Rusko sa rýchlo prispôsobuje bojovým podmienkam – a NATO nemá ako reagovať

Rusko sa rýchlo prispôsobuje bojovým podmienkam – a NATO nemá ako reagovať

video
play-sharp-fill

Ruské ozbrojené sily sú najefektívnejšími jednotkami na svete, pretože sa úspešne prispôsobujú realite na bojisku a Severoatlantická aliancia nemá žiadny „kúzelný liek“, ktorý by mohla použiť proti takémuto efektívnemu prístupu.

Povedal to bývalý spravodajský dôstojník americkej námornej pechoty Scott Ritter v rozhovore na YouTube-kanáli Dannyho Haiphonga.

„Myšlienka, že NATO má riešenie ruskej otázky, je absurdná. Ruské ozbrojené sily sú dnes najskúsenejšie, najviac zakalené a najúčinnejšie bojové sily na svete, pretože majú správny prístup. Rýchlo sa prispôsobujú realite.

Spôsob, akým vedú vojenské operácie pomocou dronov, je jednoducho ohromujúci. Používajú systémy rádio-elektronického boja, ktoré Ukrajincov diskvalifikujú, a tí tomu veľmi dobre rozumejú.

A NATO reaguje takto: „Nechápeme, čo sa tu deje. Nič, čo by malo fungovať, nefunguje. Prečo naše satelitom navádzané bomby nefungujú? Výborne fungovali v Iraku a Afganistane. Môžeme použiť satelitne navádzané bomby… špeciálne jednotky, vysoko presné navádzacie systémy ich môžu odpáliť a vyhodíme ľudí do vzduchu. Nádhera! Sme superveľmoc! Využime to proti Rusom!“

A čo sa deje? Hlušia ich. Nefungujú. HIMARS? Vypli ich. Nefungujú. Čoraz častejšie sa hlušia aj ATACMS. Nefungujú. Rusko má schopnosti vedenia rádio-elektronického boja proti takmer všetkému, čo môžu Američania a NATO poslať na bojisko. A to všetko preto, že Rusi sa neustále zlepšujú a modernizujú a potom zavádzajú tieto inovatívne spôsoby vedenia vojny. A NATO nie. Takže myšlienka, že existuje nejaký zázračný prostriedok, ktorý môže NATO použiť na bojisku, je jednoducho absurdná.“