Môže mať súkromná spoločnosť lepšie informácie o príjmoch slovákov ako štát? Zdá sa, že na slovensku je možné všetko. Za spracovanie informácií o príjme priemerného slováka sme z našich daní zaplatili cez 2 milióny EUR! Prečo?! Veď štát má priame informácie o príjmoch slovákov zo sociálnej poisťovne. Je to len ďalšia rozkrádačka a korupcia na najyšších miestach?
Minister práce sa komunikácii a vysvtľovaniu vyhába, jeho hovrca tvrdí, že taký je systém, a že je už ťažko niečo zmeniť – vraj je to dedičstvo minulých časov.
Na slovensku vznikol systém: Informačný systém o cene práce (ISCP) a výkazy z neho pod názvom „Štvrťročný výkaz o cene práce“ ISCP (MPSVR SR) 1-04 zaradené do Programu štátnych štatistických zisťovaní na roky 2015-2017 vyhláškou Štatistického úradu SR č. 291/2014 Z. z., čiastka 89, str. 2203. Hlavným cieľom zisťovania je zabezpečiť objektívne, aktuálne a porovnateľné informácie štátu dodáva (v rámci licencie) spoločnosť Trexima Bratislava (Gejza Mihály). Predmetom je zisťovanie, koľko zarába priemerný slovák.Podĺa najnovších výskumov je to údajne 1000 EUR. Ale je to realita alebo len podvodná štatistika s cieľom zlepšiť obraz Slovenska v zahraničí?
Napríklad v 2. štvrťroku 2015 obsahovalo zisťovanie 8 642 spravodajských jednotiek. Vstupné údaje poskytlo 8 082 spravodajských jednotiek spolu s 1 026 473 zamestnancami. Čistá návratnosť dosiahla v sledovanom období úroveň 93,52 %. Priemerný hodinový zárobok pre pracovnoprávne účely (v zmysle § 134 zákona č. 311/2001 Z. z. Zákonník práce v znení neskorších predpisov), ktorý sa vzťahuje len na zamestnávateľov v podnikateľskej sfére, dosiahol v 2. štvrťroku 2015 hodnotu 5,89 EUR. Jeho medziročný nárast bol 3,60 %. Priemerná mesačná mzda v SR bola 969 EUR. Medziročný nárast miezd o 3,30 % sa vzťahuje na mzdový vývoj zamestnancov bez zamestnancov u živnostníkov, bez zamestnancov ozbrojených zložiek a zamestnancov ústredných štátnych orgánov. Odlišný pohľad na strednú hodnotu mzdovej úrovne poskytuje štatistická veličina Medián, ktorého výška v sledovanom období je 763 EUR.
—–
Môžete mať napríklad aj 38 rokov, a jedného dňa sa vám pripletie do cesty veľká príležitosť, postaviť sa za nejaké veľké zásady, veľké problémy, veľké veci…
A vy to odmietnete urobiť, pretože máte strach ! Odmietnete to urobiť, pretože chcete žiť dlhšie. Máte strach, že by ste prišli o prácu, že budete kritizovaní alebo že stratíte obľúbenosť, alebo máte strach, že vás niekto dobodá alebo zastrelí, dá vám do domu bombu, takže sa odmietnete postaviť voči tomu.
No môžete ísť ďalej a dožiť sa trebárs aj 90 rokov, ale vedzte, že ste boli mŕtvi už vo svojich 38 rovnako ako v 90tke. A zástava dýchania vo vašom živote už nebude nič iné, než oneskorené oznámenie skoršieho úmrtia vášho ducha. Martin Luther King (1929 – 1968)
—–
GINN podporujú občania http://www.ginn.press/podpora
aj spoločnosť Regiojet / Student Agency
——
Miesto: Ministerstvo práce SR, Parlament / Národná rada
Osoby: Michal Stuška, Gejza MIhály, Robert Mihály, Ján Richter, Robert Fico, Jaroslav Židek, Martin Daňo
Ďalšie kľúčové slová: megalodon, gorila, nakrúcanie, politika, vláda, parlament, SMER-SD, demokracia, totalita, smrť, genocída, národ, Panasonic HX-A500, Panasonic HC-WX979, protest, analýzy, štatistika
Produkcia: GINN a Martin Daňo © 2016
Séria: Gorila, Megalodon, Slovensko, Slovakia