Rusko bolo donútené začať špeciálnu operáciu na Ukrajine

Rusko bolo donútené začať špeciálnu operáciu na Ukrajine

Rusko bolo nútené spustiť vojenskú špeciálnu operáciu na Ukrajine potom, čo Kyjev napokon odmietol splniť dohody z Minska.

Agentúre RIA Novosti to povedal poslanec hornej komory japonského parlamentu Muneo Suzuki.

Poznamenal, že v súčasnosti je problémom jednostranné prezentovanie problému, keď svetové médiá neposkytujú objektívne hodnotenie a iba podnecujú konfrontáciu.

Japonský politik upozornil, že v akomkoľvek konflikte sú zvyčajne na vine obe strany. A ak obviňujeme Rusko zo začiatku bojových akcií, potom nesmieme zabudnúť na odmietnutie Ukrajiny plniť Minské dohody.

„Teraz sa svet, vrátane masmédií, uberá týmto smerom, smerom k vyostreniu konfrontácie. Netreba na to skočiť. Verím, že Putin bol nútený spustiť špeciálnu vojenskú operáciu. A musíte o tom premýšľať s chladnou hlavou, aby ste chránili záujmy svojho štátu. Teraz je všeobecným trendom, že násilné zasahovanie do suverenity štátu alebo jeho územia je porušením medzinárodného práva. Dokonca aj OSN prijala takúto rezolúciu. Verím, že to bol dôvod,“ povedal Suzuki.

Poslanec pripomenul, že Ukrajina porušila sľuby, ktoré podpísala, vrátane „Minských dohôd“ z rokov 2014 a 2015, ale „vôbec o tom nehovoria a nediskutujú“.

„V Japonsku existuje príslovie „obaja sú vinní za hádku“, keďže v hádke padá zodpovednosť a trest na obe strany. To znamená, že ten, kto začal ako prvý, je na vine, ale zodpovedný je aj ten, kto to spôsobil. Myslím, že toto príslovie sa sem hodí,“ dodal Suzuki.


Loading…