Povolenky skončili v 89. roku – prišiel čas na ľudské práva!

Pri bežnej návšteve pošty, keď zástupca GINN Martin Daňo išiel vybrať poštu mu pracovníčka za prepážkou odmietla vydať zásielku, ktorá obsahovala podpisy na založenie politickej strany GINN. Namiesto toho, aby slušne vysvetlila prečo alebo akým spôsobom je možné túto zásielku vybrať – zavolala ostrahu z firmy BONUL a tí zas zavolali štátnych policajtov. Pritom sme chceli nahrať len jej výpoveď – prečo tomu bráni a konfrontovať ju s vyjadrením hovorcu Slovenskej pošty.
Ochrankár z BONULu sa stále dožadoval vypnutia kamery a pýtal akési povolenie – no nevedel povedať aké. Na miesto následne dorazili mladí a nevzdelaní, resp. nepoučení policajti a znova nastal rovnaký scénar. Chceli Daňa uväzniť za to, že neuposlúchol príkaz na vypnutie kamery – pritom je to nezákonný príkaz, čo sa dokázalo už niekoľko razy v správnom konaní. Prečo sa tieto situácie opakujú? Kedy už príde čas, že policajtov vyškolia, ako sa v týchto situáciach správať? Dokedy tu budú zatvárať nevinných občanov?
Zo situácie sme však vyviazli, lebo sme zavolali ďalších policajtov – policajtov na policajtov – priamo z inšpekcie ministerstva vnútra. Na miesto následne dorazil šéf jednotky, ktorá bola na mieste a okamžite policajtov rozpustil.
Týmto vyjadrujeme poďakovanie policajtovi č. 295627 – meno Martin Fiľo. Vyjadrujeme však vážnu kritiku nad prístupom mladých príslušníkov PZ. (celé video pripravujeme, toto je len upútavka)
Ďakujeme.
————————-
Daňo a GINN stratili viac ako hodinu času a veríme, že sa už podobná situácie nebude v budúcnosti opakovať.
————————-
GINN podporujú občania http://www.ginn.press/podpora
————————-
Miesto: Slovenská pošta, Námestie SNP, Bratislava
Ďalšie kľúčové slová: megalodon, gorila, nakrúcanie, politika, vláda, parlament, SMER-SD, demokracia, totalita, smrť, genocída, národ, Panasonic HX-A500, Canon VIXIA/LEGRIA HF-G25
Produkcia: GINN a Martin Daňo © 2014
Séria: Gorila, Megalodon, Slovensko, Slovakia, 2013, 2014