Poďte na test, pán Minister. Ján Počiatek drogový test odmieta – podali sme žalobu.

Dňa 3.5.2013 sme na Okresnom súde Bratislava I podali žalobu o splnenie povinnosti z verejného prísľubu o ochranu dobrej povesti právnickej osoby proti Ing. Jánovi Počiatkovi.
Združenie GINN vyzvalo dna 14.3.2013 otvoreným listom Ministra Jána Počiatka, aby sa podrobil testu na prítomnosť návykových a psychotropných látok v tele. Test z vlasov poskytne informáciu o užívaní drog v najdlhšom časovom horizonte. List bol doručený Ministrovi, jeho hovorcovi, vláde, premiérovi, prezidentovi a ďalším zainteresovaným osobám a verejno-právnym médiam. Minister dal verejný prísľub, že nemá problém kedykoľvek absolvovať test na prítomnosť akejkoľvek drogy. Martin Daňo ho na taký test vyzval. Počiatek za to na neho podal trestné oznámenie. List, ktorý Počiatek dostal začala preverovať Národná kriminálna agentúra.
Verejné vyhlásenie Ministra Počiatka, že sa testu podrobí je tu http://lh6.googleusercontent.com/-U2CvZlQtqBc/UUG9RMTBUHI/AAAAAAAACRE/2ODcH2x8xQM/s1200/pociatek-pluska-vyber.png
Súd žiadame, aby vo veci rozhodol tak, že Ján Počiatek sa drogovému testu podrobí a vyhlási, že „Ja, Ing. Ján Počiatek, verejne vyhlasujem, že som užíval omamné a psychotropné látky a odvolávam svoje doterajšie verejné vyhlásenia, v ktorých som uviedol, že som omamné a psychotropné látky neužíval.“.
—-
Koľko času ubehlo od času, kedy sme Jána Počiatka vyzvali na drogový test? http://www.ginn.pro/news/jan-pociatek-drogy-cas
—-
GINN / Global Investigative News Network • ginn.pro
dedicated to serving the public interest / združenie pre služby vo verejnom záujme
Kauza Megalodon, Gorila
Národné protidrogové centrum
Osoby: Ján Počiatek
Music: MR Juan / Señor Bomba