Ovládajú finančnú správu záujmové skupiny? Kto ju zneužíva?

Keď GINN začal preverovať „podozrivé“ osoby na Finančnej správe – okamžite prišla daňová kontrola
——————————————-
Našli sme Daniela Čecha rel=“nofollow“>http://www.ginn.pro/news/daniel-cech-kariera , ktorý sa do Daňovej správy dostal podvodom a zdáa sa, že ju aj tak riadi!
——————————————-
GINN dokázal, že po roku 2012 sa do Finančnej správy dostali osoby z rôznych záujmových skupín. Pri svojom nástupe do funkcie pritom využili diery v zákone o štátnej službe.
——————————————-
Záujem ovládnuť daňovú správu je obrovský, nakoľko práve cez finačnú správu sa rozhoduje o tom, komu budú vyplatené miliónové nadmerné odpočty DPH, je možné dostávať sa k citlivým informáciam o všetkých subjektoch (občanoch a firmách) na Slovensku a cez rozhodovanie o daňových otázkach je možné likvidovať nepohodlné subjekty – na rozdiel od trestného konania, kde je dôkazné bremeno na štáte, v daňovom konaní je dôkazné bremeno na subjekte, tzn. že keď Vás niekto chce zlikvidovať, tak to dokáže napríklad cez inštitút daňovej kontroly (často nezákonnej).
——————————————-
Daňová správa láka aj softwarovú loby, ktorej sa v roku 2012 podarilo za prezidenta finančnej správy nominovať Františka Imrecze (SAP), ktorý od roku 2006 do roku 2012 zastupoval na Slovensku spoločnosť SAP, ktorá patrí medzi najväčších dodávateľov software. Imrecze software štátu najprv dodával – teraz ho nakupuje a vykonáva k nemu práva, čo považujeme za konflikt záujmov. Len za jeho pôsobenia má nakúpiť software za takmer 100 mil. EUR
——————————————-
Nemenej zaujímavý je Daniel Čech, ktorý je generálny riaditeľ sekcie daňovej a colnej a podľa našich informácií „vybavuje“ a organizuje „problematické“ záležitosti. Mal iba 34 rokov, keď prišiel zo súkromnej firmy do štátnej správy riadiť viac ako 9 tisíc colníkov a dańovákov a riadi úrad, ktorý nikdy nepoznal. Za výsmech všetkým poctivým colníkom považujeme aj to, že Prezident Finančnej správy (František Imrecze) mu udelil za „mimoriadnych“ okolností vysokú colnícku hodnosť plukovník, na ktorú musí riadny colník kariérnym rastom čakať minimálne 21 rokov.
——————————————-
Na otázky reportérky GINN Lenky Dale Čech nevedel odpovedať a ani sa vyjadriť k tomu, či potrebuje základny colný kurz, ktorým musia prejsť všetci colníci. Existuje aj podozrenie, že je nositeľom modrej knižky. Potom, ako nevedel Čech na tieto otázky odpovedať, nasledjúci deň sa ohlásila daňová kontrola, ktorú ku zakladateľovi GINN Daniel Čech poslal. Mala nás vystrašiť, resp. „motivovať“ k tomu, aby sme obsah rozhovoru nezverejňovali. Telefonickú nahrávku z jeho odpovedí a následnej kontroly, ktorú mala vykonať Vladimíra Ambrusová si vypočujte na videu.
——————————————-
Jendoznačne sme preukázali, že štátna správa a finančné úrady sú využívané na súkromné účely a lobistické zámery záujmových skupín.
Dokedy si tú budú ešte osoby ako Daniel Čech a František Imrecze z občanov srandu? Dokedy ich tú necháme ešte šafáriť a rozhodovať o osudoch iných?
————————
Telefonát 1: Lenka DALE (GINN) a Daniel Čech (Finančná správa)
Telefonát 2: Martin Daňo (GINN) a Vladimír Ambrusová (Finančná správa)