Robert Fico sa vyhýba súdu o drogách a svojich ministroch! Ako chytiť premiéra? (upútavka)

Dva dni po súdnom procese, ktorého predmetom bolo užívaníe drog členami vlády a ktorému sa Robert Fico vyhýba, zasadal parlamentný bezpečnostný výbor, kde boli prítomní najvyšší predstavitelia prokuratúry a štátu. Stretli sme osoby ako Dušan Kováčik (špeciálny prokurátor), Peter Šufliarky (prvý námestník genrálneho prokurátora), Peter Pellegrini (námestník R. Fica a jeho pravá ruka). Opýtali sme sa na ich názor na trestný čin marenia spravodlivosti, z ktorého môže byť premiér Fico podozrivý, nakolko úmyselne nepreberá súdne zásielky a odmieta pred súdom povedať, či Minister Počiatek užíval alebo neuvžival drogy. Na výbore prezentoval Pellegrini aj nový systém doručovania zásielkom cez elektronické datové schránky – tam stačí, že štát do vašej schránky uloží zásielku a považuje sa za doručenú – musíte mať však elektronický občiansky preukaz. Má elektronickú občianku aj Robert Fico? Nemohol by byť prvým kto takúto zásielku dostane? Ako vzor pre všetkých občanov? Zároveň sme cez Pellegriniho doručili Ficovi dátum nového konania súdu – už 6. súdne pojednávanie sa uskutočntí dňa 7.12.2016 o 13h na Okresnom súde Bratislava III.
————-
Deň predtým, ako sa konal súdny proces som podal aj návrh na predvedenie a prípadne aj zabezpečenie svedka Roberta Fica. V utorok 23.8.2016 o 13h sa na Okresnom súde Bratislava III uskutočnilo už 5. súdne pojednávanie v kauze drogovej aféry Ministra Jána Počiatka., kde mal prísť vypovedť Premiér SR Robert Fico. Obžalovaný je novinár Martin Daňo, ktorý ministra vyzval, aby podstúpil transparentný drogový test – namiesto toho prišlo komando z Národnej kriminálnej agentúry a zisťovali, kto novinárovi povedal, že Minister užíva drogy. Keď sa to nedozvedeli (novinár má právo utajiť svoje informačné zdroje) – obvinili jeho. Niekoľko rokov prenasledovania, tajného sledovania aj zahraničnými spravodajskými službami (Europol) – nakoniec vyústilo do mimoriadne sledovaného súdneho procesu, kde novinárovi hrozí až niekoľko rokov väzenia za ohováranie ministra. Pritom počas súdu sa nikdy nedokázlo, že novinár verejne povedal, že Minister užíva drogy, iba ho vyzval na transparentný drogový test. Tiež za „záhada“, že prokurátor, vyšetrovateľka a šéfka kancelárie poškodeného Ministra Jána Počiatka sú spolužiaci a vyšetrovanie sa viedlo na osobný príkaz prezidenta policajného zboru elitnou skupinou policajtov, pričom trestný čin ohovárania riešia iba radoví policajti v uniforme – nikdy nie špecializovaní agenti. Politický proces, ktorý nemá obdobu v novodobých dejínach slovenská trvá roky a stále nekončí. Premiér Robert Fico, ktorý je kľúčový svedok sa súdu už dva razy vyhol a teraz, keď je predvolaný tretí raz, si naplánoval výjazdové rokovanie vlády na východné slovensko. Či príde alebo nie, vidíme sa zajtra na súde – máme veĺkú miesnoť, pohostenie a ukážeme politikom, že sa zneužívania moci nebojíme.
Even na Facebooku: https://www.facebook.com/events/1720219334861635/
——
GINN podporujú občania http://www.ginn.press/podpora
aj spoločnosť Regiojet / Student Agency
——
Miesto: Národná rada SR, parlament
Osoby: Peter Šufliarsky, Dušan Kováčki, Ján Počiatek, Robert Fico, Peter Pellegrini, Martin Daňo
Ďalšie kľúčové slová: megalodon, gorila, nakrúcanie, politika, vláda, parlament, SMER-SD, demokracia, totalita, smrť, genocída, národ, Panasonic HX-A500, Panasonic HC-WX979, cocaine, kokaín, feťák, politik, politika, parlament, feťáci, omamné a psychotropné látky, prokurátor, pozvánka
Produkcia: GINN a Martin Daňo © 2016
Séria: Gorila, Megalodon, Slovensko, Slovakia