Poškodený Počiatek na súde! Politický proces proti novinárovi (upútavka)

Dňa 18. Augusta 2015 sa uskutočnilo prvé súdne pojednávanie v kauze Poškodený Ján Počiatek versus Obžalovaný Martin Daňo. Pojednávanie vedie Sudkyňa JUDr. Iveta Halvoňová. Daňo je obžalovaný za ohováranie, že minister berie drogy. Vypovedať prišiel osobne poškodený a stalo sa nepredívané. Deň predtým sme kvoli zvýšenú záujmu verejnosti informovali súd, že by bolo v zmysle zasadacieho poriadku vhodné zabezpečiť väčšiu miestnosť. Pôvodne naplánovaná miestnosť mala kapacitu iba 56 ľudí – prihlásených bolo cez 100. Súd „vyhovel“ – ráno zmenil pojednávaciu miestnosť – ale naopak! Z väčšej miestnosti presunul pojednávanie do tej najmenšje – s kapacitou iba 16 ľudí – verejnosť a zákon je vraj dodržaný aj tak. Sudkyňa nepovolila ani zvukový prenos, aby mohli ďalší záujemci a fanúšikovia portálu GINN a Martina Daňa počúvať prenos online tak ako to umožňuje zákon!
Súd prebehol za dramatických okolností (viac info prinesieme).
Ďalšiej pojednávanie sa usutoční dňa 8. De
—–
Sudkyňa Iveta Havloňová je známa tým, že v sále používa zvýšený ton hlasu. Jej rukamiuž prešli také osobnosti ako Ivan Lexa, Ján Cuper či Robo Beňo. Lexa si raz dokonca po jej hlasitom výstupe vyžiadal prestávku.
Ani na pojednávaní s Počiatkom tomu nebolo inak. Ešte pred začatím pojednávania – ako sa verejnosť usádzala na miesta – zvýšeným hlasom upozorňovala verejnosť čo sa smie a nie…. Zakázala sa dokonca aj usmievať a prikázala aby sa vypli kamery. Umožnila nahrávať zvuk, ale zvukový prenos bez odôvodnenia zakázala. Rovnako zakázala fotiť prokurátora a to aj mimo pojednávacej miestnosti – pritom takýto zákaz môže platiť len na špeciálneho prokurátora – nie bežného okresného.
§253 Zákona č. 301/2005 Z.z. • Trestný poriadok: (4) Ak tento zákon neustanovuje inak, z priebehu hlavného pojednávania môžu fyzické osoby a právnické osoby vyhotovovať zvukový záznam a so súhlasom predsedu senátu aj zvukový prenos….Vyhotovovanie obrazových záznamov alebo obrazovozvukových záznamov z hlavného pojednávania nie je prípustné.
—–
Trestný súdny proces:
Poškodeny: minister Ján Počiatek alias Popo
Obžalovaný: novinár Martin Daňo
Možný trest: 1-5 rokov
Právny zástupca poškodeného Počiatka: Martin Čižmárik / BADUCCI Legal
—-
Čo je Inkvizičný súd: Hlavným cieľom inkvizičného procesu bolo priznanie. Nebolo na vynesenie rozsudku vždy nutné, ale doboví právnici ho opakovane označovali za regina probatorum – kráľovnú všetkých dôkazov. Priznanie sa vymáhalo najmä presviedčaním, väznením a od roku 1254 oficiálne aj mučením. (sk.wikipedia.org)
—-
Dejiny učia, že demokracia bez hodnôt sa rýchlo premieňa na jasnú
alebo kamuflovanú totalitu. Ján Pavol II., 264. pápež, teológ, básnik, filozof, * 1920 – † 2005
—-
GINN podporujú občania http://www.ginn.press/podpora
—-
Účinkovali: Matej Blaško, Rudolf Vaský, Badduci Legal, DITEC, Alexandra Čižmáriková, Martin Čižmárik,
Ďalšie kľúčové slová: megalodon, gorila, nakrúcanie, politika, vláda, parlament, SMER-SD, demokracia, totalita, smrť, genocída, národ, Panasonic HX-A500, Canon VIXIA/LEGRIA HF-G25
Produkcia: GINN a Martin Daňo © 2015
Séria: Gorila, Megalodon, Slovensko, Slovakia, 2015