Robíme to pre SMER! Ako sa zbaviť nebezpečného kandidáta? Daňo je vylúčený z kandidatúry

Blíži sa komunálne voľby a je čas zvoliť nového primátora. Mesto Humenné ovláda už niekoľko rokov veštica, primátorka a poslankyňa strany SMER-SD Jana Vaľová. Svoju kandidatúru tam ohlásil aj novinár Martin Daňo. Kandidoval za primátora a poslanca mesta. Zdá sa však, že temné sily mu jeho plán prekazili.
GINN podporujú občania http://www.ginn.pro/podpora
————————-
Okresný súd Humenné jeho kanddiatúru zrušil za veĺmi záhadný okolností. Podpis kandidáta na listine, kde súhlasí s kandidatúrou je údajne falošný.. Súd rozhodol expresne za pár hodín (v ten istý deň) a nie je možné sa proti tomu odvolať.
Janu Vaľovú podporuje rekordný počet strán: SMER-SD, Strana zelených, SNS, Náš kraj, SMS, Robíme to pre deti / SF, HZD, KSS, Strana demokratického Slovenska.
Návrh na súd na vylúčenie kandidatúry podala Ľubica Burešová o strany Robíme to pre deti, ktorá iba nedávno získala post vedúcej odboru školstva na Mestkom úrade Humenné.
Kľúčové dátumy:
21.9.2014 – ohlásenie kandidatúry Daňa a podanie listín
30.9.2014 – schválenie kandidatúry a registrácia kandidáta
2.10.2014 – ráno – podanie návrhu na súd na vylúčenie Daňa
2.10.2014 – poobede – súd rozhodol expresne – Daňa vylučujeme
Boli vydané dva rozsudky:
21S/1/2014 – o zrušeni kandidáta na primátora, podpísaný sudca Mgr. Peter Sivák
18S/1/2014 – o zrušeni kandidáta na poslanca, podpísaný sudca JUDr. Andrej Lukáč
Vyššia súdna úradníčka JUDr. Gabriela Dubová rozhodla jednoduchým pohľadom na listinu, žepodpis kandidáta Daňa je kópia – nie originál. Zo spisov sa stratil dôležitý email, ktorý doručil
kandidát Daňo na všetky zásadné adresy v lehote.Podanie obsahovalo spornú listinu podpísanú zaručeným elektronickým podpisom, aby tak rozplynul otázky o pravosti jeho podpisu.
Rozhodnutie Okresného súdu Humenné č. 21S/1/2014 o zrušení kandidatúry M. Daňa na post primátora mesta Humenné. Sudca: Mgr. Peter Sivák https://drive.google.com/file/d/0B4VcUE9F9KRRcXhzNGpoRGJ3RE0/view
————————-
Zaujímavosti:
• Manželka riaditeľa technických služieb je predsedníčka súdu
Osoba, ktorá podnet podala získala vysoký post na Mestkom úrade. • Martina Daňa nikto neoslovil (či je to jeho skutočný podpis) • Nerozhodovali sudcovia – splnomocnili na to vyššiu súdnu úradníčku • Dva rôzne rozsudky dvoch sudcov sú absolútne identické a vydané expresne v rovnakom čase!
————————-
Korupcia je z latinského corrumpere (skaziť). V najširšom zmysle je to morálna skazenosť / predajnosť, najmä verejných a politických činiteľov. Ako sa korumpuje v Humennom? Vládne tam svojvôľa? Po škandále so zrušením kandidatúry M. Daňa volebná komisia v Humennom zakázala zverejňovať dokumenty z volieb!
Obsahom princípu právneho štátu je vytvorenie istoty, že na určitú právne relevantnú otázku sa pri opakovaní v rovnakých podmienkach dáva rovnaká odpoveď. (Nález Ústavného súdu I. ÚS 87/93)
————————-
Pravda je nezvratná. V panike ju môžeme odmietnuť, v evedomosti sa jej vysmiať, v zlomyseľnosti ju prekrútiť – ale ona zostáva…
Winston Churchill, britský politik, premiér Spojeného kráľovstva, spisovateľ, historik, žurnalista, vojak a zákonodarca, * 1874 – † 1965
————————-
Prečo novinár Martin Daňo nemá právo kandidovať? Pretože Jana Vaľová má strach?
Nie je to moc, ktorá korumpuje, ale strach. Strach zo straty moci korumpuje tých, ktorí vládnu a obava z trestu mocných korumpuje tých, ktorí sú im podriadení.
Aung San Suu Kyi, prodemokratická aktivistka a politička, nositeľka Nobelovu cenu za mier a Sacharovovej ceny za slobodu myslenia, 19.6.1945 Mjanmarsko
————————-
Dňa 7.11.2014 podal kandidát Martin Daňo Ústavnú sťažnosť na prešetrenie postupu Okresného súdu Humenné.
————————-
GINN podporujú občania http://www.ginn.pro/podpora
————————-
Účinkovali: Jana Vaľová, Ľubica Burešová, Ondrej Bartko, Gabriela Kršková, Martin Daňo
Miesto: Okresný súd Humenné, Mestský urad Humenné
Ďalšie kľúčové slová: megalodon, gorila, nakrúcanie, politika, vláda, parlament, SMER-SD, demokracia, totalita, smrť, genocída, národ, Panasonic HX-A500, Canon VIXIA/LEGRIA HF-G25, komunálky, orgány
Produkcia: GINN a Martin Daňo © 2014
Séria: Gorila, Megalodon, Slovensko, Slovakia, 2013, 2014