Španielsky ombudsman Gabilondo háji práva detí na zmenu pohlavia, proti konzervatívcom. Je bývalým rehoľníkom, je dvakrát ženatý a tajil to

Španielsky ombudsman Gabilondo háji práva detí na zmenu pohlavia, proti konzervatívcom. Je bývalým rehoľníkom, je dvakrát ženatý a tajil to

3. apríla 2024  


Krátke správy

Pri sledovaní aktuálnych správ v pokročilej liberálnej spoločnosti nikdy neviete na akú stoku nakoniec narazíte. Nebolo tomu inak ani dnes, pri správe o španielskom ombudsmanovi, ktorý bojuje do roztrhania tela za transrodových maloletých ľudí. Inými slovami: bojuje za to, aby si deti mohli ľubovoľne meniť pohlavie.

Ángelo Gabilondo
zdroj: flickr.com

Súčasný španielsky ombudsman Ángelo Gabilondo je mnohokrát dekorovaný ľavicový poslanec a minister školstva v kabinete ľavicového premiéra Zapateru, zo strany PSOE. Táto strana, ktorej celý názov ukrytý za modernú skratku znie Španielska socialistická robotnícka strana, je jednou z najstarších marxistických strán v Európe, ktorej vznik sa datuje rokom 1879. Postupne na seba brala rôzne mimikry, až skončila pri súčasnom a aktuálnom liberálnom neomarxizme. V jeho duchu bojovala, spolu so súdruhom Gabilondom, za všetky pokrokové zvrátenosti, potratmi a registrovanými partnerstvami počnúc a zmenami pohlavia končiac.

Teraz musí Gabilondo, ktorý je od roku 2021 španielskym ombudsmanom a stráži úzkostlivo ľudské práve (len pri covide si zrejme trochu zdriemol) bojovať opäť za slobodu a práva pri zmenách pohlavia. Konzervatívne živly zo strán Vox a Ľudovej strany totiž novelizovali tzv. Trans zákon, ktorý bol v Španielsku prijatý v roku 2016 a je taký liberálny, ako si len viete v ľavicovom Španielsku predstaviť. V decembri 2023 sa však podarilo presadiť konzervatívnym poslancom jeho novelizáciu a tak teraz Gabilondo narieka, že novelizácia „patologizuje maloletých a porušuje ich právo na súkromie a slobodný rozvoj osobnosti“.

A čím to? Tým, že celý rozhodnutie maloletých o zmene pohlavia po novelizácii posudzujú a riadia zdravotnícki experti. To podľa ombudsmana porušuje ústavné práva maloletých. V tlačovej správe zverejnenej ombudsmanom sa uvádza, že vo februári boli v jeho inštitúcii zaregistrované dve žiadosti, aby ombudsman uplatnil svoju právomoc podať odvolanie kvôli protiústavnosti vzhľadom na rôzne ustanovenia zákona 17/2023 z 27. decembra:

Ombudsman je presvedčený, že existujú objektívne prvky protiústavnosti vo vzťahu k povinnostiam, ktoré zákon ukladá transsexuálnym maloletým.

Koľká starostlivosť o práva občana voči zdravotníkom. Apeloval tak aj počas veľkého pandemického cvičenia, keď maloletí museli nosiť rúška v školách?

Neohrozený ombudsman Gabilondo obhajuje svoj angažmán tým, že „medzi činnosťami zverenými ombudsmanovi ako národnej inštitúcii pre ľudské práva, patrí zabezpečenie primeranosti zákonov a ich účinnosti pri ochrane práv dieťaťa.

O novelizácii sa ombudsman „domnieva, že prekračuje svoj mandát a obmedzuje práva maloletých takým spôsobom, že v procese proporcionality neprejde testom ústavnosti“. Požiadavku zákona, aby každý maloletý požadujúci zmenu pohlavia prešiel psychiatrickým a zdravotným vyšetrením označil za „stigmatizujúcu“.

Keď sme už pri tej „stigmazizácii“, zdá sa, že ombudsman Gabilondo vie o čom hovorí. Sám úspešne dlhé roky pred stigmatizáciou utekal a jeho oficiálne kariérne životopisy sa začínali podozrivo až od konca 80. rokov, čo pri roku narodenia 1949 nutne vyvoláva otázku: Čo ten chlap robil minimálne 20 rokov, ktoré sú vynechané?

To, že utajované a dôkladne strážené kompromitujúce informácie ohľadom jeho minulosti nenájdeme na žiadnom mainstreamovom zdroji, nie je asi dokladom toho, že sa tu na žehlení informácií spolupracuje, však? To by boli konšpirácie…

Avšak Gabilondo žil aj medzi rokmi 1966 až 1989, nehibernoval, a žil životom nanajvýš duchovným. V roku 1966 totiž vstúpil do Kongregácie svätého Srdca a stal sa rehoľníkom. Zložil sľub čistoty, chudoby a poslušnosti. Avšak po 14 rokoch ho už sľub trochu omrzel a tak sa rozhodol, že už nechce byť rehoľníkom. A tak „vystúpil“ z rádu a odišiel učiť na pokrokovú univerzitu do Madridu.

No a keď už sa zbavil temného prežitku celibátu, tak sa rovno aj oženil s Pamelou Olmedovou, s ktorou má dve deti. Avšak aj tento sľub (manželský) sa ukázal byť prežitkom a tak sa bývalý rehoľník rozviedol a našiel si „pártnerku“ Carmen Gallardovú, s ktorou žije. Podľa vlastného tvrdenia – na omše už nechodí.

https://www.vozpopuli.com/dolcevita/angel-gabilondo-fraile-novia.html

https://www.larazon.es/madrid/20210428/akzv4yeaf5cjdgjvhktpvmcyuq.html

Je držiteľom zlatej medaily Univerzity v Malage, Radu kráľovského veľkokríža Carlosa III., Radu občianskeho veľkokríža Alfonza X., je rektorom Univerzity v Madride, vyskočeným mníchom a obhajcom detských tranzícií.

No nie je to úžasná kariéra? A pritom stačilo tak málo – zbaviť sa predsudkov a tmárstva…

BM

Zdroj: InfoVaticana, vozpopuli.com, larazon.es, titulný obrázok, zdroj – flickr.com

PODPORTE PORTÁL CHRISTIANITAS

Váš príspevok je životne dôležitý pre udržanie a ďalší rozvoj portálu.
Prosíme Vás, podporte nás sumou:

5 €
10 €
20 €
50 €

Bráňme spolu vieru, rodinu a vlasť!

PDF (formát pre tlač)