Polícia obvinila novinára, že ohováral Počiatka. Podali sme sťažnosť!

Národná kriminálna agentúra (NAKA) obvinilia novinára Martina Daňa, že z prečinu ohovárania, keď si dovolil vyzvať ministra dopravy Jána Počiatka aby splnil verejný sľub a podrobil sa transparentnému testu na drogy, resp. prítomnosť omamných a psychotropných látok v jeho tele.
Sťažnosť sme v zákonnej lehote podali na Ministerstvo vnútra a Generálnu prokuratúru. V sťažnosti proti vzneseniu obvinenia je niekoľko téz, medzi ktoré patrí aj to, že
vznesenie obvinenia považujeme za zásah do práva na slobodu prejavu, ktorý je garantovaný čl. 10 Dohovoru o ochrane základných práv a ľudských slobôd, že Počiatek s odstupom času už nepovažuje svoj sľub za sľuba teda, že nemôže požívať vážnosť v spoločnosti a teda nemôže ani dôjsť k zníženiu jeho vážnosti ohováraním, že všetko je načasované na dobu, keď do funkcie bude zvolený nový generálny prokurátor, ktorého zvolili členovia strany, ktorej je Počiatek príslušný a že účelom pochybného stíhania je zastrašenie nepohodlných novinárov a bloggerov.
Je tu informačná vojna? Zbraňou sa stávajú počítače, vojaci občania v domácnostiach. Napíšte Váš názor na skutočnosť, že rezort vnútra začal viesť „tichý“ boj proti nezávislým novinárom a bloggerom. Cieľom je zastrašiť a odradiť ich od slobodného šírenia správ – najmä pred časom volieb – na rozdiel od veľkých médii ich totiž nevedia účelne kontrolovať a riadiť. Vracia sa stav bezprávia, vykonštruovaných trestných oznámení, prenasledovania a likvidovania nepohodlných subjektov…
www.ginn.pro
———————————
Sloboda slova alebo aj sloboda prejavu je právo slobodne prejaviť vlastný názor, rovnako
ako aj počúvať/ sledovať názory ostatných. Je jedna z občianskych slobôd, zakladá sa na slobode myslenia. (zdroj: wikipedia.org)
———————————
Pravdivé slová nebývajú príjemné. Príjemne slová nebývajú pravdivé. Lao-c‘, čínsky filozof, zakladateľ taoizmu * 604 pred Kr. – † 517 pred Kr.
———————————
Koľko slobody nám ešte zostalo? Koľko nám jej ešte môžu zobrať?
———————————
Chce to len odvahu: Človek bez odvahy a statočnosti je len predmetom.
Napoleon Bonaparte, generál Francúzskej revolúcie, politik, cisár, * 1769 — † 1821
———————————
Séria: Gorila, Megalodon, Slovensko, Slovakia, 2013
Ján Počiatek, minister dopravy
František Palko, námesntík ministra dopravy
Ján Figeľ, ex-minister dopravy,
Jaromír Čižnár, generálny prokurátor,
Peter Śufliarsky, námestník generálneho prokurátora
Rudolf Vaský, revolucionár
Lenka DALE / GINN,
Martin Daňo / GINN
Ďalšie pojmy: Róbert Kaliňák, Ján Počiatek, drogy, narkotiká, omamné a psychotropné látky, kokaín, heroín