Pápež František sa stretne s pro-potratovými komikmi Stephenom Colbertom, Whoopi Goldbergovou a Jimmym Fallonom

Pápež František sa stretne s pro-potratovými komikmi Stephenom Colbertom, Whoopi Goldbergovou a Jimmym Fallonom

  • Pápež František sa stretne s prominentnými komikmi na podujatí.
  • Podujatie organizujú Dikastérium pre kultúru a vzdelávanie a Dikastérium pre komunikáciu.
  • Veľa komikov na podujatí podporuje potraty a LGBT ideológiu.
  • Otec Martin je kritizovaný za podporu homosexuality a odporúčanie zmien v Katechizme.

Pápež František sa budúci piatok stretne s prominentnými komikmi, vrátane Stephena Colberta, Whoopi Goldbergovej a Jimmyho Fallona, na podujatí, na ktorom sa zúčastní aj jezuita James Martin, aktivista LGBT.

Vatikán vo svojom vyhlásení vyzdvihol Františkove slová z televízneho rozhovoru pre katolícku taliansku televíziu TV2000 z roku 2016. “Zmysel pre humor je milosť, o ktorú prosím každý deň, a modlím sa tú krásnu modlitbu svätého Tomáša Mora: ‘Daj mi, Pane, zmysel pre humor,’ aby som sa vedel zasmiať na vtipe … je to’krásne, tá modlitba, však?” povedal. “Je to ľudský postoj, ale je najbližšie k Božej’milosti.”

Podujatie spoluorganizujú Dikastérium pre kultúru a vzdelávanie a Dikastérium pre komunikáciu.

Podujatie zoznam 105 komikov z 15 krajín obsahuje známe mená amerického zábavného priemyslu, vrátane Stephena Colberta, Jimmyho Fallona, Whoopi Goldberg, Conana O’Briena a Chrisa Rocka. Na podujatí sa má zúčastniť aj heterodoxný otec Martin, ktorý bol v minulosti druhovaný ako “kaplán” vulgárneho, ľavicového “The Colbert Report” Stephena Colberta, ktorého Vatican News zaradil do zoznamu “umelcov”.

Väčšina týchto prominentných amerických komikov je známa tým, že sú za potraty a za LGBT. Colbert, samozvaný katolík, silne podporuje tzv. homosexuálne “manželstvá” a potraty, ktoré sú jasným porušením katolíckeho učenia, propagoval seriál spoločnosti Netflix, ktorý sexualizuje deti, a zosmiešňoval Ježiša. Whoopi Goldberg, s ktorou sa František už stretol v októbri 2023, tiež propaguje potraty a LGBT ideológiu a vyhlásila, že zabíjanie detí v maternici sa “nespomína” v Desatore. V komediálnom skeči Chris Rock priznal, že potratom sa zabíja dieťa, ale povedal, že podľa neho by ženy “mali mať právo [sic] zabíjať deti.” Fallon má napadol pro-life politiku vo svojej nočnej šou.

Další americký prezident v roku 2011 v rámci svojej relácie „Pro-life“

Vyhlásil, že je za život. “umelkyňa” pozvaná na podujatie do Vatikánu je Tig Notaro, lesbička v homosexuálnom “manželstve”, ktorá získala so svojou “manželkou” dvojčatá prostredníctvom oplodnenia in vitro a náhradného materstva, ktoré Katolícka cirkev odsudzuje ako vážne nemorálne. Vatikán pozval aj komika Jima Gaffigana, ktorý sa prezentuje ako veriaci katolík, ale v roku 2017 vzal svoje malé deti na newyorský’sprievod LGBT“hrdosti”.

Čítajte: Whoopi Goldberg sa stretla s pápežom Františkom, obhajuje jeho akceptáciu homosexuality

František dal mnohými spôsobmi najavo svoju podporu otcovi Martinovi napriek tomu, že ten’propaguje homosexualitu, naposledy tým, že napísal predslov k Martinovej’najnovšej knihe. Pápež ho tiež vymenoval a novo vymenoval za vatikánskeho komunikačného poradcu a viackrát sa s Martinom stretol, chválil jeho pro-LGBT iniciatívy.

Martin má vyzval k tomu, aby termín “objektívne neusporiadaný” v súvislosti s homosexuálnymi sklonmi bol odstránený z Katechizmu Katolíckej cirkvi a nahradený termínom “inak usporiadaný” v rámci jeho snahy o normalizáciu homosexuality. Často sa vyjadruje škandalóznymi výrokmi o homosexualite ktorá znevažuje katolícku náuku o sexuálnej morálke. katolícki preláti a ďalšie osobnosti varujú, že Martin je zvádzajúci ľudí na scestie a ohrozuje duše tým, že podporuje homosexuálne aktivity a nevyzýva ľudí k&nbspcivilnosti.

RELEVANTNÉ

Pr. James Martin bude hostiť LGBTQ konferenciu s ‘transgenderqueer Two Spirit’ lekárom

Pr. James Martin propaguje protestantského pastora, ktorý nepravdivo tvrdí, že Biblia neodsudzuje sodomiu

Pápež Františkovi: ‘Ubližujete mojej farnosti’propagovaním homosexuality


Páter James Martin zrejme obhajuje transgenderové lieky na blokovanie puberty detí

Páter James Martin o zvrátení Roeovej: ‘Minútová zygota’ nie je ‘to isté’ ako 9-mesačné nenarodené dieťa