Poškodený Počiatek: 2. pojednávanie! Pozvánka na inkvizičný súd

Dňa 18.8.2015 o 13h sa uskutoční druhé trestné súdne pojednávanie v kauze Poškodený minister Ján Počiatek vs novinár Martin Daňo. Ten je občalovaný z toho, že poškodil dobrú povesť ministra tým, že ho označoval ako človeka, ktorý užíva drogy – pritom ho len vyzval na verejný drogový test a to v zmysle jeho sľubu, že kedykoľvek takýto test podstúpi.
Tu je celý Event na FB https://www.facebook.com/events/1420886448219759/
—-
Takže môže prísť ktokoľvek, pojednávanie je verejné. Nahrávať sa dá všade v prietoroch súdu všetko – aj zvuk aj video. Obmedzenie platí len na pojednávaciu miestnosť- tam sa dá nahrávať len zvuk a so súhlasom súd je možné robiť aj živý zvukový prenos, ktorý minule sudkyňa bez odôvodnenia zamietla a na našu sťažnosť predseda súdu dodnes nerozhodol. Takže uvidíme, ako to prebehne… Martin Daňo má troch obhajcov – dnes príde len Daniel Lipšic, ktorého Daňo oslovil na základe jeho vystúpenia v jednom vysielaní, kde takú možnosť ponúkol a jeho ponuku na obhajobu prijal.
Chcem poprosiť, aby ste pred pojednávaním ponechali pána Lipšica sa sústrediť, ale čo sa týka zástupcov poškodenej strany – tam máte ruku voľnú – môžete sa ich pýtať čokoľvek – medze sa nekladú.
Je predpoklad, že sudkyna bude chcieť vylúčiť verejnosť – to môže urobť ak sa bude verejnosť zle správať. Preto si myslím, že môžu tam byť aj cielení provokatéri, ktorí budú v pojednávačke kričať – takže zachovajte pokoj – ak bude niekoho sudkyňa vylučovať, tak len takých provokatérov – vás žiadam, aby ste vo vnútri boli slušní – budú to momenty, ktoré si zapamätáte na dlho si myslím, lebo sudkyňa je strašne nestabilná v kritických situáciach a stačí kúsok a bude kriku, a humbunku, že uvidíte….
Popo, poškodený Počiatek, zrejme príde zadným vchdoom, tu si to ukážeme.. kto bude mať čas a vôlu, môže ho tam niekde vyčkať.
Martin Daňo príde o cca 12:15-30. Do priestoru súdu vstupujte postupne už o cca 12:40, lebo je tam kontrola a trvá zhruba 30 sekúnd, neraz aj minútu – kým prejdete detektorom. Diskutovať budeme po pojednávaní – bud na súde alebo ked nebude pršať pred súdom. Ak by niekto potreboval občersvenie vodu alebo niečo na energiu – nech mi dá vedieť – ved aj niečo skúsim doniesť.
Takže teším sa na tých čo prídu a ďakujem tým, čo ma podoporia aspoň sledovaním – skúsim spraviť aj živý prenos… a tu ešte zvyšok videa…: 🙂
—-
Inkvizičný súd: Hlavným cieľom inkvizičného procesu bolo priznanie. Nebolo na vynesenie rozsudku vždy nutné, ale doboví právnici ho opakovane označovali za regina probatorum – kráľovnú všetkých dôkazov. Priznanie sa vymáhalo najmä presviedčaním, väznením a od roku 1254 oficiálne aj mučením. (sk.wikipedia.org)
GINN podporujú občania http://www.ginn.press/podpora
—-
Sudkyňa Iveta Havloňová je známa tým, že v sále používa zvýšený ton hlasu. Jej rukamiuž prešli také osobnosti ako Ivan Lexa, Ján Cuper či Robo Beňo. Lexa si raz dokonca po jej hlasitom výstupe vyžiadal prestávku.
Ani na pojednávaní s Počiatkom tomu nebolo inak. Ešte pred začatím pojednávania – ako sa verejnosť usádzala na miesta – zvýšeným hlasom upozorňovala verejnosť čo sa smie a nie…. Zakázala sa dokonca aj usmievať a prikázala aby sa vypli kamery. Umožnila nahrávať zvuk, ale zvukový prenos bez odôvodnenia zakázala. Rovnako zakázala fotiť prokurátora a to aj mimo pojednávacej miestnosti – pritom takýto zákaz môže platiť len na špeciálneho prokurátora – nie bežného okresného.
§253 Zákona č. 301/2005 Z.z. • Trestný poriadok: (4) Ak tento zákon neustanovuje inak, z priebehu hlavného pojednávania môžu fyzické osoby a právnické osoby vyhotovovať zvukový záznam a so súhlasom predsedu senátu aj zvukový prenos….Vyhotovovanie obrazových záznamov alebo obrazovozvukových záznamov z hlavného pojednávania nie je prípustné.
—–
Trestný súdny proces:
Poškodeny: minister Ján Počiatek alias Popo
Obžalovaný: novinár Martin Daňo
Možný trest: 1-5 rokov
Právny zástupca poškodeného Počiatka: Martin Čižmárik / BADUCCI Legal
Substitučne zastúpený advokátom: Matej Blaško
—-
GINN podporujú občania http://www.ginn.press/podpora
—-
Účinkovali: Matej Blaško, Rudolf Vaský, Badduci Legal, DITEC, Alexandra Čižmáriková, Martin Čižmárik,
Ďalšie kľúčové slová: megalodon, gorila, nakrúcanie, politika, vláda, parlament, SMER-SD, demokracia, totalita, smrť, genocída, národ, Panasonic HX-A500, Canon VIXIA/LEGRIA HF-G25
Produkcia: GINN a Martin Daňo © 2015
Séria: Gorila, Megalodon, Slovensko, Slovakia, 2015