OSN hovorí, že zníženie počtu obyvateľov je "nádejným znamením" napriek hroziacemu kolapsu

OSN hovorí, že zníženie počtu obyvateľov je "nádejným znamením" napriek hroziacemu kolapsu

Organizácia Spojených národov tvrdí, že predpovede o znižovaní počtu obyvateľov sú pre planétu nádejným znamením bez toho, aby sa zaoberali očakávaným úplným populačným kolapsom, z ktorého sa podľa niektorých demografov svet už nedostane.

Podľa denníka The Guardian nové prognózy OSN odhadujú, že svetová populácia dosiahne svoj vrchol skôr a v nižšom počte, ako sa očakávalo – 10.2 miliárd, čo je o 6 % menej, ako sa očakávalo pred desiatimi rokmi, čo dáva predstaviteľom OSN “nádej na zníženie tlaku na životné prostredie”

Viac ako polovica krajín sveta’má v súčasnosti pôrodnosť pod úrovňou reprodukcie, vrátane USA, Veľkej Británie a Austrálie, pričom “takmer pätina” krajín má “ultranízku” mieru plodnosti pod 1,4 pôrodu na ženu, uvádza OSN. Súčasná svetová miera plodnosti je 2,27 pôrodov na ženu, čím sa rýchlo blíži k úrovni plodnosti nižšej ako je reprodukčná plodnosť .

Li Junhua, námestník generálneho tajomníka OSN pre hospodárske a sociálne záležitosti, uviedol, že nižšia, skoršia populácia hovorí “môže znamenať zníženie tlaku na životné prostredie v dôsledku vplyvu ľudskej činnosti v dôsledku nižšej úhrnnej spotreby,” a napriek tomu stále vyzýva na zníženie vplyvu “činnosti každého jednotlivca na životné prostredie.”

Myšlienka, že svetovú’populáciu treba obmedziť, aby sa udržali existujúci ľudia, je ostro spochybňovaná a štúdie o únosnej kapacite Zeme’sa vo svojich odhadoch veľmi líšia. Zatiaľ čo 20 štúdií uvádza, že je to 8 miliárd ľudí alebo menej (súčasná svetová populácia je približne 8 miliárd), 14 štúdií odhaduje únosnosť sveta’na dvojnásobok, teda 16 miliárd, a 18 ďalších štúdií toto číslo výrazne zvyšuje, pričom sedem štúdií odhaduje, že Zem môže uživiť až 64 miliárd ľudí, a jedna štúdia ju odhaduje na 1,024 miliardy ľudí.

Najnovšia správa OSN sa navyše vôbec nezaoberá nadchádzajúcim populačným kolapsom, ktorý demografi očakávajú po roku 2100, čo bude mať ničivý vplyv na ekonomiky a pravdepodobne aj na kvalitu života. Takisto sa nezaoberá morálnosťou túžby po svete s menším počtom ľudí. 

Dean Spears, ekonóm z Centra pre výskum populácie Texaskej univerzity, poznamenal, že “ak by bola miera pôrodnosti vo svete’rovnaká ako v Spojených štátoch dnes,” čo je približne 1.66 pôrodov na jednu ženu, “potom by svetová populácia klesla z maximálnej hodnoty približne 10 miliárd na menej ako dve miliardy približne o 300 rokov neskôr, možno v priebehu 10 generácií. A ak by veľkosť rodiny zostala malá, pokračovali by sme v poklese.”

Spears je spoluautorom článku, ktorý je vzácny svojou odhad prognóz svetovej populácie po roku 2100, v ktorom ukázal, že v ktoromkoľvek z 3 scenárov, v ktorých svetová populácia zostane pod mierou reprodukcie, by počet obyvateľov sveta’rýchlo klesol na “veľmi malý” počet. Darrel Bricker a John Ibbitson, autori knihy Empty Planet: Šok z poklesu svetovej populácie, uvádzajú, že keď sa raz začne pokles svetovej populácie, ktorý podľa nich nastane za tri desaťročia, “nikdy sa neskončí;

“aj keby sa pôrodnosť pod úrovňou náhrady udržala len niekoľko storočí, počet svetovej populácie by sa mohol stať veľmi malým,” tvrdia Spears a jeho kolegovia. To znamená, že po poklese populácie bude nasledovať celý rad škodlivých vplyvov na spoločnosť, medzi ktoré pravdepodobne patrí pokles základných služieb a infraštruktúry; nezamestnanosť; pokles inovácií; nedostatočná starostlivosť o starších ľudí na konci života a zhoršenie duševného zdravia.

Až Svetové ekonomické fórum (WEF) priznalo, že dôsledky populačného kolapsu budú “závažné.” 

Jordan Peterson v rozhovore s podcasterom Chrisom Williamsonom poznamenal, že “hrozivé predpovede” o stave sveta do roku 2000, ktoré vyslovili globalisti Rímsky klub založené na predstavách o preľudnení nielenže boli úplne mimo, ale sú opačné, než sa v skutočnosti stalo. Peterson vysvetlil, že Rímsky klub predpovedal “nepokoje a masové hladovanie … a všetky veci, ktoré počúvate o klimatických zmenách, pretože na planéte je’príliš veľa ľudí.” 

Peterson pokračoval: “To sa jednoducho’vôbec nestalo … nebolo to’len nesprávne, bolo to proti pravde. Bolo to absolútne nesprávne. Namiesto toho sa stalo to, že všetci oveľa viac zbohatli a [najchudobnejšia] časť obyvateľstva … sa dostala z chudoby.”

Eric Metaxas má poznamenal, že takéto falošné predpovede boli postavené na “železnom populačnom zákone Thomasa Malthusa’”, myšlienke citovanej Charlesom Darwinom, podľa ktorej nárast populácie musí zákonite prevýšiť produkciu potravín.

Podľa environmentálneho vedca Erle C. Ellisa história ukazuje, že vďaka technológiám sa vždy udržiavala populácia, ktorá bola “oveľa vyššia, než by predpovedal striktne malthusovský výpočet,”. Ellis tvrdí, že “na udržanie ľudstva už nie je potrebné využívať viac pôdy” vďaka existujúcim technológiám a že “v skutočnosti neexistuje nič také ako únosná kapacita ľudstva”