Smer: Študenti nás nezaujímajú! Nechajte nás kradnúť v tichu!

V pondelok 25.7.2016 sa uskutočnila tlačová konferencia na Ministerstve financií. V komuniké Ministerstva sa písalo: Tlačová konferencia Ministerstva financií SR sa uskutoční o 14.00 h v budove MF SR a Téma: Prvé výsledky revízie výdavkov na zdravotníctvo, dopravu a informatizáciu v rámci projektu Hodnota za peniaze. Na tlačovke budú informovať: minister financií SR Peter Kažimír, podpredseda vlády SR pre investície a informatizáciu Peter Pellegrini, minister dopravy, výstavby a regionálneho rozvoja SR Roman Brecely a minister zdravotníctva SR Tomáš Drucker.
Ministri tam obhajovali výdavky, ktoré budú platiť. Štát si vraj ide najať odborníkov, analytikov a externé firmy na poradenské služy a vývoj software a podobne. Obrovské milióny chcú znova utratiť hlavne na software, ktorý kupujeme od rôznych podivných firiem zo Slovenska aj zahraničia. To isté by sa ale dalo robiť za pomoci našich študentov a univerzít a peniaze by neutekali von. Práve pri software sa hodnota stanovuje ťažko a tu vzniká najväčší priestor na korupciu. Dnes sa vyplácajú provízie až vo výške 50% z objemu zadanej zákazky. Takto sa tu stratili už miliardy! Mne logicky vychádza, že keby sme nekupovali žiadny informačný systém a Slovensko by fungovalo ako pred rokmi – tak dnes by sme už boli životnou úrovňou možno druhé Švajčiarsko. Naviac – všetko vyvíjame – nekupujeme už hotový sooftware. Možno by stačilo počkať nech program vyvinie iná krajina, otestuje ho a potom už iba kúpiť licenciu. napríklad: Systém finančnej správy už dávno existuje – funguje vo Francúzsku, Nemecku, Španielsku… len v inom jazyku, stačí ho teda kúpiť, nechať mu spraviť preklady do slovenčiny, uspôsobiť ho na lokálne podmienky a aplikovať – netreba nič vyvíjať a bolo by to lacné v stonásobkoch. To je ako keby sme chceli kúpiť rontgen, ale nepôjdeme ho kúpiť priamo tam, kde je dnes najlepši (napríklad do Japonska či Ameriky), ale namiesto toho postavíme vývojové pracovisko a budeme ho tam vyvíjať desiatky rokov a zatiaľ tu budú naši ľudia umierať na liečiteľné choroby. Naviac namiesto reálnej ceny dnes už vyvinutého a odskúšaného RTG – vynaložíme násobky jeho ceny na jeho vývoj – teda na vývoj rovnakej veci. ..a. zatiaĺ kým tu ho vyvinieme a zatiaľ budú naši pacienti zomierať – tak aj keď ho raz vyvinieme – tak nikdy nebude lepší ako ten čo už v tom čase bude niekde inde vo svete existovať. Takže o čom to je? O kradnutí.
Tragédia je, že sa skutočne deje a to priamo pred našimi očami. Taký je napríklad systém Finančnej správy, či štatistického úradu.
Relány príklad som uvidíte v mojom videu tu: https://www.youtube.com/watch?v=f7nALab7pm8
Prečo sa nikto nezamyslí, či nie je čas, aby informačné systémy štátu vyvíjali a spravovali univerzity? Všetci utekajú a skutočné riešenie pre ľudí a štát nechce hľadať nikto! Pritom stačí používať zdravý rozum a sedliacku logiku.
——
Ročne sa na Slovensku stratí viac ako 2 miliardy EUR
t.j. 60 miliárd korún
Prines svetlo a tma zmizne sama od seba. Erazmus Rotterdamský
holandský mysliteľ, humanista * 1467 – † 1536
——
GINN podporujú občania http://www.ginn.press/podpora
aj spoločnosť Regiojet / Student Agency
——
Miesto: Ministerstvo financií SR, Kyčerského ulica, Bratislava
Osoby: Peter Kažimír, Peter Pellegrini, Tomáš Drucker, Roman Brecely, Martin Daňo, Podstupka
Ďalšie kľúčové slová: megalodon, gorila, nakrúcanie, politika, vláda, parlament, SMER-SD, demokracia, totalita, smrť, genocída, národ, Panasonic HX-A500, Panasonic HC-WX979, hodnota za peniaze
Produkcia: GINN a Martin Daňo © 2016
Séria: Gorila, Megalodon, Slovensko, Slovakia