Opitá sudkyňa a nadrogovaný minister? 1. diel – Analýza a zbohom doktor Lipšic

Analýzy udalostí zo súdneho procesu v kauze Drogy a Počiatek, ktorý sa konal v piatok 13. Januára 2017 . Dozviete sa, prečo Martin Daňo musí ukončiť spolurpácu s Danielom Lipšicom – bývalým Ministrom spravodlivosti, ktorý ho na súde zastupoval bez nároku na odmenu. Ide o prídpad, kde bývalý minister dopravy Ján Počiatek vo veci vystupuje ako poškodený a obžalovaný je novinár Martin Daňo, ktorý má ministra ohovárať, že berie drogy – kokaín. Mal prísť vypovedať Robert Fico ako svedok – no neprišiel. Za ignorovanie súdu dostal pokutu 200 EUR – Martin Daňo inkasoval dve pokuty 500 za to, že držal v ruke kameru a 800 EUR za transparent s nápisom: „Každý má právo na sudcu, ktorý v práci nepije“ Sudkyňa Iveta Halvoňová, ktorá bola pred mesiacom usvedčená z toho (sama sa priznala), že pred pojednávaním požila alkohol – víno znova predviedla cirkus najväčšieho zrna.
Premiér Robert Fico dostal od sudkyne pokutu 200 eur za to, že sa bez ospravedlnenia nedostavil na piatkové pojednávanie, pri ktorom mal vypovedať ako svedok. Pokutu sudkyňa udelila taktiež obžalovanému Martinovi Daňovi, a to za jeho údajné nedôstojné chovanie – 500 EUR dostal pokutu za to, že údajne nevypol kameru (pritom ešte neprebiehalo pojednávanie) a druhá – 800 EUR pokutu dostal za to, že na súd priniesol transparent s nápisom o alkohole, ktorý pijú sudcovia.
Cľánok: http://www.pluska.sk/plus-7-dni/domov/nahnevana-sudkyna-naparila-ficovi-pokutu.html
Druhé video s nezostrihaným záznam z celého súdneho procesu pripravujeme na zverejnenie.
——
Prečo som chcel sudkyňu, ktorá nepije?
Moja sudkyňa – Iveta Halvoňová – sa priznala, že na súd pije alkohol – nemá problém aj pred pojednávaním si dať. Tu je špičkovo zdokumentovaný prípad sudcov Halvoňová a Fitt (tu je kompletná dokumentácia). Doporučujem prečítať odpoveď predsedu súdu LIndtnera – alkohol je vraj liek a zákon výslovne pitie sudcom nezakazuje 🙂 dávka, kotrú sudocia skonzumovali bola iba „kozmetická“ + ďalšie pikošky (ako napr. rumové pralinky v kancelárii sudcu) v liste aký len tak skoro nikde neuvidíte… Takže tak! GINN pomohol všetkým sudcom a aj týmto prípadom im otvoril cestu k otvorenému pitiu alkoholu na pracovisku 🙂 a prededovi súdu ďakujeme aj za záverečné prianie v liste 🙂 Celá dokumentácie o alkohole je tu:
https://drive.google.com/file/d/0B4VcUE9F9KRRTk9pNDZEWnlkazQ/view?usp=sharing
Iba časom sa spozná, čo je tragédia a čo komédia. Stanisław Jerzy Lec, poľský básnik, aforista a satirik, 1909 – 1966
—–
——
Každý krok v živote je krokom ku smrti., Casimir Delavigne,
francúzsky básnik a dramatik, * 1793 – † 1843
——
GINN podporujú občania http://www.ginn.press/podpora
aj spoločnosť Regiojet / Student Agency
——
Osoby: Iveta Halvoňová, Robert Fico, Roman Fitt, Ján Počiatek, Robert Fico, Štefan Harabin, Daniel Lipšic, Robet Kalińák, Rudolf Vaský, Lucia Žitńanská, Ján Kraus, Martin Daňo
Ďalšie kľúčové slová: megalodon, gorila, nakrúcanie, politika, vláda, parlament, SMER-SD, demokracia, totalita, smrť, genocída, národ, Panasonic HX-A500, Panasonic HC-WX979
Produkcia: GINN a Martin Daňo © 2017
Séria: Gorila, Megalodon, Slovensko, Slovakia