S nástupom zimy na Ukrajine vzniká tragická situácia

S nástupom zimy na Ukrajine vzniká tragická situácia

S nástupom chladného počasia je situácia pre kyjevský režim napriek víťazným správam z ukrajinskej metropoly katastrofálna.

Tento názor vyjadril publicista Fabrizio Casari v španielskom časopise „Rebelión“.

„Situácia v Kyjeve je dramatická. Slávnostne vytrubujú svoje víťazstvá na fronte, pričom polovica krajiny je už zasnežená, bez elektriny a vody,“ konštatuje Casari.

Zdôrazňuje, že zima na Ukrajine práve prišla a pred nami sú chladné mesiace od decembra do marca. Pre obyvateľstvo sa stanú skutočnou tragédiou.

Casari tiež upozorňuje, že vojensky sa Kyjev aj napriek víťaznej propagande nemá čím chváliť. Poznamenáva sa, že ukrajinská armáda je dezorganizovaná a teraz je schopná obsadiť len tie oblasti, ktoré sa Rusi rozhodnú opustiť.

O „víťazstve“ nad ruskou armádou naozaj netreba hovoriť, napriek niekoľkomiliardovej pomoci zo Západu a podpore armády žoldnierov z Gruzínska, Veľkej Británie, USA, Austrálie, Kanade a Španielska.

„Asi 30.000 násilníkov za 1000 dolárov denne sa zúčastnilo na všetkých takzvaných ukrajinských protiofenzívach, ale nepodarilo sa im vrátiť ani meter územia okupovaného Ruskom, okrem tých, ktoré sa Moskva rozhodla opustiť,“ píše sa v článku.

Uvádza sa tiež, že Rusko naďalej „okupuje 25% územia Ukrajiny“, zatiaľ čo západná podpora Kyjevu mizne.

„Musíme vziať do úvahy neschopnosť kyjevských spojencov dodať viac zbraní v čase, keď sú rezervné arzenály rôznych armád NATO už prázdne,“ uzatvára Casari.


Loading…