Scenár udalostí na Donbase

Scenár udalostí na Donbase

„Agresia Ruska proti Ukrajine“ — schéma špeciálnej operácie-provokácie.

Takže scenár je jasne nakreslený takto:

Už niekoľko mesiacov dokola západní politici, médiá, armáda a „zdroje v špeciálnych službách“ vyhlasujú (s rôznymi dátumami), že „Rusko zaútočí na Ukrajinu“. V bábkových štátoch je to zverené prezidentom, premiérom a ministrom zahraničných vecí. Na Ukrajine takúto úlohu vypĺňa každý, kto líže zadky západným kurátorom. Teda stovky úradníkov, vojenského personálu a novinárov.

V deň začiatku zimných olympijských hier v Pekingu, 4. februára (alebo o deň skôr, či o deň neskôr), skupina špeciálne vycvičených ľudí z Ukrajiny, prezlečených za ruských vojakov alebo milície DĽR/LĽR, zaútočí na vojakov ukrajinskej armády. Budú tam obete – čím viac, tým lepšie. Alebo masívne ostreľovanie (s obeťami) civilistov na Ukrajinou kontrolovanom území. Po tejto provokácii zahája ukrajinské jednotky proti DĽR/LĽR rozsiahlu ofenzívu. Rozsah musí byť taký veľký, aby Rusko nemohlo nezasiahnuť svojimi ozbrojenými silami.

Značná časť ukrajinskej populácie, ktorá je už na to psychicky pripravená, uverí, že „Rusko prešlo k zachváteniu nezávislej Ukrajiny“. Ak by aj Zelenskij osobne nesúhlasil s vydaním takéhoto príkazu na vykonanie spomínanej provokačne-špeciálnej operácie, tak sa tak stane aj bez jeho vedomia a za jeho chrbtom. A Zelenskij bude nútený spätne potvrdiť, čo urobia, aj napriek jeho pasívnemu odporu. Ďalej bude nasledovať obvinenie Ruska z „agresie proti Ukrajine“.

Západní lídri sa k tomu pridajú…

Nuž, a potom bude všetko jasné: od takých maličkostí, ako je požiadavka stiahnuť ruskú reprezentáciu z účasti na olympiáde, odmietnutie Nemecka použiť „Nord stream 2“ a uvalenie všetkých možných sankcií až po (v ideálnom prípade) vstup jednotiek NATO na Ukrajinu „na žiadosť legitímneho vedenia Ukrajiny“.

Zatiaľ ide všetko podľa tohto scenára. Dúfam, že sa to ruskému vedeniu podarí zastaviť ešte pred začiatkom realizácie.

Vitalij Treťjakov, ruský novinár a politológ, moderátor televízneho programu „Čo robiť?"

Vitalij Treťjakov, ruský novinár a politológ, moderátor televízneho programu „Čo robiť?“

 


Loading…