Štefan Harabín: Slovensko je policajný štát!

Dňa 20. Novembra 2015 navštívil Martin Daňo bývalého predsedu najvyššieho súdu – Štefana Harabína. Chcel sa ho opýtať na jeho názor s rozdielnym postupom Ministra spravodlivosti Tomáša Boreca v disciplinárnych konaniach proti sudcom. Borec sa rozhodol, že nepodá podnet na disciplinárne stíhanie sudcov Lukáča a Siváka z Humenného, ktorí vylúčili Martina Daňa z komunálnych volieb 2014, kde kandidoval na post primátora a poslanca Mesta Humenné. Pochybenie sudcov bolo podložené Nálezom Ústavného súdu, ktorý dal za pravdu novinárovi Daňovi.
V inom prípade minister Borec nariadil sudcov disciplinárne stíhať (kauza sudcov Harabín, Dohňanský, Šimonová) – hoc sa nedokázalo žiadne ich previnenie. Aký je teda meter na disciplinárne delikty sudcov a ako to vníma samotne disciplinárne stíhaný Harabin? „Slovensko je policajný štát“ – odkazuje verejnosti.
—-
Kto je Štefan Harabín? Narodil sa 4. máj 1957, Ľubica a je slovenský právnik. Vo vláde Roberta Fica bol podpredsedom vlády a ministrom spravodlivosti. Právo vyštudoval na Právnickej fakulte Univerzity Pavla Jozefa Šafárika v Košiciach. Sudcovskú prax začínal ako justičný čakateľ Krajského súdu v Košiciach v roku 1980. Do funkcie sudcu z povolania bol zvolený 1. januára 1983. Po Nežnej revolúcii od roku 1990 pôsobil na Krajskom súde v Košiciach a v roku 1991 ho zvolili za sudcu Najvyššieho súdu Slovenskej republiky. V rokoch 1998-2003 a 2009-2014 bol predsedom Najvyššieho súdu Slovenskej republiky. Od 4. júla 2006 do roku 2009 bol ministrom spravodlivosti Slovenska. 22. júna 2009 bol zvolený Súdnou radou SR na post predsedu Najvyššieho súdu SR. Harabin je druhýkrát ženatý a má štyri deti.
Ako minister spravodlivosti sa snažil zrušiť Špeciálny súd a Úrad špeciálnej prokuratúry. V roku 2015 prišiel s revolučným rozhodnutím, že policajná inšpekcia, ktorá spadá priamo pod Ministra spravodlivosti, je nezákonným orgánom.
Bojoval aj proti úžerníckým úrokom a jeho zákonný návrh prevzali až v Maďarsku – na slovensku vôľa na obmedzenie úžernických praktík nebankových spoločnosti nebola!
—-
Keď sme sa s Harabínom stretli, vyspovedali sme ho aj o ďalších veciach… napríklad nám povedal o štruktúrach na Najvyššom súde a v Justícii. Tiež sa otvoril v otázke svojho postoja k Tomášovi Borecovi, či ministrovi Robertovi Kaliňákovi, ktorý sú pod seba za posledné roky uzurupoval väčšinu kľúčových sudcov a dnes sa spravodivosti nemôžete domôcť.
Prečo je tu rozklad justície? Aby sa mohlo kradnúť! a nikto sa práva domôcť nemohol…
—-
Účinkovali: Štefan Harabín, Martin Daňo
Dotknuté subjekty: Robert Kaliňák, Tomáš Borec, Robert Fico
Ďalšie kľúčové slová: megalodon, gorila, nakrúcanie, politika, vláda, parlament, SMER-SD, demokracia, totalita, smrť, genocída, národ, Panasonic HX-A500, Canon VIXIA/LEGRIA HF-G25, polícia, ICOCRIM, SMER-SD, KOMVaK a.s., COM-Therm s.r.o, Mestský úrad Komárno, IKOKRIM, ICOCRIM, ИКОКРИМ, GINN
Produkcia: GINN a Martin Daňo © 2015
Séria: Gorila, Megalodon, Slovensko, Slovakia, 2015