Rozhovory s komentátorkou 'The Hill', ktorú vyhodili za postoj k vojne medzi Izraelom a Gazou

Rozhovory s komentátorkou 'The Hill', ktorú vyhodili za postoj k vojne medzi Izraelom a Gazou

  • Candace Owens bojuje proti sionistickému vplyvu v politike.
  • Briahna Joy Gray bola prepustená z The Hill za kritiku Izraela.
  • Podporovatelia Black Lives Matter kritizujú vplyv AIPAC na politiku.
  • Owens a Gray kritizujú zabíjanie nevinných Palestínčanov a úsilie AIPAC o potlačenie diskusie.

Candace Owensová pokračuje vo svojom boji za odhalenie sionistického vplyvu na americkú politiku.  

V nedávnom podcaste “Candace” hostila Briahnu Joy Grayovú, ktorá nedávno konvertovala na katolícku vieru, aby hovorila o svojom prepustení z The Hill pre svoj pohľad na konflikt medzi Izraelom a Gazou.  

Vystúpenie Grayovej’v Owensovej’relácii je pozoruhodné tým, že je podporovateľkou hnutia Black Lives Matter a predtým pôsobila ako národná tlačová tajomníčka prezidentskej kampane Bernieho Sandersa’2020. 

Sanders, ktorý podporuje potraty, má opakovane upozorňoval na vplyv, ktorý majú skupiny ako American Israel Public Affairs Committee (AIPAC) na amerických zákonodarcov.  

Kým sa dvojica väčšinou držala ďalej od svojich zjavných politických rozdielov, zhodli sa na potrebe slobody prejavu v tejto veci. 

“Vyzerá to tak, že naša krajina je rukojemníkom Izraela,” povedal Owens počas vysielania. 

Gray moderoval program The Hill’s “Rising” spolu s libertariánom Robbym Soavom. Povedala, že producenti tejto relácie čoraz viac ovplyvňovali spôsob, akým sa o vojne v Gaze informovalo. Pripomenula, že do relácie pozývali len určitých hostí, pričom blokovali niekoho, ako bol Norman Finkelstein, židovský komentátor, ktorého Owensová mala vo svojom Daily Wire podcast. 

Kvapkou, ktorá zlomila ťavu’bolo, keď Gray robil rozhovor s Yaden Gonenovou, sestrou izraelskej ženy, ktorú Hamas držal ako rukojemníčku. Grayová v jednom momente ich úctivej diskusie, ktorá sa zvrtla na tvrdenia o sexuálnom zneužívaní, prevrátila oči v stĺp. 

Owens obhajoval Grayovú a tvrdil, že sa nesprávala podlo, ako tvrdili jej kritici. 

Po rozhovore Grayová na X oznámila, že The Hill sa ju rozhodol prepustiť. vyhlásila, že to bola súčasť “koordinovaného úsilia.” 

“Nemalo by byť pochýb o tom, že (The Hill) má jasný vzor potláčania prejavov — najmä ak sú’kritické voči štátu Izrael,” povedala. 

Počas dojemného momentu rozhovoru Owensová upozornila na nedávne výroky republikánskeho poslanca USA M. Thomasa Massieho z Kentucky Tuckerovi Carlsonovi o tom, že AIPAC sleduje politikov.  

Poznamenala síce, že Massie je jedným z jej obľúbených volených predstaviteľov, ale zároveň ho jazykom na jazyk upozornila, aby si dával pozor na to, čo hovorí. 

“Bol raz jeden prezident, ktorý chcel, aby sa AIPAC zaregistroval ako (zahraničný) (agent) a skončil zastrelený … takže Thomas Massie by si mal dávať pozor,” poznamenala.  

Kennedy a jeho brat, vtedajší generálny prokurátor Robert Kennedy, podnikli kroky, aby sa predchodca AIPAC’- Americká sionistická rada – začiatkom 60. rokov zaregistroval ako zahraničný subjekt. Takéto konanie má právne dôsledky, ktoré obmedzujú schopnosť organizácie ovplyvňovať zákonodarcov a otvárajú ju vládnemu dohľadu. 

Kennedy sa tiež postavil protiúsiliu Izraela’vybudovať program jadrových zbraní. Pred svojím predčasným zavraždením v novembri 1963 chcel, aby USA pravidelne kontrolovali ich zariadenie v Dimone.   

Owens a Gray ďalej vyjadrili ľútosť nad tým, že izraelská armáda vidí “lacný”život Palestínčanov. Obaja tvrdili, že zabíjanie nevinných civilistov, najmä detí, je odporné.  

Owens ďalej uviedol, že AIPAC sa snaží umlčať diskusiu návrhmi zákonov, ako je “Antisemitism Awareness Act”, namiesto toho, aby sa zapojil do rozhovorov s tými, ktorí sa obávajú vplyvu Izraela’v USA.