Politici mlčia – až príde čas, že sa prídu pýtať masy?!

Hovorkyňa Finančnej správy (FS) Patrícia Macíková na otázky redakcie GINN neodpovedá!!! Všetko chce mailom, ale tie ostávajú bez jej reakcie.
Podporte GINN www.ginn.pro/podpora
——————-
Preto sme dňa 8.3.2014 išli niektoré otázky položiť priamo členom vedenia FS priamo do ich domovov. Hľadali sme:
• Dušan Pátek (riaditeľ Daňového úradu Bratislava, býva v Pezinku),
• Daniel Čech (generálny riaditeľ sekcie daňovej a colnej, býva na Čiernej vode) a
• František Imrecze (prezident FS, býva na Dlhých dieloch)
Vedenie Finančnej správy sa GINNu vyhýba a zamestnancom FS vydali príkazy s nami nekomunikovať. Občania majú právo na odpovede. V Pezinku sme našli Dušana Páteka – ten sa však vyľakal a pred nami utiekol. Ak otázky verejnosti budú aj naďalej ignorovať – už čoskoro ich nájdeme nečakane znova. A ak to nepôjde ani takto – príde sa ich opýtať verejnosť spojená v mase.
Na otázky GINN neodpovedá ani Ministerstvo vnútra SR. To si prenajalo dve motorové vozidlá AUDI (RS4 a RS6) s nadštandardným výkonom a výbavou od spoločnosti FoRest s.r.o., IČO: 35791624. Spoločníkmi tejto zaujímavej súkromnej spoločnosti sú: Ján Počiatek a Robert Kaliňák. Minister Robert Kaliňák na otázky GINN doteraz neodpovedal! Pýtali sme sa: prečo sa prenajali, aké sú náklady s prevádzkou vozidiel, menný zoznam šoférov, počet najazdených km a najmä to, či bola ponuka od spoločnosti pánov ministrov porovnaná s inou konkurenciou, resp. či sa uskutočnilo riadne výberové konanie na zapožičanie vozidiel… Je predpoklad, že Minister Kaliňák sa bude brániť, že auto si prenajal iba za náklady, ale Aká tenká je hranica medzi súkromným a štátnym?
—————
Verejnosť a občania majú právo na odpovede a vykonávať verejnú kontrolu verejnej moci.
—————
Pravdivé slová nebývajú príjemné.Príjemne slová nebývaju pravdivé. Lao-c‘, čínsky filozof, zakladateľ taoizmu, * 604 pred Kr. – † 517 pred Kr.
—————
Ľudia nie sú horší ako boli predtým. Iba spravodajstvo o ich činoch je teraz dôkladnejšie. Joseph Priestley, anglický filozof, chemik a pastor, * 1733 — † 1804
—————
A v jedinom okamihu sa stane, čo ste zrejme nečakali.
Accidit in puncto quod non speratur in anno.
(Latinský výrok, voľný preklad)
—————
Dušan Pátek, Cajlanská 106/A, Pezinok
Daniel Čech, Šípková 14, Chorvátsky Grob – Čierna Voda
František Imrecze, Dlhé Diely 3456/
Robert Kaliňák, Ján Počiatek, Rudolf Vaský, Miroslav Kriak
—————
Produkcia: GINN & Martin Dańo, 2014