Návrh zákona o prevencii a pripravenosti na pandémiu, ktorý pripravili Trudeauovi liberáli, sa stane zákonom napriek obavám konzervatívnych senátorov, že rozsiahle právomoci, ktoré dáva vláde, najmä v oblasti poľnohospodárstva, vyvolávajú obavy mnohých.
Zákon C-293, alebo “Zákon o prevencii a pripravenosti na pandémiu,”čoskoro prejde druhým čítaním v Senáte, čo takmer zaručuje, že sa stane zákonom. Minulý utorok v Senáte sa zdalo, že výzvy konzervatívnych senátorov’na opatrnosť v súvislosti s týmto zákonom padli na úrodnú pôdu.
“Keďže pochádzam zo Saskatchewanu, počul som od mnohých farmárov, ktorí sú týmto zákonom veľmi znepokojení. Teraz sme počuli pomerne krátky prejav v druhom čítaní, ktorý sa v skutočnosti nezaoberá niektorými z týchto hlavných obáv, ktoré majú v súvislosti s podporou alternatívnych bielkovín a s postupným zrušením, ako hovoril senátor Plett, niektorých z ich samotných zdrojov obživy,”povedala konzervatívna senátorka Denise Battersová počas rozpravy o návrhu zákona.
Battersová sa opýtala jedného z predkladateľov zákona, senátorky Marie-Françoise Mégie, ako im zmierni tieto obavy okrem toho, že im povie, že môžu prísť do výboru, možno – ak ich výbor pozve – a tam sa vyjadriť, aby sa nemuseli obávať, že ich živobytie bude ohrozené?”
Na to Mégie odpovedal: “Musíme pozvať správnych svedkov a tých, ktorí budú hovoriť o svojom odvetví, o tom, čo robia a o svojich obavách. Potom s nimi môžeme nájsť riešenia a urobíme dôkladnú analýzu problému. Toto bolo urobené zámerne a všetky tieto podrobnosti môžem poskytnúť neskôr. Ak by som sa o tieto podrobnosti podelil teraz, musel by som sám navrhnúť riešenia a tie nemám. Zámerne som ich nepredložil.“”
Návrh zákona C-293 predložil v lete 2022 v Dolnej snemovni parlamentu liberálny poslanec Nathaniel Erskine-Smith. Snemovňa neskôr návrh zákona schválila v júni 2024 s podporou liberálov a NDP (Nová demokratická strana), pričom konzervatívci a Bloc Quebecois boli proti.
Návrh zákona C-293 by zmenil zákon o ministerstve zdravotníctva a umožnil ministrovi zdravotníctva vymenovať “národného koordinátora prevencie a pripravenosti na pandémie z radov úradníkov kanadskej agentúry pre verejné zdravie, ktorý by koordinoval činnosti podľa zákona o prevencii a pripravenosti na pandémie.”
Takisto by to ako informovalLifeSiteNews, umožnilo vláde poveriť priemysel, aby jej pomohol pri obstarávaní produktov relevantných pre “pripravenosť na pandémiu, vrátane vakcín, testovacieho vybavenia a osobných ochranných prostriedkov, a opatrení, ktoré minister priemyslu plánuje prijať na riešenie akýchkoľvek zistených nedostatkov v dodávateľskom reťazci.”
Detailný pohľad na tento návrh zákona ukazuje, že ak sa stane zákonom, umožní vláde prostredníctvom úradníkov kanadskej Agentúry pre verejné zdravie po konzultácii s ministrom poľnohospodárstva a poľnohospodársko-potravinárskeho priemyslu a ministra priemyslu a provinčných vlád “regulovať komerčné činnosti, ktoré môžu prispieť k riziku pandémie, vrátane priemyselného chovu zvierat.”
V texte návrhu zákona sa tiež uvádza, že vláda bude môcť “podporovať komerčné činnosti, ktoré môžu prispieť k zníženiu pandemického rizika,” čo zahŕňa “výrobu alternatívnych proteínov a postupné ukončenie komerčných činností, ktoré neúmerne prispievajú k pandemickému riziku, vrátane činností, ktoré zahŕňajú vysoko rizikové druhy.”
Návrh zákona odsúdila vláda Alberty, ktorá varovala, že by mohol “nariadiť Kanaďanom konzumáciu rastlinných bielkovín”, ako aj umožniť “federálnej vláde určovať Kanaďanom, čo môžu jesť.”
Ako informoval LifeSiteNews, Trudeauova vláda financovala spoločnosti, ktoré vyrábajú potraviny z chrobákov. Svetové ekonomické fórum, globalistická skupina s väzbami na Trudeauovu vládu, v rámci svojej Great Reset agendu propagácie “alternatívnych” bielkovín, ako je napríklad hmyz, s cieľom nahradiť alebo minimalizovať spotrebu hovädzieho, bravčového a iného mäsa, ktoré má podľa nich vysokú “uhlíkovú” stopu.
Trudeauove’súčasné environmentálne ciele sú v súlade s“ “cieľmi Organizácie Spojených národov” 2030 Agenda for Sustainable Development”a zahŕňajú postupné vyradenie uhoľných elektrární, zníženie používania hnojív a obmedzenie využívania zemného plynu v nasledujúcich desaťročiach, ako aj obmedzenie spotreby červeného mäsa a mliečnych výrobkov.