OSN útočí na materstvo v domácnosti ako na "rodovú nerovnosť" a presadzuje socialistickú škôlku

OSN útočí na materstvo v domácnosti ako na "rodovú nerovnosť" a presadzuje socialistickú škôlku

  • Matky v domácnosti sú obeťami „rodovej nerovnosti“ a „rodovo podmieneného násilia“.
  • OSN sa zaoberá „neplatenou opatrovateľskou prácou“ a jej financovaním z daní.
  • Marxistická myšlienka podporuje, aby ženy opustili domácnosť a pracovali mimo nej.
  • Neplatená opatrovateľská práca žien je príčinou nerovnosti a obmedzuje ich možnosti.

Matky v domácnosti a matky vo všeobecnosti sú obeťami “rodovej nerovnosti” a “rodovo podmieneného násilia”, pretože sa venujú svojim deťom, tvrdí krajne ľavicová komisia OSN.

68. zasadnutie Komisie OSN pre postavenie žien sa údajne vo veľkej miere zameralo na “neplatenú opatrovateľskú prácu”, uvádza novinárka Kimberly Ellsová, ktorá píše na portáli Mercator.

“Strávila som týždeň počúvaním nekonečného sprievodu podujatí zameraných takmer výlučne na ukončenie chudoby odstránením ‘neplatenej opatrovateľskej práce,“” napísala Ells.

“Čo je ‘neplatená opatrovateľská práca,’ môžete sa spýtať? Je to práca vykonávaná v domácnosti bez konkrétnej peňažnej odmeny. Väčšina ľudí by tento druh práce nazvala jednoducho byť nažive,” napísala. “Mohli by sme ju nazvať aj vedením vlastného hradu.”

V Agende OSN’ 2023 pre ciele udržateľného rozvoja sa uvádza “neplatená opatrovateľská práca” ako niečo, čím je potrebné sa zaoberať.

Čítajte: Muž, ktorý sa identifikuje ako ‘transgender’, bude zastupovať Spojené kráľovstvo v komisii Spojených národov’ pre ženy’

“Ale sily, ktoré sa na jar tohto roku zišli v OSN, to nazvali zverstvom,” povedala. “Byť ‘neplateným opatrovateľom’—najmä ak ste’žena—sa považovalo za urážku ľudskej slušnosti,” povedala. “A keďže ženy na celom svete vykonávajú v priemere viac práce v domácnosti ako muži, ľudia v kruhoch OSN to nazývajú ‘rodová nerovnosť,’ ‘rodová nespravodlivosť,’ a dokonca ‘rodovo podmienené násilie.“”

Ellsová uviedla, že členovia komisie chceli, aby bola denná starostlivosť financovaná z daní, čo je myšlienka, na ktorú upozornila, má marxistické korene.

Keď je Karl Marx najznámejší ako odporca kapitalizmu, podporoval, aby ženy pracovali a opustili domácnosť, rovnako ako Friedrich Engels, ktorý v jeho propagácii pokračoval aj po Marxovej smrti.

“V diele Rodina, súkromné vlastníctvo a štát Engels zopakoval Marxov’argument, že ženy môžu dosiahnuť rovnosť len vtedy, keď ‘budú mať obaja právne úplnú rovnosť práv,“” napísal predtým International Socialism.

“‘Potom bude jasné, že prvou podmienkou oslobodenia ženy je vrátiť celé ženské pohlavie do verejného priemyslu a že to si zasa vyžaduje zrušenie monogamnej rodiny ako ekonomickej jednotky spoločnosti,’” uviedol článok na komunistickej internetovej stránke, v ktorom citoval Engelsa.

V tlačovej správe Fondu Spojených národov’pre deti’2019 sa požadovala “všeobecná starostlivosť o deti,” stanovenie, “Všeobecný prístup k cenovo dostupnej a kvalitnej starostlivosti o deti od skončenia rodičovskej dovolenky až do nástupu dieťaťa do prvého ročníka školy, vrátane starostlivosti o malé deti pred a po nej a predškolských programov [by sa mal zabezpečiť].”

Subjekty Organizácie Spojených národov’pravidelne presadzujú myšlienku, že ženy sú obeťami “neplatenej opatrovateľskej práce,” podporujúc Ells’ reportáž pre Mercator.

“Ženy v priemere trávia približne trikrát viac času neplatenou opatrovateľskou a domácou prácou ako muži,”uvádza sa 7. marca na stránke UN News uvedené. “Rodové rozdiely v neplatenej opatrovateľskej práci sú hlbokou príčinou nerovnosti, obmedzujú čas a príležitosti žien’a dievčat’na vzdelávanie, dôstojnú platenú prácu, verejný život, odpočinok a voľný čas.”

“Opatrovateľská práca zostáva podhodnotená a nedostatočne platená. Peňažná hodnota neplatenej opatrovateľskej práce žien’na celom svete predstavuje najmenej 10,8 bilióna dolárov ročne, čo je trikrát viac ako veľkosť svetového’technologického priemyslu,” tvrdí blog OSN.

V novembri 2023 zpráva naznačila, že “zmena klímy” súvisí s týmto problémom.

“Rozdiely medzi mužmi a ženami v oblasti moci a vedúcich pozícií zostávajú zakorenené a pri súčasnom tempe pokroku bude ďalšia generácia žien stále tráviť v priemere o 2,3 hodiny denne viac času neplatenou starostlivosťou a prácou v domácnosti ako muži,” upozorňuje správa OSN zo septembra 2023 .

Ženy nechcú’byť mimo domácnosti na plný úväzok

Kým však OSN vidí ženy doma, ktoré sa starajú o deti a domáce povinnosti, ako problém – a dennú starostlivosť ako riešenie – mamičky nie.

“Len 32 % matiek uprednostňuje prácu na plný úväzok,” napísal v roku 2020 Inštitút pre štúdium rodiny, ktorý zhrnul iné prieskumy.

Masívne vládne dotácie na rodinnú dovolenku a dennú starostlivosť o deti podľa IFS’ zprávy zrejme čísla nezmenia.

Napr. v Írsku 61 % matiek uviedlo, že uprednostňuje prácu na čiastočný úväzok, ďalších 12 % uviedlo, že radšej nepracujú vôbec.

Na plný úväzok chce pracovať len 23 % matiek. Napriek tomu Írsko ponúka 45 hodín týždenne dotovanej starostlivosti o deti.

Deti, ktoré vychováva mama v domácnosti, boli tiež spájané s lepšími školskými výsledkami a menším počtom emocionálnych problémov.