Platobný systém pre dialnice za 4 miliardy? Palivové karty!

Mimoriadne „prekvapenie“: Štát chce zaplatiť viac ako 4 miliardy korún za systém, ktorý už má, funguje a za ktorý sme už raz zaplatili! GINN podporujú občania: http://www.ginn.pro/podpora
Štát tvrdí, že bez verejnej súťaže nám údajne zo strany Bruselu hrozí žaloba potom, ako v roku 2010 ministerstvo dopravy Ľubomíra Vážneho (Smer-SD) akceptovalo požiadavku dopravcov, aby mohli platiť mýto cez palivové karty. Bez súťaže sa tak k zákazke na overovanie platieb cez karty dostala spoločnosť Fleetpay, čo Európska komisia údajne neakceptovala a dodnes preveruje, či mýtny tender na Slovensku bol skutočne férový. Nový tender je údajne jednou z podmienok na zastavenie konania voči Slovensku, vysvetľuje hovorca štátnych diaľničiarov Marcel Jánošík. (Hospodárske Noviny / 30.9.2013, )
Akú má logiku vypísať súťaž a platiť za niečo čo už existuje a netreba vytvárať? Aká môže byť rovnosť účastnikov / záujemcov o túto dodávku, keď firma, čo systém vytvorila už s dodávkou systému nebude mať žiadne náklady? Alebo je záujem vymeniť dodávatľa a zhltnúť tučú províziu? Kto má záujem o mimoriadnu zákazku za 135 mil. EUR?
———————-
Prepis textov:
Niekoľko mesiacov potom, ako GINN zrušil podozrivý tender Ministerstva dopravy pod vedením Jána Počiatka na 29 mil. EUR sa začína nové výberové konanie.
Za platobný systém plánuje Národná dialničná spoločnosť zaplatiť 135.500.000 EUR, t.j. 4.082.073.000 SKK
Je to mimoriadna zákazka: Štát už tento systém raz kúpil. Kde sa stala chyba, súdruhovia?
GINN pochybný tender monitoruje a a pokúsi sa ho zastaviť. Obávame sa však, že tentokrát budú právne kroky proti tomu veľmi obtiažne.Pomôže len jednota a sila občanov!
V roku 2010 štát bez súťaže pridelil zákazku na overovanie platieb palivovými kartami pre Fleetpay. Štát za systém následne zaplatil. V roku 2013 sa však vyhlásila nová súťaž.
Kto má záujem znova prevekslovať 4 miliardy? (platené z daní občanov a firiem)
Ešte je čas to zastaviť!
Štát zaplatí 135 mil. EUR druhý raz no žiadnu novú hodnotu z toho nezíska.Teraz je šanca, aby sme tejto krádeži zabránili spoločne mobilizáciou sily verejnosti.
Ľuďom nechýba sila, ale vôľa. / Victor Hugo, francúzsky básnik, románopisec, politik, * 1802 — † 1885
Žiadosť o doručenie súťažných podkladov sme NDS doručili 31.10.2013 o 9:44 a to iba 16 minút pred uzávierkou. Národná dialničná následne posúdi, či nám materiál k pochybnému tendru poskytne.
Okrem iného ten, čo sa chce zúčastniť, musí najprv splniť „určité“ podmienky:
• už podobný projekt realizoval (počas posl. 2 rokov)
• mal obrat 15mil. EUR za posledné 3 roky
• má už zmluvy s 5 vydavateľmi palivových kariet
• v poslednych 2 rokoch spracoval plat. transakcie
v minimalnom objeme 100 mil. EUR/rok
• už niekedy realizoval zákazky pre štát
• má zábezpeku 1.000.000 EUR
Spojme sa. Zastavme plytvanie!
———————-
Séria: Gorila, Megalodon, Ján Počiatek, Branislav Kušík, František Palko, 2013, Slovensko, Slovakia
———————-
Produkcia a réžia: Martin Daňo
Miesto: Národná dialničná spoločnosť a.s., www.ndsas.sk
Hudba: Suvaco do Cristo
GINN.pro © 2013