Robert Fico klame o konkurzoch: Konkurzy robíme všade?!

Premiér Robert Fico dnes perlil. Kde? V Sobotných dialógoch Slovenského rozhlasu. Vyhlásil, že významné pozície v podnikoch vo vlastníctve štátu sú obsadzované cez konkurzy. Celý článok: http://www.ginn.press/news/fico-klame
Čudoval sa ako môže moderátora vôbec napadnúť, že by to mohlo byť inak. „Konkurzy prebiehajú všade A za činnosť toho podniku na konci dňa nesie zodpovednosť konkrétny minister,“ uviedol premiér Robert Fico. Za riziko považuje nemocnice, ktoré sú v prenájme neziskových organizácií, nie štátne akciovky, kde sú riadne výberové konania…. Uhm. Uhm. Uhm.
Kto usvedčuje premiéra zo lži? Minister Počiatek!
GINN odkazuje premiérovi: opýtajte sa ministra dopravy Jána Počiatka – ktorému prešlo najnovšie 130 miliónov za palivové karty pre schránkovú firmu – ako vymenil vedenie Letiska Bratislava a aký konkurz sa tam kedy uskutočnil….
GINN vie prvý: Minister Ján Počiatek vyhodil predošlé vedenie Letiska pre podozrenia, ktoré sa dodnes nepotvrdili, ale ministerstvo ich distribuovalo po médiách – a minister Počiatek tam DOČASNE do výberového konania dosadil nových ľudí. Napríklad šéfa Letiska Ivana Trhlíka, ktorý došiel z ČSA s pochybnou minulosťou a aj zvyšných členov vedenia Richarda Pokorného a Ota Šinkovica. Táto trojica vedie Letisko Bratislava, ktoré je vo vlastníctve ŠTÁTU dodnes. Lebo ich tam nanominoval Ján Počiatek osobne. A konkurz? 2 a pol roka na jeho vyhlásenie nestačilo. Žiadny konkurz nebol.
GINN sa pýta: Je toto Počiatkom menované vedenie Letiska Bratislava vôbec legitímne? Otázku si nájde premiér Fico v pondelok na stole.
Dosadil si vedenie a spečatil to kamarátom „kontrolórom“
Btw. – a koho si posadil Ján Počiatek do dozornej rady Letiska? Niekoľkokrát sme už informovali – dlhoročného kamaráta Branislava Kušíka známeho ako účtovníka Jirka Malchárka z Gorily, kde bol uvádzaný chybným prepisom ako Gučík. Ani jeden z nich sa priateľstvom s druhým netají. Počiatek si Kušíka nanominoval okrem Letiska aj do Národnej diaľničnej spoločnosti, kde prehliadol tender s palivovými kartami, Letových prevádzkových služieb, Slovenskej pošty atď…. Tento rok sa Počiatkov nominant Kušík medializoval ako jeden z najlepšie zarábajúcich verejných funkcionárov, ktorých nikto nepozná, s príjmom za rok 2013 vyše 245 000 eur mimo výkonu verejných funkcií, za výkon verejných funkcií zarobil 5 999 eur.
Takže aby sme sa vrátili k téme – Robert Fico v Slovenskom rozhlase klamal. Nie je pravda, že konkurzy sú všade a treba riešiť len nemocnice. Minister Počiatek ho usvedčil zo lži.
————————-
GINN podporujú občania http://www.ginn.press/podpora
————————-
Účinkovali: Robert Fico, Ján Počiatek, Ivan Trhlík, Branislav Kušík, Martin Daňo, Lenka Dale
Ďalšie kľúčové slová: megalodon, gorila, nakrúcanie, politika, vláda, parlament, SMER-SD, demokracia, totalita, smrť, genocída, národ, Panasonic HX-A500, Canon VIXIA/LEGRIA HF-G25, Letisko, politickí nominanti
Produkcia: GINN a Martin Daňo © 2014
Séria: Gorila, Megalodon, Slovensko, Slovakia, 2013, 2014