Platíme družice – nie učiteľov! Kto kradne z vedy a výskumu?

GINN náhodne natrafil na vesmírne výskumné stredisko, ktoré sa nachádza v byte na Zámockej ulici. Prišli sme tam keď tam bol práve Prezident SR Andrej Kiska. Na otázku prečo tam je nikto neodpovedal. Keď sme sa pýtali, či sú v tej družici aj štátne peniaze – klamali – vraj nie sú! Až následne sme zistili, že v tomto pochybnom projekte sú státisíce zo štátnych peňazí a vecou me sa začali zaobeať hlbšie, pretože klamstvo vyvoláva otázky. Na projekte sa podieľa pochybné občianske združenie SOSA – Slovenská organizácia pre vesmírne aktivity, ktorá sídli v záhradnom domčeku v obci Čukárska Paka / Veľká paka, okres Dunajská streda. NIe je jasné, prečo každý okolo týchto projektov len klame, uteká a na priame otázky nikto neodpovedá a dokonca sa používajú vyhrážky a fyzické útoky!
Neodpovedá kancelária Prezidenta, ani Ministerstvo dopravy ani Ministerstvo školstva a mlčia aj výskumníci.
Družica, do ktorej sme vložili veľké peniaze má reaálnu cenu v desiatkach tisíc EUR – kto teda kradne vo vedeckýcha výskumných fondoch? NIektoré pojítka smerujú až do strany OĽaNO a Igora Matoviča. (celé video pripravujeme, na sociálnych sieťach budeme používať ku kauze hashtag #ginn1632)
Za rovnakú sumu co vynakladáme na zbytočné a pochybné vedecké projekty by sa dokázali: zlepšiť platy a podmienky pre učiteľov a zreformovať zdravotníctvo.
——
GINN podporujú občania http://www.ginn.press/podpora
aj spoločnosť Regiojet / Student Agency
——
MIesto: SOSA, Zámocká 18, Bratislava
Ďalšie kľúčové slová: megalodon, gorila, nakrúcanie, politika, vláda, parlament, SMER-SD, demokracia, totalita, smrť, genocída, národ, Panasonic HX-A500, Panasonic HC-WX979, skcube, OLANO
Produkcia: GINN a Martin Daňo © 2016
Séria: Gorila, Megalodon, Slovensko, Slovakia