Parlament o Gorile – Slovensko je Absurdistan, tvrdí Nicholsonová

Aj takéto slová zazneli vo štvrtok (okrem iného) v poslaneckej sále po tom, ako minister vnútra predniesol správu o stave vyšetrovania kauzy Gorila. „Vypočutých približne 30 svedkov a ďalších 50 na vypočutie ešte čaká. Bola vykonaná analýza zabezpečenia listinných dôkazov. Tie majú dosvedčovať korupčné správanie sa niektorých politikov pri privatizácii takých strategických podnikov, ako napríklad Letisko M.R. Štefánika v Bratislave,“ takto reagoval minister Kaliňák na otázku, ako pokročilo vyšetrovanie kauzy Gorila za posledných 5 mesiacov.

Nikoho zatiaľ neobvinili

Ako ďalej minister uviedol, vec je ešte „živá“. Preto vraj nemôže prezradiť viac. Suma sumárum – zatiaľ nie je obvinený nikto. „Je mi na zvracanie, ako si to tu teraz prehadzujete ľavé a pravé krídlo. Je to Absurdistan.“ povedala poslankyňa SaS Lucia Nicholsonová.
„Ja by som, pán Galko, bol tichučko a kývkal nožičkami. O spise ste vedeli, ako minister vnútra,“ povedal poslanec OĽaNO Igor Matovič. „Vážený koaličný partner Smeru, pardon… Ja osobne som o Gorile nevedel,“ reagoval zase poslanec SaS Ľubomír Galko.
Viacerí opoziční poslanci vyzývajú ministra vnútra k tomu, aby stanovil presný termín vyšetrenia celej kauzy. A aby ako chrabrý rytier odstúpil, ak by dovtedy nebol nikto obvinený. Minister však do súdnych vecí zasahovať nijako nechce. Ďalšiu správu o vyšetrovaní zverejní v júni tohto roka.