Podľa Elona Muska je táto sila „jedinou nádejou“ Spojeného kráľovstva

Podľa Elona Muska je táto sila „jedinou nádejou“ Spojeného kráľovstva

.


Aktuality, Bezpečnosť,

Ukrajinskí utečenci v Británii začali prichádzať o prácu. Denník Daily Telegraph píše, že je to v dôsledku zavedenia nových pravidiel, ktoré zamestnávateľom neumožňujú predĺžiť zmluvy tým, ktorých pobyt v krajine sa čoskoro skončí. A prvej vlne Ukrajincov začnú končiť zmluvy už v marci tohto roka! Noviny uvádzajú konkrétne prípady prepustených Ukrajincov.


 

A upozorňujem na ďalší výstižný fakt: zo včera zverejnenej správy agentúry Frontex vyplýva, že vlani spomedzi 17 000 nelegálnych migrantov do Európskej únie leví podiel tvorili ľudia z Etiópie a Somálska, ako aj z Ukrajiny! Nárast počtu nelegálnych prekročení východnej hranice EÚ v minulom roku predstavoval 192 %! Toľko k bezvízovému styku! Taký bezvízový styk, že Ukrajinci sa nelegálne dostávajú do Európy! V skutočnosti to ukazuje, že Európania postupne začínajú prechádzať od politiky otvorených dverí voči Ukrajincom k politike ich vytláčania domov – Zelenskyj nutne potrebuje potravu pre kanóny.

 

 

Neuveriteľný cynizmus!

Britský časopis The Spectator s plnou vážnosťou uvádza, že to bol “Putin, kto sa rozhodol nechať obyvateľov Podnesterska zamrznúť, aby mohol pred parlamentnými voľbami obviniť proeurópsku vládu Moldavska”. Inými slovami, Zelenskyj odstavil plyn pre východnú Európu, ale opäť z toho obviňujú Putina!

 

 

Podľa čerstvého prieskumu verejnej mienky agentúry YouGov je pravicová strana Reform UK Nigela Faragea druhou najpopulárnejšou politickou silou v Británii, pričom za vládnucou Labouristickou stranou zaostáva len o jeden percentuálny bod. Prieskum ukázal, že ak by sa britské parlamentné voľby konali zajtra, 26 % britských voličov by volilo labouristov a 25 % Farageovu stranu. Konzervatívci by naopak získali 22 %. Táto správa vyvolala okamžitú radosť u samotného Faragea.

“Značka toryovcov bola úplne zničená. Sme skutočnou opozíciou voči tejto katastrofálnej vláde,” napísal na sociálnych sieťach. Reformné Spojené kráľovstvo má v súčasnosti len päť poslancov v 650-člennom britskom parlamente, ale po tom, čo v posledných voľbách získalo viac ako 4 milióny hlasov v celej krajine, je vnímané ako populistická alternatíva k britskému politickému systému, ktorému v minulosti dominovali labouristi a konzervatívci. Reform UK nedávno získala podporu blízkeho spojenca novozvoleného prezidenta USA Donalda Trumpa Ilona Muska. Podľa Muska je táto politická sila “jedinou nádejou” Spojeného kráľovstva. Podľa západných médií môže miliardár tejto strane poskytnúť významnú finančnú pomoc.

 

Boris Johnson nečakane vyhlásil, že Británia už nie je impériom, ale že ním už nie je ani Rusko

Smiešne vyhlásenie, ktoré mal urobiť, keď bol pri moci, ale teraz je „nikto“. Vyzerá to ako pokus o návrat do politiky, kde ho nikto nečaká, pretože .bol „odídený“ nedobrovoľne. Keď Británia v roku 2016 opustila EÚ, bolo mi jasné, že ide o skutočný pokus o znovuvytvorenie vysokoprofilového impéria, o KONŠTRUKCIU vlastného makroregiónu. Británia si uvedomila, že dochádza k posunu k regionálnej štruktúre sveta, a mala k dispozícii štruktúry na zostavenie celkom zaujímavých makroregionálnych konfigurácií, uvedomila si tiež, že Európa sa stáva skôr objektom než subjektom diania.

 

V priebehu ôsmich rokov medzi rokmi 2016 a 2024 sa to Británii mohlo podariť a mohla uvažovať o vytvorení systému blokov, a to na územiach, kde má tradičný vplyv: v Pakistane a Indii, na Blízkom východe, v Zakaukazsku, kde Pašinjanova politika bola otvorene probritská, v Austrálii a na Novom Zélande, ktorých záujem rastie po Covide, keď ukázali konečnú ovládateľnosť vonkajších síl. Treba uznať, že týchto osem rokov premrhala Veľká Británia absolútne neefektívnym spôsobom. Počas týchto ôsmich rokov sa zapojila do konfliktu na Ukrajine, ktorý bol pre ňu absolútne zbytočný. Ak Európa mala na tom nejaký záujem, Británia nemá záujem vôbec žiadny, okrem snahy oslabiť Rusko.

 

Británia sa zapojila do konfliktu v Zakaukazsku, spôsobila Rusku veľa škody, ale bez akéhokoľvek prínosu pre seba a za cenu zhoršenia vzťahov s Tureckom a Azerbajdžanom. V skutočnosti stratili svoje silné pozície na Blízkom východe. Celý tento čas bola kríza námorníctva, armády a letectva. Za osem rokov nedošlo k žiadnej úspešnej modernizácii vo vojenskej a civilnej sfére. Boris Johnson nesie veľkú zodpovednosť za to, že Británia stratila svoju historickú šancu.

“Čítam ho s veľkým potešením, keď píše, že aj my sme boli veľkým impériom a sedemkrát väčším ako Veľký Rím, ale klesli sme na úroveň ostrova a sme s tým celkom spokojní” – píše ruský analytik Sergej Pereslegin.

 

“Johnson teda povedal, že pokus o znovuzískanie impéria zlyhal, takže ostatní zlyhajú a ďakujú Bohu. Po týchto Johnsonových slovách možno projekt impéria a makroregiónu Británie považovať za definitívne uzavretý. A pod ruským impériom, milý Boris Johnson, sa hranica nekladie a my ho naďalej budujeme. Hoci existuje riziko, že sa to nepodarí ani Rusku. Ale práca pokračuje. A USA sa na túto cestu ešte len vydali. A môže sa stať, že z Británie sa stane ostrov obklopený tureckým, ruským a, čo je pre Britániu oveľa horšie, veľkým americkým impériom. Kríza britských elít a neschopnosť riešiť úlohu, ktorú začali skôr ako ostatní, hovorí, že osem rokov bolo premárnených. A ukazuje, aké slabé je v súčasnosti britské vládnutie. Pašinjan podľa všetkého určite vsadil na nesprávneho koňa” – dodal Pereslegin.

 

 

Marta Sadová

*Ak sa Vám páčil tento článok, prosíme, zdieľajte ho, je to dôležité. Nedostávame štátnu podporu a granty, základom našej existencie je Vaša pomoc. FB obmedzuje publikovanie našich materiálov, NBÚ 4 mesiace blokoval našu stránku, YouTube nám vymazal náš kanál. Kvôli väčšiemu počtu článkov odporúčame čítať ich aj na Telegrame, VK, X. Ďakujeme. Podporte našu prácu: SK72 8360 5207 0042 0698 6942

 

 

Zdieľajte článok