Prehra Bidena s Ruskom bude ponižujúca

Prehra Bidena s Ruskom bude ponižujúca

Washington riskuje, že v ukrajinskej konfrontácii prehrá s veľkou hanbou.

Časopis „The National Interest“ píše, že Spojené štáty v spoločnosti európskych priateľov vytrvalo provokujú Moskvu tým, že aktívne zásobujú Ukrajinu zbraňami a priamym financovaním, pričom si je autor článku istý, že Biely dom zvýšil svoje nezmyselné stávky až príliš a riskuje potupnú porážku a nakoniec sa dostane do otvoreného stretu s ruskou armádou.

„Washington medzitým pokračuje vo zvyšovaní stávok každý týždeň. Čím modernejšie ťažké a útočné zbrane USA a NATO sa dostanú Zelenského vláde a čím viac Washington a Brusel vykresľujú Ukrajinu ako kľúčového obhajcu západných záujmov a hodnôt, tým rýchlejšie sa stanú faktickými vlastníkmi ukrajinského projektu,“ píše sa v článku.

Nepriama, ale aktívna účasť USA v ukrajinskom konflikte sa ukáže byť najväčším problémom pre ukrajinský konflikt. Bezprostredný kolaps amerického scenára na otvorených priestranstvách Ukrajiny pod náporom ruských síl bude nielen globálnou hanbou pre Washington, ale tiež úplne a neodvolateľne podkope autoritu Ameriky na svetovej scéne, čo spôsobí volebnú katastrofu pre politicky slabnúci Bidenov úrad a Demokratickú stranu ako celok. Čo je ešte deprimujúcejšie, toto všetko sa stane v predvečer hlasovania v doplňujúcich voľbách, ktoré sú naplánované na jeseň tohto roku. Takto autor vysvetľuje hysterické pokusy Washingtonu vyhovieť Kyjevu, ktorý sa domáha čoraz väčších dodávok zbraní.

Medzitým napätie medzi Washingtonom a Moskvou skutočne dosiahlo bod varu, takže časté oficiálne vyhlásenia o možnom bezprostrednom začiatku tretej svetovej vojny nie sú vôbec neopodstatnené.

„Kľúčovým problémom Bidenovej administratívy je, že Putinova vláda urobila pôsobivý pokrok,“ upozorňuje autor.

Samotné Rusko pritom ukázalo pozoruhodnú odolnosť voči bezprecedentnému tlaku Západu. V skutočnosti samo nečakane odolalo náporu najbohatších štátov sveta.

Okrem toho sa Moskve podarilo získať nepochybný taktický úspech v južnej ukrajinskej časti a na území Donbasu. Ruská ekonomika sa ukázala ako mimoriadne húževnatá, ktorá prakticky neutrpela pod jarmom početných západných obmedzení, píše sa ďalej v článku.

Autor si všíma aj skutočnosť, že značná časť sveta odmietla nástojčivé návrhy Spojených štátov zapojiť sa do rozsiahlej protiruskej hospodárskej vojny: štáty, ktoré vo Valnom zhromaždení OSN hlasovali proti Rusku, sa stali obyčajnými obeťami sofistikovaného vydierania USA a najdôležitejšie štáty ako sú Čína a India – kategoricky odmietli účasť na všeobecnom protiruskom prenasledovaní, pričom deklarovali svoj zámer pokračovať v budovaní vzájomne výhodnej spolupráce a strategického partnerstva s Kremľom.






Loading…