Pro-lifer John Hinshaw: Prijímam svoje uväznenie, aby som odčinil "veľkú vinu" pro-potratového sudcu

Pro-lifer John Hinshaw: Prijímam svoje uväznenie, aby som odčinil "veľkú vinu" pro-potratového sudcu

  • Manželka je spojená s deťmi najhlbším putom na tejto planéte.
  • Tradičný katolík cíti, že je povolaný chrániť deti a život.
  • Pro-lifer John Hinshaw bol odsúdený za blokovanie prístupu k zariadeniu Washington Surgi-Clinic.
  • Hinshaw sa ospravedlňuje za zlyhanie v ochrane detí a matiek trpiacich stratou.

Dole je celé vyhlásenie zástancu života Johna Hinshawa pred tým, ako bol v utorok odsúdený na 21 mesiacov väzenia za blokovanie prístupu k zariadeniu Washington Surgi-Clinic v hlavnom meste krajiny.

Je stred noci, čo, ako vieme, znamená skoro, skoro ráno. Moja žena vstáva z našej postele a sama prechádza domom. Zo spánku ju vytrhne aj najmenšia nepríjemná reakcia jedného z detí. Najmenšie ňufnutie jedného z jej vnúčat ju vyruší zo spánku na niekoľko dní. Je totiž matkou a ako taká je zviazaná najhlbším putom na tejto planéte. Nazvať to putom je nedostatočný výraz. JE to zmluvné puto, ale aj to je nedostatočný termín na opis. Nazvať to vzťahom je urážka. Táto hlboká, hlboká jednota je jednou z tých vzácnych, skutočne nevyjadriteľných vecí, ktoré slová nedokážu spravodlivo vyjadriť. Moja manželka vie, že si do večného života nesie DNA každého zo svojich detí.

Čítajte: Pro-lifer John Hinshaw odsúdený na rok väzenia v prípade DC FACE Act

Je to muž a ako taký som len pozorovateľom jeho cenenej jednoty. Nemôžem sa o ňu deliť so svojou manželkou. Stačí, že milujem tie isté deti a vnúčatá. Stačí, že by som za ne zomrel. A za ňu. Preto ma necháva žiť s ňou. A milovať ju.

Moja žena vie, že ako muž sa o to s ňou nemôžem deliť, a preto mi dovoľuje prespať tieto osamelé hodiny. Toto, TÚTO posvätnú jednotu moja krajina prostredníctvom svojich súdov počas celého môjho života zúrivo napádala.

Počas tohto nespravodlivého väzenia sme boli obdarovaní ďalšou vnučkou, Charlotte Millie, temperamentným dievčatkom, ktoré prišlo na svet predčasne – v 32. týždni tehotenstva. Viem, že tento súd ju v tomto veku považuje len za “budúce dieťa”. V 32. týždni tehotenstva bola v rovnakom veku ako Phoenix, Harriet, Holly, Christopher X a Angel, washingtonská päťka, ktorú zabil Santangelo. Ich mená sú dnes pomenované na počesť ich večnej dôstojnosti. Čo robí z mojej vnučky poklad a z týchto piatich odpad? Ako je to dovolené? AKO JE TO DOVOLENÉ???? Dovoľujú to súdy, ktoré kryjú Santangelove zločiny.

Dovoľuje to skorumpované ministerstvo spravodlivosti, ktoré sa snaží zničiť dôkazy o Santangelových zločinoch. Umožňuje’to FBI, ktorá Santangelovi poskytuje súkromné bezpečnostné služby. Dnes sme pravda na tomto súde a pravda je v ultrazvuku – všetci sme videli ruky, nohy, prsty na nohách, nos, úsmevy, lastovičky, prítulky – prečo je tu strach? Nový život, nová láska – prečo strach? Dajte nám ich, my sa ich nebojíme. Ukážeme vám, ako prekonať strach, ako ich milovať a vychovávať. Dajte nám ich.

PREČÍTAJTE SI: Pro-lifer Will Goodman odsúdený na ďalších 18 mesiacov väzenia v prípade DC FACE Act

Dnes je vraj pre mňa príležitosť povedať, že ma to’mrzí, a tak ma to mrzí. Ospravedlňujem sa za to, že som zlyhal v povolaní, ktoré mi bolo zverené v deň, keď som sa stal otcom. Povolanie chrániť deti. V tomto som žalostne zlyhal, a preto sa ospravedlňujem tomuto súdu, pretože som presvedčený, že moje zlyhanie prispieva k tomu, že tento súd si neplní svoje poslanie chrániť nevinných. A toto zlyhanie súdu tak prispieva k môjmu zlyhaniu.

Ospravedlňujem sa vo svojom zlyhaní matke, ktorá trpí stratou dieťaťa v dôsledku potratu. Sme národom pozostalých matiek. Každý z nás pozná niektoré z miliónov zlomených sŕdc. Je mi ľúto, že som tam nebol v deň jej ukrižovania. Máme cestu uzdravenia, ktorú môžeme ponúknuť.

Ospravedlňujem sa svojim deťom, že som im zanechal boj, ktorý zabil tretinu ich generácie, ako sa vrátila prvá svetová vojna! Priateľov, ktorých nikdy nemali možnosť spoznať. Ich generáciu, ktorá sníva sny svojho telefónu, nie sny svoje vlastné. Dali sme im jazyk pornografie, nie jazyk lásky. Povedali sme im “zúfať a ísť sa radovať” a oni nám tisíckrát povedali, že nemôžu robiť oboje. Samozrejme, že nemôžu. Len my máme slová a spôsoby nádeje a radosti. Môj patrón pred dvoma tisíckami rokov napísal: “Vieme, že sme prešli zo smrti do života, lebo milujeme svojich bratov. Kto nemiluje, zostáva v smrti” (1 Jn 3, 14).

PREČÍTAJTE SI: Starší uväznený pro-lifer smel navštíviť lekára, po reportáži LifeSite ho prepustili z 20-hodinovej väzby

Znovu rozprestierame ruky, aby sme tejto vinnej krajine ponúkli Kultúru života.

Tak nás všetky roky súdne chráneného zabíjania priviedli sem, kde stojím odsúdený, hoci bez viny. Poslaný som, aby som vzal na seba vinu tohto súdu. Stojím tu pre sudkyňu Colleen Kollar-Kotellyovú, aby som prijal trest, ktorý jej právom patrí. Latinský výraz pre to je spem in alium. A keď otváram náruč, aby som Kollar-Kotellyovú požiadal o milosť tohto súdu, žiadam Jediného pravého sudcu, s ktorým sa ona aj ja čoskoro stretneme, aby prijal môj skutok lásky voči nej ako odčinenie jej veľkej viny pýchy, ľahostajnosti a netolerancie.

Takto z hĺbky svojej cely budem naďalej spájať svoje výkriky s výkrikmi detí, ktorých plač sa každú noc dvíha k ušiam ich matiek’, ktoré spolu s Ráchel plačú za svojimi deťmi, ktoré už nie sú.

V tú istú nočnú hodinu vstáva aj moja manželka.