PREZIDENTSKÉ VOĽBY 2024 – ŠTEFAN HARABIN

PREZIDENTSKÉ VOĽBY 2024 – ŠTEFAN HARABIN

Mój kandidát na prezidenta Slovenskej republiky.

Predseda Národnej rady SR Peter Pellegrini dňa 5.12.2023 predniesol, že voľby prezidenta vyhlási v januári 2024.

Funkčné obdobie prezidentky Zuzany Čaputovej sa končí 15. júna 2024. Prvé kolo prezidentských volieb sa musí konať najneskôr 60 dní pred týmto dátumom (čl. 103 ods. ÚSTAVY).

Okruh kandidátov ešte ustálený nie je, avšak jedno je isté – kandidovať bude ŠTEFAN HARABIN. Bývalý sudca, bývalý predseda Najvyššieho súdu SR a bývalý minister spravodlivosti.

Človek ospevovaný, ale aj hanený. Človek s enormným odborným potenciálom právnika, politickým a spoločenským rozhľadom, vyzretými názormi a postojmi, človek so životnými aj štátnickými skúsenosťami, a človek, ktorý pre nekompromisné vyžadovanie spravodlivosti a panstva práva, bol neraz prenasledovaný. Človek, ktorý za svoje názory o potrebe mieru a porážke nacizmu, je trestne stíhaný…

Kto je Štefan Harabin, ako človek, ako hlava rodiny, ako sudca, a kým by bol ako hlava štátu, sa budeme rozprávať v dnešnej relácii „Pekný deň s Adrianou Krajníkovou“ na Slobodnom vysielači www.slobodnyvysielac.sk od 12.00 – 15.00 hod.

Sprevádzať nás bude Miroslav Jureňa, exminister pôdohospodárstva v prvej vláde Roberta Fica, politik, podnikateľ, manažér a prvý odvolaný minister, ktorý prijal pozíciu manažéra volebného tímu Štefana Harabina. O tom, ako sa mu pracuje so Štefanom Harabinom a či sa dá Harabin ešte aj vylepšiť :), … to si všetko a množstvo ďalších zaujímavých informácií povieme.

Po odvysielaní TU bude pripojená relácia.

Zároveň s tým je potrebné povedať aj ďalšie súvislosti:

Róbert Fico sa pred parlamentnými voľbami vyjadril, že nebude kandidovať na prezidenta, ale podporí národno-vlasteneckého kandidáta.

Vzťahy medzí Róbertom Ficom a Petrom Pellegrinom boli pred voľbami – teda javili sa tak, no povedzme, že nie najlepšie.

Jeden ťahá konzervatívny koniec a druhý liberálny koniec, toho istého špagáta. Obaja sa dostali do parlamentu, a spoločne s celou koalíciou začali robiť skutočne novú a dobrú politiku. Dúfajme, že aj výsledky sa dostavia.

Peter Pellegrini, ako kandidát do parlamentných volieb sa v septembri 2023 vyjadril, že nebude kandidovať na prezidenta, principiálne (!) to vylúčil, dokonca to považoval za „odpratanie sa inú funkciu, cit.: „…Robiť, nie sa ísť odpratať niekde na reprezentatívnu funkciu. A mne zatiaľ moje vnútro, moje srdce a moje presvedčenie nedovolia ani len uvažovať o mojej prezidentskej kandidatúre…“:

Peter Pellegrini, už ako predseda parlamentu dňa 3.12.2023 princípy otočil, a uviedol, že svoje definitívne rozhodnutie o kandidatúre za prezidenta oznámi po Novom roku.

Ku svojej prezidentskej kandidatúre uviedol: „Ešte som sa definitívne nerozhodol.“ Ak by sa však rozhodol, kandidoval by ako nominant strany Hlas-SD.

Premiér Róbert Fico deň pred tým uviedol, že ak by Peter Pellegrini kandidoval na prezidenta, Smer by ho podporil, cit.: „Ja som Petrovi Pellegrinimu podal ruku a povedal som: Pán predseda, ak pôjdeš kandidovať na prezidenta, tak máš podporu strany Smer-SD,“ a dodal, že táto téma nebola súčasťou rozhovorov o zostavovaní vlády. (Hm… ???)

Peter Pellegrini za tieto slová o podpore predsedovi vlády a Smeru-SD Robertovi Ficovi poďakoval.

No…, všetkého veľa škodí, aj Fica veľa škodí. Aj mňa by veľa škodilo, aj Vás by veľa škodilo, a ako sa vraví, od dobroty aj psy besnejú.

A teraz vážne: Tandem Fico – Pellegrini je starý politický projekt „FICO“, oblečený do nového dizajnu dvoch silných hráčov.

Na koni však môže sedieť vpredu iba jeden, a tým je dnes a „odjakživa“ FICO.

Pri všetkých kvalitách, ktoré páni majú, a dávajú ich v súčasnosti aj najavo (verme, že dostavia sa aj tie výsledky, a za seba to sledujem na platforme justície a práva), majú aj svoje negatíva, alebo inak povedané majú aj iné predstavy o svete, než sú moje, tvoje, vaše…, čo je prirodzené. Ako sa teda vraví, všetkého s mierou. Aj Fica.

Pre rozumné rozloženie politických síl nemôže moc uchopiť Fico a Fico, teda Fico a Pellegrini. Inak tu si dovolím vyjadriť aj riziko, že v tomto bode by Pellegrini Fica už viac nepotreboval, a to by ohrozilo samotného Fica. Takže s tou podporou by som sa na jeho mieste až tak nerozhadzovala…

A Slovensko, to by sa z pozície hlavy štátu, uberalo iným smerom, než národno-vlasteneckým, a než je daný naším hodnotám a naturelu. Išli by sme ešte viac do západných „hodnôt“ spojených s „elegantným vykorisťovaním“, a nezdravo uvoľnenými mravmi. Keďže však nie sme veľmocou, čo predpokladá dobyvačnosť, a čo práve nemáme v hodnotovej výbave, naše hlbšie smerovanie do západných „hodnôt“ by iba upevňovalo našu koloniálnu a podriadenú pozíciu. Ale s mladým, pekným a šmrncovným prezidentom na čele.

Pre tento dôvod, koncentrovanie moci na jednej strane alebo rizika obratu smerom ešte viac „na západ“, a tým pádom smerom k rodovým anomáliam, ja osobne odmietam osobu Petra Pellegriniho na poste hlavy štátu.

Osobne som presvedčená, že jeho funkcia na poste predsedu Národnej rady Slovenskej republiky, je pre neho funkcia šitá na mieru. Práve tu potrebujeme mať človeka presne s jeho kvalitami, presne takého, aký je on sám. Odborne morálne a s jeho šmrncom. Ale ako prezident – NIE.

Pokiaľ chcete participovať na budovaní spravodlivosti a právneho štátu,
môžete prispieť finančným darom v ľubovoľnej výške na účet:

OBČIANSKE ZDRUŽENIE
OCHRANA ĽUDSKÝCH PRÁV A ZÁKLADNÝCH SLOBÔD
JUDr. Adriana Krajníková

ČAS VIANOČNÝ A KNIHA DO KAŽDEJ KNIŽNICE – KRONIKA NAŠICH DEJÍN

Kniha, ktorú ste písali VY, vďaka ktorej NIKTO NIKDY nebude môcť povedať, že „to bolo inak“.
Že COVID nebol štátny útlak, slzy, ale aj naše spojenectvo a nádej.

Zakúpením knihy prospejete na činnosť občianskeho združenia
Ochrana ľudských práv a základných slobôd

GENOCÍDA SLOVENSKÉHO NÁRODA 2020, I. diel 

O tom, ako na Slovensku začala totalita pod falošným obrazom ochrany zdravia.
Knihu si môžete objednať kliknutím na obrázok.