Osudová stopka?! Kto ponesie zodpovednosť?

Rutinná policajná kontrola alebo cielená akcia proti novinárovi? Zakladateľa portálu GINN Martina Daňa zastavila za záhadných okolností v noci hliadka polície pre údajné porušenie dopravných predpisov – nezastavil na stopke. Z bežnej kontroly sa nakoniec vykľula dráma, ktorá trvala takmer 45 hodín a novinár skončil s obvinením, ktoré neskôr prokurátor zrušil ako nezákonné kvôli pochybným postupom polície.
GINN podporujú občania www.ginn.pro/podpora
Chronológia:
27.6.2014 o 23:05 zastavenie na EInsteinovej ul.v Bratislave
28.6.2014 o 01:30 obmedzenie na osobnej slobode
28.6.2014 o 06:30 vznesenie obvienia
29.6.2014 o 19:00 prepustenie na slobodu
11.7.2014 prokurátor zrušil nezákonné obvinenie
——————
V noci z 27. na 28. Júna 2014 zastavila hliadka PMJ PZ Bratislava novinára Martina Daňa, aby sa podrobil kontrole. Následne bol revezený do nemocnice, kde mu mali odobrať krv s tým, že môže pokračovať v jazde a výsledky sa dozvie o týždeň neskôr. Neštandardné správanie policajtov vyvolalo otázky! Policajti nasimulovali situáciu, aby novinárovi neumožnili odovzdať vzorky krvi, čím by sa dopustil trestného činu. Novinár Martin Daňo skončil v cele na 43 hodín a bol obvinený za ohrozenie pod vplyvom návykovej látky. Sudca bol pripravený odsúdiť ho už nasledujúci deň.
Trvalo viac ako mesiac, kým GINN postupne zozbieral zvukový a obrazový materiál a pripravuje jeho zverejnenie. Ďakujeme odvážnym občanom a spolupracovníkom.
——————
Tím reportérov GINN vyjadruje poďakovanie občianskej a profesionálnej statočnosti lekára MUDr. Jozefa Kalužaya (internistu Antolskej nemocnice), ktorý napriek odporu polície odobral krv novinára, čím sa dokázalo, že žiadne návykové látky neužil.
——————
GINN podporujú občania www.ginn.pro/podpora
————————-
Produkcia: GINN a Martin Daňo © 2014
Séria: Gorila, Megalodon, Slovensko, Slovakia, 2013, 2014
Miesto: Univerzitná nemocnica Bratislava, Antolská ulica
Účinkovali: Martin Čičo, Jozef Végh, MUDr. Jozef Kalužay (poďakovanie), Martin Daňo