SMER -SD: Vláda sa opäť chystá okrádať vlastných občanov

SMER -SD: Vláda sa opäť chystá okrádať vlastných občanov

SLOVENSKO: Hovorca strany Smer-SD Ján Mažgút na sociálnej sieti tvrdí, že vláda sa chystá okrádať vlastných občanov. Dôvodom je cena za AG testy, ktoré budú potrebovať hlavne nezaočkovaní

Podľa posledných informácii, by mal byť AG test za poplatok päť eur. Podľa Mažgúta tak  Správa štátnych hmotných rezerv (SŠHR) poskytne naše testy, za ktoré sme už zaplatili všetci z našich daní, nemocniciam, ktoré budú testovanie za poplatok vykonávať.

Mažgút pripomenul, že v októbri 2020 nakúpila SŠHR Ag testy za 3,95€/ks, v decembri 2020 nakúpili Ag testy za 4,50€/ks a v roku 2021 nakúpili ďalšie testy za 3,79€/ks. Ani v jednom prípade nestál test päť eur.

„Ani v jednom prípade to nie je 5 eur, ktoré táto neľudská vláda pýta ľudí. Opakujem, už sme za tieto Ag testy raz zaplatili a všetci sme sa tak poskladali na niekoľko-miliónový zisk firmy Eurolab Lambda s personálnym prepojením na Matoviča a Sulíka,“ uvádza Mažgút v statuse.

V súčasnosti by malo byť na sklade SŠHR stále ešte viac ako 12 mil. testov, ktoré už štát zaplatil.

Už samotný nákup testov vyvoláva množstvo pochybnosti a bol niekoľkokrát kritizovaný. Strana Smer-SD minulý týždeň podala na Národnú kriminálnu agentúru (NAKA) verejné trestné oznámenie v súvislosti s nákupom antigénových testov od trnavskej spoločnosti Eurolab Lambda.

Nezaočkovaní zaplatia za testy dvakrát

Poslanec Erika Tomáš (Hlas-SD) odmieta, aby si nezaočkovaní hradili antigénové testy z vlastného vrecka. Podľa jeho slov títo ľudia vlastne zaplatia dvakrát za „Matovičov nehorázny kšeft s testami“.

Najprv ako daňoví poplatníci prispeli na objemné nákupy testov a teraz cez poplatky budú ešte plátať dieru, ktorú Matovičova “ atómová bomba” v rozpočte spôsobila,“ poznamenal na facebooku Tomáš.

Dodal, že v tomto prípade šikana a ponižovanie ľudí, ktorí sa z rôznych dôvodov nechcú očkovať, dosiahli obludné rozmery.
Loading…