky sa rozhodol, že novinárske kamery, ktoré ho nafilmovali odoberie a vykoná demoštratívnu osobnú prehliadku novinára. Po zásahu polície skončila exekútorka a jej syn na miestnom oddelení PZ. Novinársku techniku sme napriek zastrašovaniu neodovzdali a záznam z návštevy exekútorského úradu sme zverejnili. Nakoniec sa stalo neuveriteľné: Roman Hanzlovič, policajt OR PZ Bratislava II, po takmer 8 mesiacoch obvinil novinára Daňa z marenia exekúcie, keď odmietol odovzdať techniku, ktorá vôbec nepatrila dlžníkovi, ktorého sa spis týkal a že sa odmietol podrobiť osobnej prehliadke.
Situáciu vyriešila o pár dní neskôr až Edita Balážová, prokurátorka OP Bratislava II – obvinenie novinára zrušila dňa 24.10.2014 pre jeho zjavnú nezákonnosť! Zastavenie TK potvrdil aj policajt Roman Hanzlovič, policajt, ktorý novinára nezákonne obvinil (hovor je vo videu)
Následne príkaz na znovu zača trestného konania vydala Krajská prokurátorka a novinára znova obvinili v Auguste 2016.
——
GINN podporujú občania http://www.ginn.press/podpora
aj spoločnosť Regiojet / Student Agency
——
Osoby: Juraj Rehák, Oľga Reháková, Roman Hanzlovič, Martin Daňo
Ďalšie kľúčové slová: megalodon, gorila, nakrúcanie, politika, vláda, parlament, SMER-SD, demokracia, totalita, smrť, genocída, národ, Panasonic HX-A500, Panasonic HC-WX979, exekútor, exekútorka, juristut, juristutka, ske, Kooperatíva, Komunálna poisťovńa, exekúcia
Produkcia: GINN a Martin Daňo © 2016
Séria: Gorila, Megalodon, Slovensko, Slovakia