Odhalenie: Exekútor Dembický bol ŠTB-ák. Prenasledoval a donášal na cirkev a veriacich!

V utorok 13. Septembra 2016 sme navštívili exekútora Andreja Demb ického v Košiciah. Stretli sme tam len jeho syna, ktorý nás do úradu nechcel pustiť a bol arogantný. A tak sme zisťovali ďalej – kto je v skutočnosti pán Andrej Dembický? Ozvali sa nám ľudia, ktorí si pôsobenie Dembického pamätajú z čias jeho pôsobenia v štátnej bezpečnosti – ŠTB a tak sme sa dostali až ku jeho archívnym spisom. Exekútor Dembický pochádza z východného Slovenska – z Medzilaboriec. Neskôr pôsobil v Humennom, kde vyštudoval SPŠ Chemickú a pracoval ako robotník v Chemlone. Po návrate zo základnej vojenskej služby v roku 1976 si podal žiadosť o vstup do ŠTB. V žiadosti o prijateiie do zamestnania uviedol, že práca v polícii (ZNB) ho baví a chce sa na jej činnosti podieľať – ľudovo povedané, že sa chce stať udavačom, prenasledovať ľudí a robiť dobre pre rozvoj socialistickej vlasti. Do ZNB a ŠTB bol následne prijatý a tu sa odštartovala jeho kariéra, ktorú neukončil ani nežnou revolúciou. Jeho materiály sa datujú až do roku 1994, kedy zbor opustil a stal sa exekútrom. Jeho hlavnou činnosťou počas pôsobenia v ŠTB bolo sledovať a riadiť zástupcov a predstaviteľov cirkvi a náboženských spoločností. Osobne sa angažoval v 6 akciaách kontrarozviedneho rozpracovania s náboženskou obcou – dve z nich sa volali KONCERT a STÍN. Nadriadený ho popisuje: iniciativny a počína si zodpovedne, hlavne pri mapovaní a dokumentovaní nelegálnych cirkevných štruktúr a vyzdvihol aj získanie dobrého tipu na informátora v cirkvi. V súčasnosti preverujeme prípady, kedy Dembický používal aj nelegálne praktiky a psychický nátlak na dlžníkov, kde v niektorých prípadoch stres vytvorený u džlníka viedol až k jeho samovražde. Exekutor dnes pôsobí na úrade v Košiciach a disponuje nadštandardnými majetkovými pomermi spolu so svojim synom, ktorý zatiaĺ úrad riadi avšak plánuje sa osamostatniť a založiť vlastný exekútorský úrad. Keď som sa ho opýtal, ako ho v Košiciach našiel číňan z Bratislavy, ktorý mal džníka v Bratislave odpovedal: „My sme šaleni“ (v zmysle že je tak dobrý vo výkone exekúcie)
——
Prednedávnom Ministerka spravodlivosti Lucia Žitňanská predniesla správu, že trh s exekúciami na Slovensku je zdeformovaný, a z počtu 330 exekútorov ovláda iba 9 z nich objem takmer 40% všetkých exekúcii.
Celý článok je tu: http://domov.sme.sk/c/20282672/zitnanska-trh-s-exekuciami-je-zdeformovany-tretinu-ovlada-devat-exekutorov.html
Keď sme sa ministerky opýtali, ktorú sú 9 exekútori, ktorí majú takéto privilégia, povedala, že ich mená nepozná. Mená mocných exekútorov sme skúmali aj priamo na exekútorskej komore – no ani tam sme nepochodili. Vraj to nie je podstatné. Ale ako? Veď práve ich mená by mala verejnosť vedieť, aby sa vedelo prečo práve oni sa tešia takej obľube?
Keď sme volali Stanislavu Kolesárovú (tlačovú hovorkyňu SKE) a opýtali sa, či je aktívne členstvo v ŠTB zlúčiteľné s výkonom funkcie exekútora – povedala, aby sme nenadávali, lebo za nadávku považovala označenie eŠTBák a vyjadriť sa odmietla. Nahrávky telefonátov sú vo videu. spraviť.
——
A tak sa treba zamyslieť, načo nám sú takí pochybní exekútori a kto s nimi spraví poriadok. A je ešte vôbec možné naraviť tento stav? Dá sa to, ale nie opravou ale postavením celého systému a možno vieme ako to spraviť.
——
GINN už čoskoro spustí sériu videí a poradňu pre exekutovaných a začneme zametať s touto justičnou bandou, ktorá sa cíti byť neohroziteľná a neraz aj nerešpektuje zákon. A ak to pôjde takto ďalej, budeme si znova musieť prežiť históriu – bude sa musieť zopakovať vzbura proti exekútorom. Raz tu už bola, pred cca 80 rokmi. Príčinou bola malá hŕstka arogantných exekútorov. Ako sa uvádza: Aj medzi exekútormi sa vždy našli slušní a poriadni úradníci, ibaže ich zatienili prihorliví, nemilosrdní až bezohľadní kolegovia, ktorí neváhali prekročiť tenkú hranicu medzi literou zákona a byrokratickou svojvôľou. A práve proti nim sa pred 80 rokmi zdvihla vlna odporu na severovýchode Slovenska – v Čertižnom a Habure. (
Vzbura proti exekútorm • Vladimir Jancura • Pravda • 19.3.2015)
Vaše podnety o exekútoroch posielajte na info@ginn.press
——
GINN podporujú občania http://www.ginn.press/podpora
aj spoločnosť Regiojet / Student Agency
——
Osoby: Andrej Dembický, Rudolf Krutý, Ľubomír Pekár, Martin Daňo
Ďalšie kľúčové slová: megalodon, gorila, nakrúcanie, politika, vláda, parlament, SMER-SD, demokracia, totalita, smrť, genocída, národ, Panasonic HX-A500, Panasonic HC-WX979, Ústav pamäti národa, ÚPN, spisy, ŠTB, komunisti, KSS, komunistická bezpečnost, sbor národní bezpečnosti, sbor národnej bezpečosti, cibulkove listy
Produkcia: GINN a Martin Daňo © 2016
Séria: Gorila, Megalodon, Slovensko, Slovakia